ua en

13-20 листопада 2019 року студенти Чернігівського національного технологічного університету приймали участь у Всеукраїнському проекті “Школа на мільйон” від Альфа-Банку Україна. У рамках реалізації проекту учасники мали змогу познайомитися з компанією зсередини та дізнатися більше про кар’єрні можливості, вирішити практичний кейс і стати амбасадором Альфа-Банку Україна з річною стипендією. Крім того, співробітники банку розповіли як пройти співбесіду, стати домовлятором на мільйон, вести комунікацію та використовувати банківські продукти як інструмент успішної людини.

Після інтенсивних 5-ти днів проекту “Школа на мільйон” було визначено 4 півфіналіста: Владислав Зеленський (студент 2 курсу кафедри ФБСС ННІ економіки); Олег Желдак (студент 3 курсу кафедри ПЦБ ННІ будівництва); Катерина Кобзар (студентка 2 курсу кафедри ФБСС ННІ економіки); Іван Усов (студент 1 курсу кафедри ФБСС ННІ економіки).

Протягом двох днів, 26 та 27 листопада 2019 року, в Чернігівському національному технологічному університеті тривали заходи присвячені сприяння розвитку кар’єри здобувачів вищої освіти. Так, це були і Квест «Кроками професій», і тренінги, майстер-класи та воркшопи від компаній, і безпосередньо зустрічі викладацького колективу й майбутніх випускників університету зі стейкхолдерами та потенційними роботодавцями.

Запрошенi гостi розповiли здобувачам вищої освіти про ситуацiю на ринку працi у відповідному професiйному середовищi за спеціальністю, освіту за якою вони здобувають, про вимоги та запити роботодавців, про необхiднi для вдалого працевлаштування компетентностi фахівців, про ТОП-5 навиків, які будуть корисними під час пошуку першого робочого місця, та інше, а також надали вiдповiді на низку актуальних питань.

Дякуємо всім компаніям за активну участь у заходах, що організовуються в Чернігівському національному технологічному університеті, а також бажаємо успіху, активного розвитку, надійних партнерів, а також відповідального трудового колективу!

29 листопада 2019 року здобувачі вищої освіти за освітньою програмою «Менеджмент креативних індустрій та соціальних інновацій» отримали унікальну нагоду – познайомитись з діяльністю громадської радіостанції розмовно-музичного формату – телерадіокомпанією «Свобода ФМ».

Відомі чернігівські радіожурналісти Олег Головатенко, Олена Головатенко, Андрій Ясний, Сергій Соломаха розповіли про особливості створення новин без кордонів, специфіку теле-, радіо- та Інтернет- трансляції. Фахівці телерадіокомпанії також поділились секретами радіо виробництва та планами подальшої праці з ЧНТУ.

З 25 листопада по 10 грудня Україна, разом із світовою спільнотою, долучається до проведення Міжнародної акції «16 днів проти насилля». ЦҐО ЧНТУ пропонує провести кураторські години за цією тематикою.

На допомогу кураторам на сторінці #ЦентрҐендерноїОсвітиЧНТУ сайту ЧНТУ розміщена презентація і довідкова інформація: https://www.stu.cn.ua/media/files/pdf/ge16.pptx,
https://www.stu.cn.ua/media/files/pdf/ge16.pdf

За підтримки Міністерства освіти і науки України та Міністерства культури України, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв запрошує до участі у ХІ Міжнародному конкурсі молодих дизайнерів «Україна квітуча 2020».

Мета конкурсу – підготовка фахівців нової генерації європейського рівня, посилення профорієнтаційної роботи, розширення міжнародних зв'язків, заохочення молоді до покращення стану міського (сільського) середовища, садів, парків, скверів, упорядкування реклами і системи візуальної комунікації, фотовідеодизайн, народні художні промисли.

Фінальний круглий стіл проєкту - середа, 4 грудня 2019 г. з 15:00 до 16:30 за адресою м. Чернігів, вул. Шевченка, 95 Чернігівський національний технологічний університет, корпус 1 читальна зала наукової бібліотеки ЧНТУ

«ПРОЩЕНА НЕДІЛЯ» - таку назву мала вистава, яку подивилися в Молодіжному театрі м.Чернігова 21.11.2019 р. в межах заходів до Дня гідності та свободи студенти юридичного факультету ЧНТУ спеціальності Правоохоронна діяльність групи ПД-191 разом із куратором доцентом кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Марущак Н.В.

В Україні все більшої популярності набирають програми матеріальної підтримки здібних студентів незалежними комерційними організаціями. Подібні програми дуже поширені в європейських і американських навчальних закладах та мають велику популярність серед студентів.

EducationUA 2019 – саме одна з таких соціальних програм, що пропонує українським студентам на конкурсній основі здобути матеріальну винагороду за академічні успіхи.

30 листопада 2017 року у Навчально-науковому інституті економіки Чернігівського національного технологічного університету відбулась презентація книги академіка Національної академії аграрних наук України, доктора економічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України П.І. Гайдуцького «Незабутні реформи в Україні (1991-2017)».

Монографія присвячена аналізу й оцінці реалізації реформ в Україні з моменту набуття незалежності.

В рамках реалізації проєкту «Голос жінки має силу 2019» 20 листопада 2019 р. в читальній залі Наукової бібліотеки  Чернігівського національного технологічного університету відбулося завершальне, десяте, блог-кафе.

