Цікаві факти про університет
Чи знаєте ви що……
Бажання студентів НУ “Чернігівська політехніка” вільно та без перешкоджань виражати свої думки, дізнаватися багато цікавої та корисної інформації до популяризаціїї соціальних мереж яскраво втілювалось в життя газетою «СтудДні».
Як один із видів студентських медіа газета існувала понад сім років та успішно видавалася раз в 2-3 місяці. Збором інформації, обробкою, версткою та керуванням якої займалися безпосередньо студенти, що давало змогу отримувати практичні навики та пробувати себе в ролі справжнього журналіста.>
В кожному номері газети містилися відомості про різноманітні програми обміну для студентів; нагальні події в університеті та місті; дійства, котрі були або ж які можна було відвідувати та різноманітні цікавинки.
Студентська газета об’єднувала журналістів різних факультетів\інститутів різних курсів.
Зараз на зміну паперовим виданням прийшли соціальні мережі: інстаграм, фейсбук, де студенти можуть втілювати будь-які ідеї та задуми стосовно публікацій не тільки фото та статей, але і відео-роликів.
Чи знаєте ви що……
- Під час підготовки до традиційного концерту 8 березня 1968 року хлопці групи ТМ-662 Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту вирішили включити в програму декілька гумористичних сценок з життя студентів у власному виконанні. Їх виступ, як і весь концерт, глядачі сприйняли «на ура». Так був створений перший у м. Чернігові студентський театр естрадних мініатюр (СТЕМ), акторами у якому були довгий час переважно чоловіки: Котевич Олег, Чирченко Анатолій, Ткаленко Валерій, Скоков Анатолій, Бучельников Віктор та ін.
- За наказом директора Чернігівського юридичного технікуму № 90 від 4 грудня 1969 року учні щоденно, крім неділі, у 7.00 проводили фізкультурну зарядку на доріжці перед технікумом, а в 11.50 в аудиторіях виконували гімнастичні вправи.
- Студентський туристичний клуб «ТИП-ТОП» при ЧФ КПІ під керівництвом викладача Едемського В.А. провів у червні 1969 р. похід на ялах під час повені р. Десна за маршрутом Чернігів-Підгорне-Брусилів-Чернігів, а в липні 1969 р. – похід до Білого моря і Соловецьких островів.
А ви знали, що в НУ “Чернігівська політехніка” безкоштовно годують кавунами ?
День кавуна традиційно святкується 1 вересня в ННІ права та соціальних технологій НУ “Чернігівська політехніка”. Коли точно з’явилася ця традиція, вже ніхто не пам’ятає, але точно більше 30 років тому!
В цей день студенти другого курсу – «Шефи», запрошують на знайомство першокурсників – групу «підшефних». Старшокурсники годують «первачків» кавунами, знайомляться та розповідають історії студентського життя, діляться своїми «перемогами» та «поразками». Також розповідають про можливості в НУ “Чернігівська політехніка”: стажування закордоном, участь у волонтерських програмах та проектах, про студентські об’єднання та багато іншого. З цього починається міцна дружба та взаємопідтримка.
Таким чином, представники другого курсу допомагають адаптуватися та звикнути до нових умов тим, хто тільки розпочинає свою подорож у яскраве студентське життя.
А ви знали, що в НУ “Чернігівська політехніка” можна вдало вийти заміж або одружитися?
В ННІ технологій, у відсотковому співвідношенні, хлопців вчиться набагато більше ніж дівчат. Вони працьовиті, мужні, активні, завжди допоможуть та захистять. А в ННІ менеджменту, харчових технологій та торгівлі навпаки більше дівчат! І наші представниці прекрасної половини креативні, творчі, комунікабельні та винахідливі. І не дивлячись на значну відмінність у кількісному співвідношенні хлопців та дівчат різних інститутів, факультетів та спеціальностей, у студентській родині НУ “Чернігівська політехніка” панує гармонія та взаєморозуміння!
А ви знали,що в НУ “Чернігівська політехніка” можна власноруч зібрати собі автомобіль?
Так і це не просто мрія, а реальність! Викладачі кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування разом зі студентами всласноруч зібрали карт! На відміну від звичайного карту (карти – невеличкі гоночні автомобілі з відкритими колесами), працює на електриці, без використання нафтопродуктів. Тобто він є екологічним видом спортивних картів. Це чудо техніки бере участь в різних змаганнях з електрокартингу та мандрує разом із студентами по містам Чернігівської області!
А ви знали, що інститути НУ “Чернігівська політехніка” люблять подорожувати ?
Як ви знаєте ННІ бізнесу природокористування і туризму має мрійливу спеціальність – туризм! А туристи як відомо що роблять? Правильно – подорожують, ось і наші спеціальності та інститут любить подорожувати, тобто переїздити , з корпусу в корпус. 3 рази за 6 років!