Як подолати свої страхи і проблеми

За відсутності психологічних знань у людини може скластися неправильне уявлення про сутність своїх проблем і життєвих невдач. Часто їй заважають страхи за своє здоров’я, сім’ю, кар’єру і, як результат – створення міфів про причини успіху або неуспіху в житті.

Переконавши себе в тому, що з життям «щось не так», людина тим самим і програмує свої власні невдачі. Відчуваючи страх і тривогу, людина насправді починає притягувати до себе нещастя. Вона діє і потрапляє в ситуації, спровоковані власними страхами. Так ваші страхи, як дзеркало, відображають те, що знаходиться всередині вас, створюючи ілюзію, нібито світ злий, несправедливий і сповнений ворогів.

Якщо, йдучи на поводу у своїх страхів, ви маєте в своєму розпорядженні причину своїх переживань, причину своїх проблем зовні, а не всередині себе, ви тим самим стаєте в позицію жертви.

На жаль, сьогодні дуже багатьом людям так жити зручно і вигідно. Адже позиція жертви дає можливість нічого не робити самому, переклавши відповідальність за своє життя на інших. Вона допомагає маніпулювати почуттям провини тих, кого ви звинувачуєте у своїх невдачах. Перекладаючи відповідальність за своє життя на іншу людину, ви тим самим вручаєте їй ключі від власної душі, якими ця людина зможе розпорядитися на свій розсуд.

Той, хто вкрадливим голосом обіцяє зробити нас щасливими, завжди насправді хоче тільки двох речей: 1) влади, 2) грошей. Хоче для себе, а не для нас. Позиція жертви завжди народжує всередині нас почуття нікчемності, безсилля і, як наслідок – ненависть і заздрість до оточуючих людей. Безсилля завжди народжує заздрість, ненависть і жорстокість.

Постарайтеся зрозуміти, що ніхто не вирішить за нас наших проблем. Якщо у людини вистачило сил і розуму створити проблему, то у неї завжди знайдуться внутрішні ресурси, щоб самій звільнитися від цього вантажу. Головне – навчитися цими ресурсами керувати і тоді Ви самі зможете вирішувати свої життєві проблеми, потрібно лише докласти необхідні знання та зусилля.

Життєвий успіх завжди асоціюється з базовою метою існування людини – потребою в самореалізації. Нерозуміння або заперечення цієї потреби робить людину нещасною. Психологи стверджують, що досягти життєвого успіху може тільки гармонійна, сильна і стійка особистість.