ua en

Кафедра управління персоналом та економіки праці ЧНТУ активно співпрацює з Державною організацією «Регіональний фонд підтримки підприємництва по Чернігівській області» з метою напрацювання практичного досвіду у впровадженні інноваційних методів навчання за новою освітньою програмою «Управління бізнесом» (спеціальність 073 «Менеджмент»), яка започатковується в університеті у 2020 році.

Дана освітня програма є дуже своєчасною для нашого регіону, враховуючи значну потребу у започаткуванні проривних стартапів, розвитку малого та середнього бізнесу на інноваційних засадах, підвищенні ефективності діяльності об’єднаних територіальних громад, закладів медицини та освіти, корпоративного сектору економіки за рахунок впровадження сучасних бізнес-моделей, адаптованих до умов швидко змінюваного середовища. Водночас, успішна трансформація бізнес-процесів в новій економічній реальності в значній мірі залежить від розвитку у майбутніх фахівців таких навичок як креативність, критичне мислення, вміння працювати в команді, налагоджувати ефективну комунікацію.

Креативні індустрії – це сучасний сегмент стратегічного розвитку міста. Тема творчих індустрій, залучення талантів, створення креативного міського простору постійно піднімається і популяризується Туристичним інформаційним центром (скорочено - ТІЦ) – установою сервісного типу, яка допомагає туристам зорієнтуватися щодо найцікавіших локацій та подій у місті Чернігові.

Майбутні менеджери креативних індустрій – здобувачі вищої освіти ЧНТУ, які навчаються за освітньою програмою «Менеджмент креативних індустрій і соціальних інновацій» – отримали унікальну можливість сприяти розвитку творчих індустрій та просуванню туристичних принад Чернігова.

Інформаційною системою «Вступ.ОСВІТА.UA» складений черговий рейтинг закладів вищої освіти за результатами вступної кампанії, що відбулась у 2019 році.

За кількістю осіб зарахованих на навчання за кошти державного бюджету Чернігівський національний технологічний університет посів 50 місце. У рейтингу враховуються всі особи, які зараховані на навчання за кошти державного бюджету на перший курс, для здобуття ступеня бакалавра (магістра медичного, фармацевтичного або ветеринарного спрямувань) на основі повної загальної середньої освіти за денною та заочною формами навчання. Рейтинг також включає показники «Зараховано на контракт», «Співвідношення кількості осіб зарахованих на контракт до зарахованих на бюджет», а також конкурс на 1 бюджетне місце.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 17.12.2019 №1580 розпочинається І етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальних дисциплін та спеціальностей.

Олімпіада буде проходити в два етапи:

  • І етап – у січні-лютому 2020 року у закладах вищої освіти;
  • ІІ етап – у квітні-травні 2020 року у закладах вищої освіти, визначених як базові.

27 січня 2020 року о 15:00 у приміщенні Чернігівського обласного молодіжного центру (м. Чернігів, вул. Магістратська, 3, кінотеатр імені Щорса) відбудеться показ документального фільму «Соловей співає» - стрічка, що є новаторським та монументальним дослідженням проблеми мовного питання в Україні.

У рамках показу відбудеться зустріч з режисерською командою фільму, під час якої гості заходу матимуть можливість поспілкуватися з авторами стрічки.

Метою заходу є знайомство молоді з українським кінематографом, виховання любові та поваги до української мови.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати захід!

19 січня 2020 року в Чернігівській спеціалізованій загальноосвітній середній школі № 1 з поглибленим вивченням іноземних мов відбувся ІІІ (обласний) етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства. В інтелектуальних змаганнях взяли участь 113 учнів шкіл Чернігівської області.

До оцінювання учнівських робіт були залучені науково-педагогічні працівники юридичного факультету Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій ЧНТУ.

Відповідно до п.2. ч.7 ст. 73 Закону України "Про вищу освіту", наказу ректора від 02.01.2020 р. № 01 та наказу ректора від 09.01.2020р. № 02 з ІІ семестру 2019/2020 навчального року збільшується вартість підготовки здобувачів вищої освіти в межах офіційно визначеного індексу інфляції за 2019 рік 4,1 %.

10 січня 2020 року в актовій залі Чернігівського національного технологічного університету відбулося урочисте вручення дипломів про здобуття вищої освіти за освітнім ступенем «магістр».

В цей день 585 магістри з різних спеціальностей отримали дипломи та розпочали нову сторінку свого життя.

Щиро вітаємо усіх наших випускників із успішним закінченням навчання та бажаємо міцного здоров’я, миру, достатку, успіхів, натхнення та знайти свій професійний шлях!!!

Відкриття в Чернігівському національному технологічному університеті освітньо-професійної програми «Менеджмент креативних індустрій і соціальних інновацій» зумовлено потребою суспільства в інноваційному професійному управлінсько-аналітичному забезпеченні діяльності установ, організацій та їх підрозділів у сфері традиційної культури, туризму, дозвілля, спорту, ресторанного бізнесу, моди, дизайну, медіа.

Дана програма спрямована на вивчення інструментарію управління економічними, культурними, соціальними, медійними проектами; оволодіння навичками створення власного бізнесу по наданню культурних, мистецьких, інноваційних продуктів та послуг, створення креативних просторів.

За підсумками ІІІ етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика студентка ЧНТУ Хоменко Катерина (ННІ економіки) посіла почесне третє місце.

