004 (2)

Інформаційна сесія для громад “Вплив гендерного підходу на місцеві політики”

Однією зі стратегічних цілей Національного університету «ЧЕРНІГІВСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» є розвиток моделі поєднання освіти, науки та інновацій. В цьому контексті Центр гендерної освіти НУ “Чернігівська політехніка” здійснює роботу з підготовки науково обґрунтованих рекомендацій, аналітичних звітів, розробки стратегій, програм розвитку для органів місцевого самоврядування Чернігівщини з питань реалізації гендерної політики.

Так, 17 квітня 2025 р на базі регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Чернігівській області відбулась інформаційна сесія для громад на тему “Вплив гендерного підходу на місцеві політики”, спікерками якої виступили представниці Центру гендерної освіти НУ «Чернігівська політехніка».

Мета заходу – донести до представників органів місцевого самоврядування інформацію щодо гендерного підходу в процесі формування та реалізації місцевих політик, а також сприяти розумінню, як врахування гендерної рівності може підвищити ефективність, інклюзивність і соціальну справедливість на рівні громад.

Відкрила захід керівниця Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області Ірина Кудрик, яка наголосила на потребі врахування гендерної рівності в контексті підвищення ефективності, інклюзивності і соціальної справедливості на рівні громад.

У вступному слові до учасників інформаційної сесії проректорка з науково-педагогічної роботи та соціального розвитку НУ «Чернігівська політехніка», голова ГО «Центр гендерної освіти» Ольга Мельник підкреслила важливість впровадження гендерного підходу в місцеві політики та розповіла про досвід співпраці з громадами в питаннях реалізації генедерночутливих ініціатив.

Результати соціологічного дослідження, проведеного в межах проєкту «Жінки – агентки соціальної згуртованості та відновлення» як частини тематичної ініціативи «Вікно фінансування: гендерна рівність та розширення прав і можливостей жінок» за фінансової підтримки Уряду Франції, презентували керівниця Центру гендерної освіти, доцентка кафедри правоохоронної діяльності та загальноправових дисциплін Алла Нітченко та завідувачка кафедри філософії і суспільних наук, очільниця Центру соціологічних досліджень і соціального аудиту НУ «Чернігівська політехніка» Наталія Шакун.

Учасники заходу обговорили виклики та перспективи впровадження гендерного підходу на рівні громад, а також потенціал та перешкоди для участі жінок у процесах місцевого відновлення і соціальної згуртованості.