мельник

Вітаємо з 85 річчям!

Сьогодні, 31 травня 2023 року своє 85 річчя відмічає Мельник Павло Іванович, який 43 роки свого життя віддав Чернігівській політехніці.

Мельник Павло Іванович народився 31 травня 1938 року в селі Кульчини Красилівського району Хмельницької області.

У 1955 році закінчив Кульчинську середню школу. З 1955 по 1960 роки навчався у Львівському політехнічному інституті, по завершенню якого отримав кваліфікацію інженера-економіста по спеціальності «Економіка і організація машинобудівної промисловості».

З вересня 1960 року по липень 1961 року працював інженером планового виробничого відділу Новоград-Волинського машинобудівного заводу Житомирської області.

З липня 1961 року працював в Інституті економіки промисловості академії наук УССР спочатку молодшим науковим співробітником, а з 1964 року – старшим науковим співробітником. У цьому ж 1964 році Павло Іванович отримав і перший досвід викладацької роботи, зокрема у період з 1964 по 1965 роки працював по сумісництву у Донецькому політехнічному інституті викладачем дисципліни «Економіка організація і планування машинобудівної промисловості».

У 1970 році П.І. Мельник закінчив аспірантуру при інституті економіки промисловості Академії наук УССР і захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук.

З 1973 року Павло Іванович почав працювати в нашому Вузі спочатку доцентом кафедри технології машинобудування Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту, згодом виконувачем обов’язків новоствореної кафедри Економіки і організації виробництва і охорони праці Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту, а з 1977 року – завідувачем першої економічної кафедри, а саме кафедри економіки і організації виробництва і охорони праці Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту, яка в ході свого функціонування і розвитку стала засновником інших економічних кафедр нашого Вузу, а нині носить назву кафедри фінансів, банківської справи та страхування.

У процесі своєї наукової діяльності виконував дослідження з питань управління науково-технічним прогресом на замовлення уряду України з питань організації виробництва на підприємствах у рамках загальносоюзної міжвузівської програми, з питань планування фінансово-господарської діяльності підприємств – на замовлення Міністерства вугільної промисловості України. Був керівником і основним виконавцем 12 госпдоговірних наукових робіт з різних питань економіки та фінансів підприємств результати яких впровадженно на таких великих підприємствах як Ново-Краматорський і Старо-Краматорський машинобудівні заводи, Донецький, Дружківський, Луганський і Горловський заводи вугільного машинобудування, Маріупольський завод «Азовмаш», Уралмаш, Луганський тепловозобудівний і Ризький електровозобудівний заводи та інші.

Мельник Павло Іванович очолював кафедру з жовтня 1977 року по серпень 1991 року та в наступні роки, з листопада 1999 року по листопад 2004 року. Згодом, з 2004 по 2016 рік працював на посаді доцента кафедри фінансів, банківської справи та страхування.

Павло Іванович має значні здобутки в науковій сфері за період 1962 по 2016 рік ним було опубліковано понад 60 наукових робіт, у тому числі, більше 50 статей, монографії, брошури та численні методичні розробки з навчальних дисциплін кафедри.

Павло Іванович за час роботи в університеті зарекомендував себе висококваліфікованим фахівцем, провідним спеціалістом галузі фінансів, який має великий науково-педагогічний та практичний досвід роботи.

За роки педагогічної діяльності в університеті Мельник Павло Іванович приймав активну участь у громадському житті та вихованні студентів, показав високі фахові знання і значну викладацької майстерність, зробив суттєвий внесок у становлення та розвиток матеріально-технічної та науково-методичної бази кафедри фінансів банківської справи та страхування.

Як доброзичлива і порядна людина Мельник Павло Іванович і донині користується заслуженим авторитетом серед колег-викладачів та випускників університету.

Бажаємо Павлу Івановичу міцного здоров’я, зберігати силу духу, більше посміхатися, насолоджуватися кожною миттю життя.

Павло Іванович, нехай Ваші близькі оточують Вас теплом, любов’ю і турботою, а енергія, оптимізм і гарний настрій не покидають Вас! Бажаємо Вам наступний рік зустріти у мирній, безпечній країні!