хакатон

Хакатон «Технологічні рішення для роботи з пам’яттю»

Час проведення:

Місце проведення:

НУ "Чернігівська політехніка" (Шевченка, 95)

Прес-анонс

У Чернігівській політехніці вперше відбудеться хакатон «Технологічні рішення для роботи з пам’яттю»

4 квітня Чернігівська політехніка вперше проведе хакатон-конкурс для студентів з розробки цифрових проєктів пам’яті. Захід покликаний залучити студентів до проєктів роботи з пам’яттю, надати їм інструменти та розуміння того, що від них теж може залежати що залишиться у публічній пам’яті. Серед журі представники Українського інституту національної пам’яті та Луїс Бікфорд, фахівець із роботи з пам’яттю Фонду “Партнерство задля стійкості України”, ад’юнкт-професор Колумбійського та Нью-Йоркського університетів.

В рамках співпраці між Національним університетом «Чернігівська політехніка» та Фондом «Партнерство задля стійкості України» (ФПСУ), представники Фонду прочитали серію лекцій для студентів на тему роботи з пам’яттю. Зокрема, “Інструменти штучного інтелекту для створення культурних та меморіальних проєктів”, “Дотримання цифрових прав, етики та основ безпеки у створенні цифрових культурних та меморіалізаційних проєктів” та інші. На початку березня 2024 року 7 команд студентів Чернігівської політехніки стали учасниками хакатону та розпочали підготовку своїх проєктів під менторством спеціалістів по роботі з пам’яттю та ІТ експертів.

4 квітня студенти проведуть фінальну презентацію своїх проектів пам’яті про події російського вторгнення на Чернігівщині: від завданої шкоди та меморіалізації загиблих до особистих історій людей та тварин, гумору воєнного часу. Проєкти включають сайти, відео, чат-боти та візуалізації даних.

До складу журі входять:

  • Антон Дробович, Голова Українського інституту національної пам’яті;
  • Сергій Бутко, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області;
  • Луїс Бікфорд, фахівець із роботи з пам’яттю Фонду “Партнерство задля стійкості України”, ад’юнкт-професор Колумбійського та Нью-Йоркського університетів;
  • Шаранджит Пармар, старша радниця з питань перехідного правосуддя Фонду “Партнерство задля стійкості України”,
  • Голуб В’ячеслав Львович, заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації – начальник управління у справах сім’ї та молоді, кандидат наук з державного управління,
  • представники облдержадміністрації.

Програма хакатону

17.00 – 18.00 – презентації та демонстрація проєктів.

18.00 – 18.30 – оцінка завершених проєктів, перерва для учасників

18.30 – 19.00 -заключні слова та нагородження проєктів.

Адреса:  Національний університет «Чернігівська політехніка», вул. Шевченка, 95, аудиторія 335.

ДЖЕРЕЛА ФІНАНСУВАННЯ ПРОЄКТУ

Фонд “Партнерство задля стійкості України” (ФПСУ) – це донорська програма, що фінансується урядами Великої Британії, Канади, Нідерландів, Сполучених Штатів Америки, Фінляндії, Швейцарії та Швеції. За спільної підтримки уряду України та урядів-партнерів Фонд реалізує проєкти, в першу чергу, на деокупованих і прифронтових територіях, спрямовані на посилення стійкості України перед лицем російської агресії. Метою ФПСУ є зміцнення спроможності українського уряду надавати місцевим громадам критично важливу підтримку в співпраці з громадянським суспільством, ЗМІ та приватним сектором.

Фонд «Партнерство задля стійкості України» допомагав відновити частину корпусів НУ «Чернігівська політехніка» після пошкодження російськими ракетами.

Контактна особа

Ірина Купчинська, консультантка з питань роботи з пам’яттю

[email protected]

+380672970662