0 (5)

Загальноуніверситетська кураторська година від юридичної клініки «Adiutorium»

20 березня 2024 року за сприяння керівниці юридичної клініки «Adiutorium», зав. кафедри публічного та приватного права Литвиненко Валентини була організована та проведена загальноуніверситетська кураторська година на актуальну сьогодні тему: “Проти Диверсії: протидія участі підлітків у вчиненні злочинів проти основ національної безпеки України”.

Учасники юридичної клініки, які брали активну участь у підготовці та проведенні кураторської години, Лугина Єлизавета (гр. ПР-221) Смалько Анастасія (гр. КЮ-221) та Дем’яненко Руслан (гр. КЮ-221) розкрили актуальність даної теми, зумовленої наявністю фактів причетності неповнолітніх громадян віком 14-16 років до вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних із підпалом обладнання, що забезпечує безпеку руху залізничного транспорту, ознайомили учасників кураторської години про міжнародні, національні та зарубіжні нормативно-правові акти, які забороняють вербування та використання дітей.

Під час зустрічі клініцисти обговорили різноманітні аспекти проблеми диверсійних дій, які можуть бути здійснені підлітками під час конфліктів, акцентуючи на ситуацію в нашій державі. Особлива увага приділялася характеристиці злочинів проти національної безпеки України, які можуть скоїти підлітки, наслідкам для обороноздатності держави і громадської безпеки, кримінальній відповідальності за відповідні правопорушення, методам профілактики та протидії таким явищам. Зокрема, доповідачі розглядали роль освіти, соціальних програм і правових механізмів у запобіганні вербування підлітків для диверсійних цілей. Зустріч завершилася обговоренням можливих подальших дій та спільних зусиль у боротьбі з диверсійною активністю серед молоді, спрямованих на зміцнення національної безпеки та виховання громадянської свідомості серед молодого покоління.