Круглий стіл «Гібридні протистояння в умовах конвенційної війни»
16 травня 2022 року в Національному університеті «Чернігівська політехніка» відбувся круглий стіл «Гібридні протистояння в умовах конвенційної війни» у дистанційному форматі (з використанням Zoom).
Співорганізаторами круглого столу були Міністерство освіти і науки України, кафедра креативних індустрій та соціальних інновацій ННІ права і соціальних технологій (НУ «Чернігівська політехніка»), кафедра маркетингу, PR-технологій та логістики ННІ економіки (НУ «Чернігівська політехніка») та Фонд «ІТ-Паросток».
Запрошені учасники представляли Університет Яна Кохановського в м. Кельце (Польща), Університет Миколаса Ромеріса (Литва), Вільнюський Університет (Литва), Вища школа економіки в м. Прага (Чехія), Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу (Україна), Національний університет водного господарства і природокористування (Україна), Інститут емоційного інтелекту (Україна), Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Філія акціонерного товариства «Національна суспільна телерадіокомпанія України» «Чернігівська регіональна дирекція» та інші.
З вітальним словом виступили: Олексій Шкуратов, заступник Міністра освіти і науки України з питань європейської інтеграції, доктор економічних наук, професор; Олег Новомлинець, ректор Національного університету «Чернігівська політехніка», доктор технічних наук, професор; Аліна Пінчук, директорка ННІ економіки НУ «Чернігівська політехніка», доктор економічних наук, доцент; Анна Вербицька, завідувачка кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики Національного університету «Чернігівська політехніка», кандидат наук з державного управління, доцент; Марина Поленкова, завідувачка кафедри креативних індустрій і соціальних інновацій Національного університету «Чернігівська політехніка», доктор економічних наук, доцент.
З доповідями виступили запрошені спікери – Павло Карташов, директор Українського фонду стартапів (USF), Олександр Педан, телеведучий, громадський діяч, лідер руху «Junior», Viktor Denisenko, Associate Professor, Vilnius University, Оксана Сарнавська, доцентка кафедри психології Національного університету водного господарства і природокористування, Андрій Роговський, віце-президент фонду «ІТ-Паросток», голова НГО «Інститут емоційного інтелекту».
Було обговорено шляхи та інструменти, що сприятимуть створенню єдиної інформаційної мережі, яка консолідуватиме розрізнені інформаційні джерела та ресурси, і допоможе формуванню єдиного інфостилю іміджу України за кордоном. Під час дискусії піднімалася проблематика трансформації емоційного інтелекту в умовах традиційної війни, особливості використання інформаційно-комп’ютерних технологій в гібридних протистояннях. Розглядалася інформаційна війна та діяльність блогерів у контексті конвенційної війни, а також креативний простір в гібридному протистоянні сьогодення. Важливим питанням постала потреба розвитку критичного мислення у сучасної молоді, оскільки це дає можливість протистояти пропаганді та процесам навіювання та маніпуляції свідомістю.
За результатами круглого столу була винесена резолюція, яка намітила подальші шляхи та напрямки досліджень з даної теми.
Дякуємо всім учасникам заходу за змістовні та цікаві доповіді, запитання та зворотній зв’язок при обговоренні важливих питань сьогодення!