Участь студентів та викладачів кафедри архітектури та дизайну в міжнародній мобільності
УЧАСТЬ ВИКЛАДАЧІВ ТА СТУДЕНТІВ-АРХІТЕКТОРІВ І ДИЗАЙНЕРІВ У МІЖНАРОДНОМУ ОСВІТНЬОМУ ПРОЄКТІ ARCHICAMP У ФРАНКФУРТІ-НА-МАЙНІ
З 7 по 15 грудня студенти спеціальностей «Архітектура та містобудування» і «Дизайн» під керівництвом викладачів кафедри архітектури та дизайну Шабардіної Ю.В. та Гаврик О.Ю. взяли участь у міжнародному освітньому проєкті ArcHICamp, який відбувся у Франкфурті-на-Майні (Німеччина) за підтримки Українського координаційного центру Франкфурт.
Ця програма стала важливим кроком у перейнятті досвіду відновлення міста Франкфурта після Другої світової війни, що є особливо актуальним для України в контексті відбудови пошкоджених територій.
Студенти відвідали ключові музеї Франкфурта, зокрема Історичний музей, який розповів про історію міста та його реконструкцію після війни. Музей кіно завдяки інтерактивним елементам та концептуальним візуально ефектним просторам розкрив важливість візуалізації і правильної подачі інформації, що вкрай важливо для майбутніх архітекторів та дизайнерів.
Не менш захоплюючою була екскурсія до офісу Groß&Partner – девелоперської компанії, що спеціалізується на розробці проєктів та будівництві. Студенти ознайомилися з масштабним архітектурним проєктом FOUR Frankfurt, та мали нагоду побувати на будівельному майданчику цього комплексу. Також учасники відвідали підземелля будівництва лінії метро U5 Europaviertel, що на власному досвіді дало можливість осягнути масштабність та складність сучасних інфраструктурних проєктів.
Особливо цінним став воркшоп з проєктного менеджменту, де студенти навчалися створювати проєкти, орієнтовані на клієнта.
Інтерактивна презентація на фабриці «Resopal», яка вже близько 100 років виробляє штучне покриття широкого спектру застосування, стала прикладом майстерності у поясненні складних технічних процесів.
На форумі з відбудови України «Rebuild Ukraine» викладачі та студенти представили університет та власні проєкти реконструкції й благоустрою територій Чернігівщини, які вразили учасників та гостей заходу поєднанням естетичності рішень з функціональністю та соціальною значущістю, було підкреслено високий рівень підготовки студентів.
Знайомство з інноваційною архітектурою Франкфуртської школи фінансів та менеджменту – однієї з провідних бізнес-шкіл Європи, стало джерелом натхнення для студентів щодо використання архітектурних форм і дизайну для підвищення продуктивності та комфорту освітнього процесу.
Проєкт ArcHICamp є не лише можливістю для професійного зростання, але й платформою для культурного обміну та розуміння глобальних викликів у сфері відновлення міст. Для України цей досвід є безцінним у контексті сучасних реалій.
Участь у таких програмах допомагає нашим студентам розвивати компетенції, необхідні для відбудови України, та надихає на створення сучасних, функціональних і соціально значущих проєктів.
Наш університет продовжує активно підтримувати міжнародну академічну мобільність і створювати умови для професійного зростання своїх студентів!