photo_2022-09-23_11-46-27

Мистецький вернісаж до Дня миру 21 вересня

Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 30 листопада 1982 року 21 вересня було встановлено Міжнародний день миру. В умовах війни високу цінність миру український народ усвідомлює як ніколи, розуміючи, що мир – це право жити у власній державі.
Завдяки боротьбі Збройних Сил України молодіжна спільнота Чернігова мала можливість зібратися в Агенції регіонального розвитку на творчу виставку-вернісаж, яку з нагоди Міжнародного дня миру та Дня міста Чернігова організував НУ «Чернігівська політехніка» спільно з ГО «Центр гендерної освіти». Виставка живописних робіт майбутніх архітекторів та дизайнерів – здобувачів вищої освіти Національного університету «Чернігівська політехніка» – присвячена нашому рідному місту, стала символом незламності Чернігова і його протистояння російській агресії.

Виставка складалась із двох частин: перша з 11 картин із зображенням знакових місць нашого міста, їх написали студенти політехніки ще до початку масштабного вторгнення, друга – плакати, які відображають рефлексії авторів після завершення бойових дій в Чернігові. Викладачка кафедри архітектури та дизайну Ганна Морозова підкреслила, що майже всі студенти, хто брав участь у виставці залишались у Чернігові під час військових дій – пекли хліб, допомагали в лікарні. Кожен робить, що може для нашої Перемоги».

В приємній атмосфері невимушеного спілкування молодь змогла насолодитися переглядом творів мистецтва, живою музикою, поезією, спілкуванням за кавою. Художньо-мистецька акція відбулась в рамках реалізації «Програми з розширення можливостей заради відновлення порозуміння для лідерів громад в Україні «Мир у цифровий час» завдяки співпраці з ГО «Фундація прав людини» (м. Київ), підтримці Інституту зовнішніх культурних зв’язків (IFA) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

«Цінність проєкту «Мир у цифровий час» – зазначила у вітальному слові до учасників акції проректорка з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ «Чернігівська політехніка» Ольга Мельник – у тому, що він об’єднує не один заклад вищої освіти. Наші блог кафе дозволяють спілкуватися студентській молоді різних вузів не лише нашого міста, а й всієї України. Проведення художньо-мистецького заходу є свідченням того, що місто – живе!».

До присутніх звернулися координаторка проєкту в Чернігвській області Наталія Шакун, співорганізаторка заходу студентка-дизайнерка НУ «Чернігівська політехніка», співзасновниця cn.hub Анастасія Семенченко.
Захід розпочався виконанням гімну України на саксофоні, лунали патріотичні пісні, дивовижні вірші, цікаві історії про Чернігів від Ервіна Мідена. Сповнені натхнення і віри у майбутнє рідного міста та України, учасники/ці говорили про потребу просування молодіжних ініціатив, спрямованих на розвиток молодіжного лідерства та участь молоді у соціальному відновленні.

Цей проєкт виконується у співпраці з громадською організацією «Фундація прав людини» та фінансується Інститутом зовнішніх культурних зв’язків (IFA) коштами Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина».

#CnHub
#МистецькийХаб
#КультурнийОсередок
#PeaceInDigitalEra
#МируЦифровийЧас
#ФундаціяПравЛюдини
#HumanRightsFoundation
#ChePolytech
#ЦентрГендерноїОсвіти