Вітаємо Катерину та її наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

Урочисті заходи з нагоди вручення дипломів про здобуття вищої освіти за освітнім ступенем «магістр» відбудуться 10 січня 2020 року об 11:00 в актовій залі ЧНТУ (вул. Шевченка, 95).

Запрошуємо всіх бажаючих.

Шановні викладачі, співробітники та студенти Національного університету «Чернігівська політехніка»! Прийміть найщиріші вітання з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим!

Нехай 2020 рік буде для вас багатим на добро, щедрим на успіхи, щасливим та мирним, а Різдво Христове наповнить серце любов'ю, надією та вірою! Міцного здоров’я, успіхів, родинного щастя, достатку й благополуччя!

Щасливого Нового року та радісних Різдвяних свят!

Привітання з Новим 2020 роком та Різдвом Христовим від ректора

За підсумками ІІІ етапу Х Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка студент ЧНТУ Усов Іван (ННІ економіки) посів почесне третє місце.

Вітаємо Івана та його наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

В рамках реалізації Фінансової Угоди між Україною та Європейським Інвестиційним Банком (ЄІБ) від 19 грудня 2016 р. щодо проекту «Вища освіта України» розпочався процес закупівлі послуг Консультанта з проектування та нагляду для університетів Етапу 1 проекту.

ЗАПРОШЕННЯ ДО ВИСЛОВЛЕННЯ ЗАЦІКАВЛЕНОСТІ

Запит на виявлення зацікавленості за закупівлею № UHE/CS/QCBS-01 "Послуги з проектування та нагляду" доступний також за наступними посиланнями:
Посилання ENG – https://ted.europa.eu/udl?uri=TED:NOTICE:611307-2019:TEXT:EN:HTML&src=0
Посилання УКР – https://drive.google.com/open?id=1hPag_LhEBDs6x5_5IKNLbsB80-n5Kq4D
Посилання на оприлюднення на Prozorro – https://prozorro.gov.ua/news/zapit-na-viyavlennya-zacikavlenosti-za-zakupivleyu-uhecsqcbs-01-poslugi-z-proektuvannya-ta-naglyadu-proyekt-visha-osvita-ukrayini

17 грудня 2019 р. Центром ґендерної освіти ЧНТУ був проведений науково-методичний семінар «Алгоритм проведення ґендерного аудиту ЧНТУ 2020», в якому взяли участь представники навчально-наукових інститутів та студентського самоврядування.

Основною метою заходу було обговорення завдань та напрямків проведення ґендерного аудиту, котрий являє собою процедуру незалежного оцінювання діяльності закладу вищої освіти.

В Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ відбулось традиційне свято «Презентація груп І курсу». Студенти першокурсники презентували свої групи та обрані професії через призму мистецтва. Як засвідчують члени журі, визначення переможця та розподіл номінацій було нелегкою справою, адже потрібно було оцінити артистичність, згуртованість, креативність та зв’язок зі спеціальністю. Кожна група виборола перемогу, номінацій вистачило на всіх.

Традицією стає проводити в кінці семестру відкрите практичне заняття з "Організації анімаційної діяльності", на якому студенти 4 курсу демонструють набуті вміння. Цього року ідеєю для створення анімаційної програми стала тема Латвії. Чому саме ця країна? Тому, що ми маємо спільне історичне минуле, компетентного консультанта - Діану Корошевську - студентку з Університету Відземе (Латвія), яка навчається по програмі міжнародного обміну "Erasmus+". І тому, що ми – туристи! Значну допомогу в організації заняття надали працівники нашої наукової бібліотеки, за що ми їм особливо вдячні.

17 грудня в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте вручення випускних документів слухачам курсів професійної перепідготовки в рамках проекту «Україна-Норвегія». Протягом трьох місяців 30 учасників АТО, військовослужбовців звільнених в запас та членів їх родин проходили навчалися за напрямком: «Інтернет технології, WEB-дизайн та англійська мова в бізнесі». Професійна перепідготовка слухачів проекту «Україна-Норвегія» відбувалася на базі ЧНТУ, а заходи з соціальної адаптації організовувала ГО «Чернігів Європейський», яка є партнером в реалізації даного проекту.

12 грудня 2019 року у Міському палаці культури ім. В.Радченка відбувся конкурс «Кращий студент Чернігівщини 2019».

Конкурс став чудовою можливістю для активних студентів показати свої наукові та спортивні досягнення, таланти та добрі вчинки, зроблені під час 2018-2019 навчального року.

Цього року за звання «Кращий студент Чернігівщини (комплексна характеристика)» від ЧНТУ брав участь Ліхута Олександр, студент ННІ МХТТ.

На конкурсі також було оголошено переможців конкурсу «Кращий студент Чернігівщини 2019» у різних номінаціях.

В рамках тижня ННІ Економіки 10 грудня 2019 року згідно програми Startup Semester відбулася перша зустріч на тему «From Zero to Hero. Startup Basics». У ролі спікера виступила Юлія Дарницька - випускниця нашого університету, відома як виробник корисних солодощів з натуральних продуктів під торговою маркою YO! Sweets, які можна придбати в багатьох торгових точках міст України, та СЕО чайхани Kover, що знаходиться у нашому місті Чернігові. Впродовж цієї зустрічі студенти мали змогу дізнатися про стартап, основні його особливості та на прикладі пані Юлії зрозуміти, як знайти ідею, працювати в команді.

ОГОЛОШЕННЯ