ua en

Шановні колеги, прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем працівників освіти!

Наша благородна професія збагачує світ мудрістю, знаннями, допомагає молоді обрати вірний життєвий шлях.

Бажаємо міцного здоров'я, творчих сил, натхнення, нових надбань у професійній діяльності!

Зі святом!

Адміністрація університету

Для студентів, які навчаються у закладах вищої освіти, це вжеVI конкурc, який ми, компанія CyberShark, ініціатори цього соціального проєкту в Україні, організовуємо. Призовий фонд VI конкурсу складає 63 000 грн.

Участь у конкурсі безкоштовна!

Взяти участь може будь-який здобувач освіти 2-5 курсів (в т.ч. і магістри), не зважаючи на фаховий напрямок навчання.

Переможці (а їх буде троє) отримають грант на навчання у розмірі 15 000 грн., а студенти, які займуть 2гі та 3ті місця, отримають заохочувальні грошові призи.

З 21 по 28 вересня 2020 р. в рамках проєкту «Голос жінки має силу 2020», який реалізує ГО «Чернігів Європейський» у партнерстві з НУ «Чернігівська Політехніка», до Дня Міста та Дня Миру, у Прес-центрі «Деснянська Правда» була представлена виставка світлин жінок Чернігівщини, котрі мають активну життєву позицію і вагомі досягнення у бізнесі, науці, громадській діяльності тощо.

28 вересня 2020 року у віці 88 років пішов з життя видатний український вчений, доктор технічних наук, професор Ігор Володимирович Пентегов, що зробив великий внесок в становлення електротехнічного напряму підготовки студентів в нашому університеті.

Світла пам’ять про Ігоря Володимировича завжди житиме в серцях його колег, учнів та друзів.

З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) серед учасників освітнього процесу, відповідно до наказу ректора від 01.10.2020 № 60 «Про тимчасове переведення навчального процесу на дистанційну форму» з 05.10.2020 по 16.10.2020 навчальний процес у НУ «Чернігівська політехніка» для здобувачів вищої освіти денної форми навчання ступеню бакалавр (2-4 курси), магістр (всі курси) та доктор філософії (всі курси) переводиться на дистанційну форму навчання.

Заняття зі студентами 1-го курсу освітнього ступеню бакалавр будуть проводитися аудиторно згідно затвердженого розкладу занять.

За результатами вступної кампанії 2020 року та відповідно до рішення стипендіальної комісії від 28.09.2020 (протокол № 14) затверджено рейтинги успішності здобувачів вищої освіти ННІ електронних та інформаційних технологій; ННІ механічної інженерії, технологій та транспорту; юридичного факультету; факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації; ННІ економіки; ННІ архітектури, дизайну та геодезії; ННІ бізнесу, природокористування та туризму; ННІ менеджменту, харчових технологій та торгівлі, що додаються.

Осінній марафон проєкту «Разом Ми - Сила або як стати блогером», що реалізується НУ «Чернігівська політехніка» спільно з громадською організацією «Шлях у майбутнє», приніс нові цікаві формати блог-кафе та надихнув молодь Чернігівщини на формування активної життєвої позиції й самовираження через написання актуальних блогів. До проведення п’яти неповторних за тематикою та формою проведення блог-кафе долучилося понад 70 здобувачів вищої освіти, школярів, представників громадських організацій. Нижче наведемо короткий огляд основних вересневих заходів з точки зору їх впливу на учасників проєкту.

З метою забезпечення належної якості практичної підготовки студентів спеціальності 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» з навчальної дисципліни «Експлуатація електричних мереж» 24 вересня 2020 року відбулися практичні заняття на діючій підстанції 110/35/10кВ "Березна".

Студенти групи ЕМ-171 ознайомилися з конструктивними особливостями відкритих та закритих розподільних установок напругою 110, 35 та 10 кВ вузлової підстанції 110/35/10кВ "Березна" та встановленим на ній високовольтним електрообладнанням.

Колективне звернення членів Вченої ради Національного університету «Чернігівська політехніка» до Прем’єр-міністра України щодо перевірки дотримання чинного законодавства керівництвом Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти!

З 28 вересня розпочались заняття у здобувачів вищої освіти першого курсу бакалаврату. Майже всі вони вступили у вуз після школи. Для них змінюється середовище, умови, коло оточення і спілкування. Навчання у вузі вимагає активності у навчально-пізнавальній діяльності, уміння контролювати себе та розподіляти свій час раціонально, налагодження спілкування та встановлення контактів.

25-26 вересня 2020 року в місті Києві відбувся Фінальний Форум «Я-МЕДІА», який пройшов у рамках міжнародного проєкту «Нові медіа», що виконується у співпраці з Вільнюським університетом та за фінансової підтримки Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки.

