Програма по відновленню миру і діалогу внутрішньо переміщених жінок “Голос жінки має силу”
Карантинні обмеження пов’язані з пандемією коронавірусу безпосереднім чином відобразилися на цьогорічному етапі проєкту Програма по відновленню миру і діалогу внутрішньо переміщених жінок “Голос жінки має силу”, що реалізується в Національному університеті «Чернігівська політехніка» громадською організацією «Чернігів Європейський» у партнерстві з Фундацією Прав Людини.
9 червня 2020 р. відбувся координаційний круглий стіл, на котрому обговорювали проблеми вимушених переселенців, реалізацію проєкту «Голос жінки має силу 2020» в умовах карантину та подальша робота. Відзначимо дружню і конструктивну атмосферу заходу, до якого долучилися не лише активісти проєкту, а й представники органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, засобів масової інформації, громадських організацій, вимушені переселенці студенти та викладачі нашого університету.
15 – 16 червня 2020 р. відбувся дводенний тренінг «Як стати блогером». Всі учасники мали конкретну мотивацію – отримати нові вміння та навички у царині створення блогів. Спілкування з професійною журналісткою, продюсеркою «UA: Суспільний мовник», Аллою Копиловською (Килочицькою) додало наснаги блогерам-початківцям. Пані Алла поділилася секретами створення ефективного блогу, редагування тексту посту, була серйозна розмова і про ситуацію в медіапросторі та загрози фейків. Тренери Володимир Базилевич і Дмитро Мехед розказали про особливості відеоблогерства та статус відеоблогера, про різноманітні прийоми і фішки, котрі можна використовувати під час відеозйомки.
Надзвичайно змістовним і насиченим став дводенний тренінг «Жіноче лідерство», котрий відбувся 23-24 червня 2020 р. В перший день говорили про жіноче лідерство як інструмент подолання конфліктів, розбиралися у співвідношенні лідерства та команди за допомогою інтерактивів. Учасниці тренінгу змогли усвідомити, що ресурсом жінки є цілепокладання. Відзначимо фаховість і креативність тренерок Анни Вербицької та Катерини Кальницької. Другий день тренінгу був присвячений імплементації в Україні Резолюції ООН 1325 «Жінки. Мир. Безпека». Сертифікована тренерка Валентина Литвиненко визначила ключові поняття цього документу. Учасники провели фасилітаційне обговорення гендерно-обумовлених проблем та шляхів їх вирішення.
Протягом червня проведено п’ять блог-кафе, на яких амбасадорки проєкту реалізують свої міні прєкти.
Перше блог-кафе «Основні бар’єри жіночої ділової активності та шляхи їх подолання», тренерка – Світлана Задорожна, її міні-проєкт “Ділова активність жінок в кризових умовах”, відбулося 10 червня 2020 р. В ігровій формі розбиралися в ґендерних стереотипах і перешкодах.
Друге блог-кафе «Командні якості як запорука успішності жінки-лідерки», модераторка – амбасадорка проєкту Ольга Тимченко, міні-проєкт “Формування командних якостей жінок-лідерок”, відбулося 11 червня 2020 р. Визначали психологічний портрет ідеального командного гравця і вчилися приймати особисту відповідальність за результати діяльності команди.
Третє блог-кафе «Лідерство як мистецтво: методи та шляхи самовдосконалення», тренерка-фасилітаторка Тетяна Децюк, міні-проєкт «Сприяння формуванню лідерських навичок у жінок і дівчат громад», відбулося 17 червня 2020 р. Говорили про портрет сучасної лідерки та про навички, які варто в собі розвивати, познайомилися з історіями успіху лідерок Чернігова та проаналізували в чому їх секрет.
Четверте блог-кафе «Сім’я та суспільство без гендерного насильства», модераторка Інна Колодій, міні-проєкт «Координація діяльності суб’єктів взаємодії, які працюють над впровадженням Резолюції 1325 для розширення прав і можливостей жінок громади», відбулося 18 червня 2020 р. Вели розмову про проблему домашнього насильства, його корені, про вдосконалення політики та практики протидії домашньому насильству, як в економічно розвинених країнах світу, так і в тих, що розвиваються.
П’яте блог-кафе «Особисті фінанси та фінансова екологічність», тренерка Олена Панченко, міні-проєкт «Підвищення фінансової грамотності жінок громад», відбулося 25 червня 2020 р. Блог-кафе було спрямоване на отримання навичок щодо підвищення ефективності управління особистими фінансами жінок громад.
Хочеться відзначити надзвичайно злагоджену і конструктивну роботу усіх учасників проєкту і особливо амбасадорок – Тетяна Децюк, Світлана Задорожна, Інна Колодій, Олена Панченко, Ольга Тимченко.
«Проект реалізується за підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків ІФА та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина»
#ГолосЖінкиМаєСилу
#WomenVoicesCount
#ФундаціяПравЛюдини
#HumanRightsFoundation