Психологічна підтримка в умовах війни

Онлайн-зустріч «Як зберегти себе під час війни»

24 травня відбулась чергова зум-зустріч Психологічної служби університету зі здобувачами вищої освіти та працівниками університету. Говорили про особливості переживання стресових станів під час військових дій та війни. Учасники зустрічі ділились своїм досвідом переживань та витримки.

Окрема подяка нашим мужнім чоловікам, один з яких мужньо надавав допомогу хворим та пораненим під час бойових дій, а інший і зараз стоїть на захисті нашої свободи!

 

Про роботу психологічної служби університету в умовах воєнних дій (інтерв’ю)

Запрошуємо переглянути інтерв’ю з керівником Психологічної служби НУ “Чернігівська політехніка” Вікторією Філіпович.

Говорили про емоції та психологічний стан під час війни, як тримати себе в руках, про роботу служби під час воєнних дій та багато іншого.

Нагадуємо, що записатись на консультацію ви можете за телефонами, електронною поштою чи написавши в повідомлення.

Наші контакти вказані на сторінці у ФБ та на сайті університету (https://stu.cn.ua/universytet/struktura-universytetu/psyhologichna-sluzhba-universytetu/)

 

Поради психологів задля зниження тривожності, емоційної напруги

Друзі!

Нагадуємо вам про заходи, які допоможуть знизити тривожність, емоційну напругу та зарадити проявам паніки.

Фізичні вправи.

  •  Якщо ви відчуваєте нервове напруження, допомогти можуть віджимання, стрибки на місці, зарядка, ходьба сходами вгору-вниз.
  • Обхопіть долонями лікті та сильно-сильно притисніть до грудей, затримайте на декілька секунд. Відпустіть і розслабтесь.
  • Регуляція дихання. Контроль і регулювання ритмом та глибиною дихання допоможуть розслабитись та привести розум в рівновагу. На рахунок 1-4 повільно робимо вдих, на 1-4 затримуємо вдих, на 1-4 повільно робимо видих, на 1-4 затримуємо видих. Так варто зробити декілька разів.

Техніки “заземлення”. Вони також допомагають впоратися з панічною атакою.

Спосіб 1. Ляжте на підлогу і спробуйте відчуть як кожна частина вашого тіла торкається підлоги. Як тіло тисне на підлогу. Температуру та текстуру підлоги. Спробуйте відчути вібрації, які йдуть по підлозі.

Спосіб 2. Озирніться навкруги. Знайдіть 5 предметів різного кольору. Почуйте 5 різних звуків. Відчуйте 5 предметів різної структури. Зафіксуйте 5 різних тілесних відчуттів (відчуття одягу на тілі, відчуття волосся на плечах чи біля вух, доторкування тіла до сидіння тощо).

Все буде добре!