ua en

Студенти кафедри теоретичної та прикладної економіки Каштальян Олексій, Петренко Яна (гр. ЕП-171) і Степаненко Костянтин (гр.ЕК-18) долучилися до реалізації спільної ініціативи Міністерства освіти і науки України та YEP щодо розвитку підприємницьких клубів в українських ВНЗ. 10-12 листопада 2018 року відбувся тренінг по створенню стартап-клубу в Університеті, в рамках підписаного Меморандуму в якому прийняли участь студенти університету.

Міністерство освіти і науки забезпечило підключення понад 100 українських вишів та наукових установ МОН до міжнародних наукових баз даних Scopus та Web of Science за кошти держбюджету.

Наказ про надання закладам вищої освіти і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних Web of Science та Scopus

У рамках святкування Дня української писемності та мови відбулася творча зустріч студентів ЧНТУ з чернігівським поетом, журналістом Олексієм Масловим.

Поет читав свої вірші (написані від початку 1990-х років і до сьогодення), тематика яких дуже різноманітна: від лірики і жартів через осмислення вічних питань людини і людства й до власної оцінки гострих суспільно-політичних тем, окреслення власної громадянської позиції. 

Однією з найважливіших подій у плеяді заходів із нагоди святкування Дня української писемності та мови в Чернігівському національному технологічному університеті стала  VII Міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців „Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку”.

Активну участь у роботі конференції взяли студенти та аспіранти Чернігівського національного технологічного університету, Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, курсанти Академії Державної пенітенціарної служби, Чернігівського музичного коледжу ім. Л. Ревуцького, яких об'єднувало спільне розуміння, що рідна мова – це не просто засіб комунікації і не тільки знаряддя формування думок, а значно більше – духовний скарб нації. Тому теми доповідей, які виголошувалися на секційних засіданнях, були змістовними, цікавими і сприяли жвавому обговоренню.

9 листопада українці всього світу вшановують рідну мову. Встановлене свято було на честь Нестора літописця, послідовника Кирила і Мефодія. Саме його вважають “батьком українського письма”.

Щороку саме в День української писемності та мови проводиться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого долучилися студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету. Найголовніше в ньому – це і перевірка знань, а також солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово.

9 листопада 2018 р. Індустріальний ґендерний комітет з реклами проводив у м.Чернігові семінар «Попередження проявів сексистської реклами: інструменти місцевих органів влади та взаємодія із громадянським суспільством». Наш університет на заході представляла керівниця Центру ґендерної освіти Наталія Ємець.

Україна отримала окреме вікно для фінансування конкурсів Програми «Еразмус+» у 2019-2020 рр. Додаткове фінансування виділено за напрямом Кey Аction (KA)1 «Міжнародна кредитна мобільність» у розмірі 2,5 млн євро, напрямом Кey Аction (KA)2 «Розвиток потенціалу вищої освіти» у розмірі 2 млн євро, а також півмільйона євро – за напрямом Жан Моне. Таке рішення було прийнято ЄС за результатами розгляду відповідного звернення України

Студенти і викладачі кафедри аграрних технологій та лісового господарства ННІ Бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ прийняли участь у Всеукраїнській екологічноій акції "Посади дерево миру!".

Мета акції – привернення уваги українців до катастрофічних соціально-екологічних наслідків війни на Сході країни, підвищення рівня екологічної свідомості та еко-патріотизму.

05 листопада 2018 р. студенти третього курсу спеціальності "Туризм" (група Т-161) та представники Студентської ради ННІ Бізнесу, природокористування і туризму під керівництвом Андрєєвої Г.П. відвідали Управлінні культури і туризму Чернігівської міської ради. Відбулась креативна розмова із заступницею начальника Катериною Литвин та провідним фахівцем Мариною Леоненко. Студенти неймовірно раді свїй причетності до розвитку туризму в місті і сподіваються на подальшу співпрацю і реалізацію задуманих проектів.

5 листопада в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте відкриття Норвезько-український центр розвитку бізнес-ідей за участю Посла Королівства Норвегія в Україні Ole T. Horpestad.

Робота Центру спрямована на підтримку підприємництва, розвитку стартап-руху, надання консультаційної та організаційної допомоги слухачам та випускникам курсів професійної перепідготовки проекту «Україна-Норвегія», які мають на меті створити власний бізнес. Також Центр буде допомагати іншим особам, зацікавленим у розвитку підприємництва у Чернігівському регіоні, залучати до співпраці представників бізнесу, місцевої влади, громадських організацій, налагоджувати ефективну співпрацю з Норвезько-Українською торговою палатою.

 З метою сприяння встановленню та розвитку якісного науково-технологічного співробітництва між науковцями України і Білорусі Міністерством освіти і науки України та Державним комітетом з науки і технологій Республіки Білорусь оголошено конкурс спільних українсько-білоруських науково-дослідних проектів для реалізації у 2019-2020 рр.