Участь у форумі взяли активні учасники проєкту – викладачі та здобувачі вищої освіти НУ «Чернігівська політехніка». Команду проєкту на Форумі представляли Наталія Шакун, Сергій Сапон, Юлія Перетятько, Тетяна Забаштанська. Результати реалізації проєкту також гідно презентували студенти нашого університету: Швець Вікторія (гр. ПУА-191), Щербак Катерина (гр. КЮ-1810), Біла Анна (гр. МКІ-191), Білець Юлія (гр. СП-171), Чеботар Богдан (гр. КІТ-202), Літвин Катерина (гр. ХТ-7 коледжу економіки і технологій НУ «Чернігівська політехніка»).

Традиційно Національний університет «Чернігівська політехніка» став учасником Наукового пікніка у самому серці Чернігова.

Кафедри представили безліч цікавих локацій для майбутніх абітурієнтів, жителів та гостей міста.

21.09.2020 р. на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» відбулась Регіональна зустріч рад молодих учених Чернігівської області. Ініціатором проведення зустрічі виступила Рада молодих учених при МОНУ, діяльність якої націлено на активне стимулювання наукової діяльності молодих учених, підвищення їх фахового рівня і реалізацію творчого потенціалу. 

Молоді вчені Чернігівського регіону висловлюють щиру подяку Голові Ради молодих вчених при МОНУ Олесі Ващук за організацію зустрічі, плідну та цікаву роботу, а також сукупність пропозицій, що стимулюватимуть молодих учених до подальшої активної професійної діяльності!

16 вересня У Міжнародний день HR-менеджера здобувачі вищої освіти та викладачі освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці» мали гарну нагоду зустрітися зі співробітниками компанії ТОВ «Мода з доставкою» (Lamoda). Учасники заходу змогли переглянути відеопрезентацію про здобутки кафедри управління персоналом та економіки праці за 2019-2020 навчальний рік.

В рамках реалізації проєкту «Голос жінки має силу 2020» провели п’ять дебатних клубів. Кожен із них був оригінальним і змістовним. Пропонуємо ознайомитися з короткою інформацією про кожен із цих заходів.

26 серпня 2020 року амбасадорка проєкту Світлана Задорожна в Михайло-Коцюбинській ОТГ провела дискусійну платформу «Як реалізувати жінкам власну ділову активність в кризових умовах?». Це одна з найпотужніших об’єднаних територіальних громад на Чернігівщині. І, мабуть, не випадково. Очолює її Ніна Ворох, жінка, яка має не просто активну життєву позицію, а й має таку харизму, що навколо неї гуртуються не тільки жінки, а й чоловіки.

14 вересня 2020 року з ініціативи ГО «Центр гендерної освіти» та ГО «Фундація прав людини» відбувся круглий стіл «Підсумки реалізації проєкту «Програма розширення прав та можливостей для молодих журналістів «Нові Медіа» (NEW MEDIA)» за участі молоді, представників медіа-спільноти, органів державної влади та місцевого самоврядування.

З вітальним словом до учасників заходу звернулась голова ГО «Центр гендерної освіти», проректорка з науково-педагогічної та виховної роботи НУ «Чернігівська політехніка» Мельник Ольга, яка подякувала всім за активність та докладені зусилля у справі розвитку блогерства, правозахисту і молодіжного лідерства.

10 вересня 2020 р. в ННІ права і соціальних технологій НУ «Чернігівська політехніка» у рамках проєкту «Нові медіа» відбувся показ фільму «NEW MEDIA або як стати відеоблогером». Перед початком показу координаторка проєкту «Нові медіа» в Чернігівській області Наталія Шакун розповіла про його етапи, заходи та значення для розширення прав та можливостей молоді.

Фільм, знятий українським режисером Юрієм Кочкаровим, висвітлює тему важливості відеоблогерства як сучасного інструменту розбудови громадянського суспільства в Україні. Серед іншого, автори фільму діляться секретами відеозйомки та відеомонтажу, роботи в кадрі тощо.

Шановні студенти, викладачі, журналісти, представники ЗМІ, громадських організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування! Запрошуємо на круглий стіл, присвячений підведенню підсумків реалізації проєкту «Програма розширення прав та можливостей для молодих журналістів «Нові Медіа» (NEW MEDIA)».

Круглий стіл відбудеться 14 вересня 2020 року на базі Національного університету «Чернігівська політехніка» за адресою м. Чернігів, вул. Шевченка, 95, корп. 1, ауд. 318, початок о 15.00.

Захід проводиться Національним університетом «Чернігівська політехніка» спільно з Фундацією Прав Людини в Україні та громадською організацією «Центр Ґендерної Освіти».

ОГОЛОШЕННЯ