3 (1)

Студентка юридичного факультету взяла участь у всеукраїнському освітньому курсі “Державотворець”

З 17 по 23 листопада 2025 року Лугина Єлизавета, студентка 4 курсу групи ПР-221 юридичного факультету Національного університету “Чернігівська політехніка”, успішно пройшла навчання в одному з найпрестижніших освітніх проєктів для молоді — курсі “Державотворець”.

Цьогоріч у відборі взяли участь майже 300 претендентів, і лише 35 найталановитіших та найактивніших молодих лідерів отримали можливість долучитися до інтенсивної навчальної програми. Ми пишаємося, що серед них була представниця нашого університету.

Організатори та партнери, завдяки яким проведення курсу стало можливим: Київська школа державного управління, Міністерство молоді та спорту України, Всеукраїнський молодіжний центр, Міністерство розвитку громад та територій України, Фонд “МХП-Громаді”.

Програму курсу сформували провідні управлінці, експерти державного сектору та бізнесу. Серед лекторів — представники Уряду України, Офісу Президента, Верховного Суду, податкових та антикорупційних органів, керівники великих державних і бізнес-структур, а також науковці й лідери громадських ініціатив.

Серед лекторів:

  • Олексій Кулеба – Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України;
  • Матвій Бідний – Міністр молоді та спорту України;
  • Юрій Мельник – перший заступник голови правління АПХ «МХП»;
  • Олександр Литвиненко – екс-секретар РНБО, екс-голова Служби зовнішньої розвідки України;
  • Денис Мінін – в.о. директора ВМЦ;
  • Ольга Бабій – радниця секретаря РНБО України;
  • Мирослава Білак – суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду;
  • Олександр Санченко – народний депутат України;
  • Рена Марутян – доктор наук з державного управління, професор КНУ ім. Т. Шевченка;
  • Олександр Ярема – експерт з молодіжної політики;
  • Наталія Кривда – голова Українського культурного фонду;
  • Леся Карнаух – в.о. голови ДПС України;
  • Ірина Плетньова – міська голова Умані;
  • Руслан Прийменко – заступник начальника Часовоярівської МВА;
  • Ольга Голубєва – менеджер програми «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади»;
  • Сергій Гупяк – заступник голови НАЗК;
  • Олександр Цивінський – директор Бюро економічної безпеки України;
  • Сергій Сухомлин – голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України;
  • Марія Карчевич – заступниця Міністра охорони здоров’я України;
  • Ігор Жовква – заступник Керівника Офісу Президента України;
  • Генадій Чижиков – президент ТПП України;
  • Михайло Бно-Айріян – директор зі зв’язків з органами державної влади АПХ «МХП»;
  • Ігор Брусило – заступник Керівника Офісу Президента України;
  • Сергій Позняк – засновник FinStream та Cronvest;
  • Андрій Длігач – засновник Advanter Group, доктор економічних наук;
  • Владислав Штіпельман – власник групи компаній SOL Union;
  • Олександр Перцовський – голова правління Укрзалізниці;
  • Олександр Пахолюк – директор БФ «МХП – Громаді».

Навчання в стінах КШДУ поєднувалось з виїзними візитами до ключових державних інституцій та організацій, зокрема: Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства охорони здоров’я України, КМДА, Торгово-промислової палати України, WOG, офісу холдингу «МХП», Музею Революції Гідності, Центрального залізничного вокзалу м. Київ.

Навчання в КШДУ поєднувалося з безцінним практичним досвідом — учасники мали можливість поспілкуватися з представниками влади та бізнесу, що стало унікальною нагодою для професійного зростання, розширення світогляду та глибшого розуміння процесів, що відбуваються в Україні — не з новин, а безпосередньо “зсередини”.