ННІ ІНЖЕНЕРІЇ, ВИРОБНИЦТВА ТА БУДІВНИЦТВА ОТРИМАВ СУЧАСНЕ ОБЛАДНАННЯ ЗА ПІДТРИМКИ ЮНЕСКО
Навчально-науковий інститут інженерії, виробництва та будівництва Національного університету «Чернігівська політехніка» поповнив свою матеріально-технічну базу за підтримки ЮНЕСКО та фінансування Японії.
Зокрема, ННІ ІВБ отримав сучасний 3D-сканер та комп’ютерну техніку — це обладнання дозволить студентам і викладачам опанувати передові технології просторового сканування, створення точних цифрових копій об’єктів та проведення комплексних реставраційних досліджень.
Ця допомога є продовженням співпраці Університету з ЮНЕСКО та відкриває можливості для практичного застосування знань, в тому числі отриманих під час навчального курсу ЮНЕСКО з оцінки структурних пошкоджень об’єктів культурної спадщини та збереження (17-21 лютого 2025 року), а також для продовження роботи з документування історичних кварталів та громадських просторів історичного центру, розпочатої в рамках пілотного проєкту з ЮНЕСКО.
Новітній 3D-сканер призначений для моніторингу стану об’єктів історичної та культурної спадщини, для навчання студентів сучасним цифровим методам фіксації, аналізу та моделювання та для підготовки фахівців, здатних здійснювати відновлення пошкоджених архітектурних споруд. Його використання є надзвичайно актуальним у контексті післявоєнного відновлення України та збереження національної культурної спадщини.
З 2023 року ЮНЕСКО підтримує Чернігів у розробці плану реабілітації для історичного центру Чернігова, за фінансового сприяння Японії.
Ректор університету Олег Новомлинець висловив щиру вдячність ЮНЕСКО за надану підтримку та підкреслив, що ця ініціатива сприятиме розвитку інженерної освіти, міждисциплінарних підходів у навчанні та розширенню міжнародної співпраці.