Темою його стала психологічна трансформаційна гра «Червоне і чорне», спрямована на зміну концепцій і шаблонів мислення в сфері людських відносин. Учасники обговорювали, робили акварелі власних стратегій взаємодії. Під вмілим і професійним керівництвом модераторки К.О. Кальницької шукали відповіді на нагальні питання: як побудувати стосунки з оточуючими, щоб максимально отримати користь, як правильно поводитися, коли з’являється дилема прийняття рішень в умовах невизначеності, як уникати конфліктів.

Шановні студенти та співробітники університету!

23 листопада у День пам’яті жертв голодомору в Україні, кафедра філософії і суспільних наук запрошує Вас приєднатися до щорічної загальнодержавної акції «Запали свічку». Традиційно о 16 год. 00 хв. пам’ять про загиблих під час геноциду українського народу вшануймо хвилиною мовчання та встановімо запалену свічку на підвіконня.

Нехай цей святий вогник – символ нашої пам’яті – не омине жодної домівки та стане пересторогою щодо неповторення подібних трагічних подій.

18 листопада 2019 року в стiнах Навчально-наукового iнституту права i соцiальних технологiй вiдбулась зустрiч здобувачів вищої освіти, якi навчаються за спецiальнiстю 081 "Право", зi стейкхолдерами - Директором Регiонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернiгiвськiй областi Протченко Iриною Борисiвною та Директором Чернiгiвського мiсцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Бобруйко Володимиром Анатолiйовичем.

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, а також вшанування патріотизму й мужності громадян, здобувачі вищої освіти ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ долучились до відзначення Дня Гідності і Свободи.

21 листопада 2019 року доц. кафедри соціальної роботи Н.В. Шакун зі студентами другого курсу факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації провела виховну бесіду на тему «Гідні творити майбутнє». Під час обговорення подій Революції Гідності відбувся перегляд віртуальної виставки «Хроніки Майдану».

16 листопада 2019 року науково-педагогічні працівники юридичного факультету Колодiй I.М., Апанасенко К.I., Коломієць Н.В. та Пузирний В.Ф. взяли участь у X Правничiй школi з мiжнародного комерцiйого арбiтражу, органiзованiй та проведенiй Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, МЮГ ETERNA LAW та Європейським університетом.

Метою заходу було ознайомлення учасників школи з базовими положеннями юридичної практики у галузі міжнародного комерційного арбітражу, ознайомлення з базовими принципами арбітражу та навчання юристів застосовуванню їх на практиці.

19 листопада 2019 р. студенти юридичного факультету Чернігівського національного технологічного університету разом із викладачем к.і.н., доцентом Козинець О.Г. вшанували пам’ять жертв Голодомору.

З метою поглиблення знань про трагічні події в історії нашого народу відвідали заходи, що були організовані Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою імені В. Г. Короленка та Українським інститутом національної пам’яті, а саме: презентацію видань Українського інституту національної пам’яті про Голодомор-геноцид 1932-1933 років в Україні та книжкову виставку «Голодомор 1932-1933 років».

19 листопада 2019 р. здобувачі вищої освіти 1 курсу ННІ економіки, разом з доцентом кафедри філософії і суспільних наук Колєватовим О.О. взяли участь у роботі "круглого столу" "Помаранчева революція, майдан Софії Русофої, євромайдан: історія без міфів".

Під час "круглого столу" здобувачі вищої освіти прослухали виступи бібліотекаря обласної бібліотеки для юнацтва Володимира Єрмака та викладача обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського Михайла Коропатника.

13 та 14 листопада 2019 року студенти юридичного факультету у супроводі науково-педагогічних працівників юридичного факультету Селецького О.В., Литвиненко В.М., Колодiй I.М. та Шестак Л.В. вiдвiдали Верховну Раду України із загально-оглядовим візитом.

У ході відвідин ознайомились із архітектурною спадщиною та сучасними приміщеннями Верховної Ради України, процесом роботи парламенту та основними аспектами історії розвитку українського парламентаризму, законодавчим процесом та ін.

VІІІ міжвузівська НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ студентів, аспірантів і молодих науковців «УКРАЇНСЬКА МОВА: історія, сучасний стан, перспективи розвитку»

7 листопада 2019 року кафедра філософії і суспільних наук провела щорічну міжвузівська науково-практичну конференцію студентів, аспірантів і молодих науковців «Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку».

Ця подія була присвячена Дню української писемності та мови, а також темі єднання українського народу і державної єдності.

Учитися цікаво тоді, коли є практика, а якщо її проводять люди, всією душею закохані у власну справу - це набагато цікавіше! У п'ятницю студенти спеціальності "Туризм" відвідали м. Мену. Метою поїздки було спілкування з неординарною людиною, директором туристичної агенції "Ваш Мастер тур" Кондаковим Василем Віталійовичем.

Говорили про туристичний бізнес, вчилися випікати булочки із джемом, шоколадом і пломбіром і, звичайно, смакували ними. Цікаво, що пекарня працює зі стародавніми монастирськими рецептами випікання хліба і використовує у виробничому процесі виключно натуральні інгредієнти!

Євген Григорович Калита: фото біографія
(з архіву фотодокументів музею історії ЧНТУ)

Євгену 19 років. На цей час йому довелося пережити арешт батька в 1938 р., евакуацію в 1941 р. в Саратовську область, закінчення середньої школи «з відзнакою», прискорений курс військового училища і з 1943 р. участь у боях на фронті в якості кулеметника, автоматника-розвідника. Він має на грудях знак гвардіїця і медаль «За отвагу»(1944).

На нього ще чекають орден Слави ІІІ ст. (1945), медалі «За Победу над Германией» (1945), «За освобождение Варшавы» (1945) та багато інших вже «мирних» нагород.

ОГОЛОШЕННЯ