Міністерство освіти і науки України та Міністерство науки і технологій Держави Ізраїль оголошують конкурс спільних українсько-ізраїльських науково-дослідних проектів для реалізації у 2019-2020 рр. Конкурс відкрито з 1 листопада 2018 року по 31 січня 2019 року

Мета конкурсу:

Конкурс проводиться з метою сприяння встановленню та розвитку якісного науково-технологічного співробітництва між науковцями обох країн.

СТАРТУВАВ ГРАНТОВИЙ КОНКУРС ДЛЯ СТУДЕНТІВ, МОЛОДИХ ВЧЕНИХ ТА АСПІРАНТІВ, ЯКІ ДОСЛІДЖУЮТЬ ЕКОЛОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ УКРАЇНИ ТА СВІТУ

Студенти, молоді вчені та аспіранти, які досліджують питання збереження екології, можуть взяти участь у грантовому конкурсі та залучити ресурси для реалізації свого стартапу. Грантовий фонд пропозиції складає 70 тис гривень.

Програма дозволить молодим дослідникам запропонувати своє бачення вирішення екологічних проблем України та світу. Фіналісти та автори найкращих проектів познайомляться з досвідченими фахівцями галузі, а переможці отримають гранти.

28 жовтня за ініціативи кафедри історії та теорії держави і права, конституційного права (організатор – доцент кафедри І. Г. Карпова при сприянні зав. кафедри, доцента О. Г. Козинець) відбулась екскурсія до Батурина з відвідуванням палацу К. Розумовського, цитаделі, музею археології, будинку В. Кочубея. В екскурсії взяли участь студенти першого курсу спеціальностей ПД, ФР, КБ, МР.

31 жовня 2018 року група АГ-181 (перший курс спеціальності 201 "Агрономія") в супроводі куратора і викладачів кафедри аграрних технологій та лісового господарства ННІ Бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ відвідали один із наймаштабніших аграрних заходів України - виставку ІнтеАгро-2018.

Окрім великої кількості нової, сучасної інформації наші студенти ще й виграли цінні призи від організаторів та учасників ІнтерАгро-2018: набір інструментів та планшет.

30 жовтня 2018 р. Центром ґендерної освіти та кафедрою соціальної роботи Чернігівського національного технологічного університету була організована зустріч з Оленою Стрельник, докторкою соціологічних наук, ґендерною дослідницею, стипендіаткою програми Ендрю Карнеґі (США); авторкою численних наукових та публіцистичних праць; дописувачкою ресурсів «Українська правда. Життя», «Ґендер в деталях, «Повага: кампанія проти сексизму в ЗМІ та політиці». Авторка презентувала свою книгу «Турбота як робота. Материнство у фокусі соціології».

В заході взяли участь студенти і викладачі факультету соціальних технологій і реабілітації, юридичного факультету ННІ права і соціальних технологій, представники Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, органів місцевого самоврядування, громадських організацій нашого міста.

5 листопада 2018 року о 14:30 Олена Тихонюк, стипендіатка Фонду Віктора Пінчука, проведе презентацію стипендіальної програми «Завтра.UA». Студенти дізнаються про можливості та переваги програми, а також про те, як правильно подати заявку на конкурс, про етапи відбору та підтримку, яку надає Фонд.

31 жовтня 2018 року Україна всьоме відзначила Всесвітній день заощаджень. Формування заощаджень є не лише корисною звичкою для убезпечення від економічних негараздів, а й важливою складовою фінансової культури населення. Секретами розумного управління грошима ділилася в прямому радіоефері у програмі "Полудень" декан фінансово-економічного факультету ЧНТУ Людмила Ремньова.

17 жовтня 2018 року на території спортивного комплексу біля 8 корпусу Чернігівського національного технологічного університету відбулись командні змагання зі спортивного тімбілдінгу «УП–фест 2018».

Проведення заходу було ініційовано кафедрою управління персоналом та економіки праці ННІ Бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ. За мету визначено оволодіння практичними основами командоутворення (тімбілдінгу) за допомогою спортивних вправ, розкриття потенціалу студентів, налагодження дружніх стосунків між студентами спеціальності «Менеджмент» спеціалізації «Управління персоналом та економіки праці» ННІ БПТ та студентами старших курсів Коледжу економіки і технологій (КЕТ) ЧНТУ.

22 жовтня завершились змагання з міні-футболу серед студентів кафедри «Аграрних технологій та лісового господарства». Кожна команда продемонструвала чудову гру, витривалість, спортивний дух та бажання перемогти.

Переможцями стала команда 3 курсу спеціальності 205 «Лісове господарство». Команді першого курсу лісівників невистачило двох забитих м’ячів для перемоги в змаганнях. Третє місце посіла команда другого курсу спеціальності 205 «Лісове господарство».

Викладачі кафедри вітають переможців і усіх учасників турніру та висловлюють щиру подяку вболівальникам, котрі завзято підтримували свої команди!

ОГОЛОШЕННЯ