thumbnail_IMG_4495

Реалізація проєкту «Інформаційна гігієна рятує життя (відновлення медіастудії для молоді м. Чернігова)»

У серпні 2022 року Громадською організацією «Чернігів Європейський» у співпраці із відділом «Пресслужба» Національного університету «Чернігівська політехніка» розпочалась реалізація проєктних заходів в рамках проєкту «Інформаційна гігієна рятує життя (відновлення медіастудії для молоді м. Чернігова)», що впроваджується в межах проєкту «ЛЮДИ для ЛЮДЕЙ: світ рятує українські громади» за фінансування ІСАР «Єднання».

Метою проєкту стало відновлення та дообладнання об’єкту соціальної інфраструктури (медіастудії) для створення можливостей розвитку, навчання та підвищення рівня медіаграмотності в умовах війни для молоді у Чернігівській громаді, що постраждала від воєнних дій.

Цілями проєкту є: підвищення ефективності виконання завдань Пресслужби Національного університету «Чернігівська політехніка» з поширення перевіреної та оперативної інформації для освітян, молоді та мешканців громади; підвищення рівня медіаграмотності та критичного мислення молоді; створення якісного контенту про освітню та соціальну діяльність Чернігівської територіальної громади; формування позитивного іміджу університету, що має на меті підвищити престижність української вищої освіти серед молоді.

Із серпня розпочались проєктні заходи. Зокрема, підготовка до проведення ремонтних робіт у приміщенні медіастудії, купівля обладнання для забезпечення зйомок гарної якості, пошук та обговорення актуальних тем для молоді (проведені засідання волонтерського об’єднання в рамках проєкту, проведені тренінги для здобувачів вищої освіти з медіаграмотності), що корисно було б висвітлити у медійному просторі, а також підготовка до записів інтерв’ю.

Протягом листопада 2022 року – січня 2023 року було проведено шість інтерв’ю на актуальні теми для молодого покоління. У ролі журналістів виступили активні представники студентської молоді. Всі відео були завантажені на офіційний канал YouTube НУ «Чернігівська політехніка» (https://www.youtube.com/@CNUTChernihivUniversity) із подальшим розповсюдженням посилань записів на офіційних сторінках соціальних мережах Facebook (https://www.facebook.com/chepolytech), Instagram (https://www.instagram.com/che_polytech), Telegram-каналі (https://t.me/che_polytech) НУ «Чернігівська політехніка», а також особистих сторінках у соціальних мережах учасників інтерв’ю.

Гості, що були запрошені на інтерв’ю, а також посилання на відео:

  • Андрій Тіток – журналіст, продюсер Суспільне Чернігів, інтерв’юер (https://youtu.be/k_bD0eHMr-s). Про актуальність новин під час облоги Чернігова, запис сюжетів у період активних бойових дій, відзнаку із рук Президента України, побажання і настанови для молоді.
  • Сергій Безбородько – екоактивіст, засновник ГО «Еко місто» (https://youtu.be/XU1ANNSWK14). Реалізація проєктів від ГО «Еко місто», плани на майбутнє, актуальність еко питань (збір використаних батарейок, сортування сміття, безкоштовна роздача флікерів, подальша доля Plastic Fantastic, ремонт велосипедів) тощо.
  • Ольга Рись – координаторка Чернігівського ІТ кластеру, громадська діячка (https://youtu.be/AQYuCgkBFoc). Про діяльність Chernihiv.IT, значення кібервійськ у війні, допомога військовим, розвиток проєктів IT кластеру, плани на майбутнє.
  • Іван Люленов (Стоянівка) – комік, музикант, спеціаліст з міжнародних відносин (https://youtu.be/i4Hw03IiJQ4). У чому відмінність та схожість Молдови та України, чому потрібен гумор навіть у надважкі воєнні часи, настанови молодому поколінню.
  • Марія Руденко – директорка Агенції регіонального розвитку, блогерка, громадська діячка (https://youtu.be/U6zHzTshVTQ). Про розвиток молодіжної політики на Чернігівщині, заходи та діяльність Агенції регіонального розвитку Чернігівської області на 2023, блогерську діяльність та про майбутнє України.
  • Дарія Янушкевич – журналістка «Суспільне Чернігів», громадська діячка, волонтерка (https://youtu.be/gAdLlL07yns). Про найскладніший сюжет, що довелось знімати, волонтерську діяльність, рекомендації як дотримуватись інформаційної гігієни у сучасному середовищі та не піддаватись паніці, плани на святкування Перемоги України.

У проєктних заходах взяли участь студентський актив Національного університету «Чернігівська політехніка», співробітники відділу «Пресслужба», здобувачі вищої освіти НУ «Чернігівська політехніка» спеціальності «Маркетинг».

Проєкт реалізується Громадською організацією «Чернігів Європейський» у співпраці з Національним університетом «Чернігівська політехніка», що впроваджується в межах проєкту «ЛЮДИ для ЛЮДЕЙ: світ рятує українські громади» за фінансування ІСАР «Єднання».

Враховуючи те, що в рамках реалізації проєкту було відновлено медіастудію для молоді м. Чернігова, якщо є необхідність у приміщенні або потрібна допомога у роботі із медіа забезпеченням – звертайтесь до відділу «Пресслужби» НУ «Чернігівська політехніка» [email protected] (напишіть нам електронного листа), а ми в свою чергу допоможемо у здійсненні Ваших медійних задумів.