photo_5321066761933678736_y

«Workshop on Piloting Experience Exchange»: підводимо підсумки

З 17 по 20 лютого 2025 року в місті Ужгороді в рамках міжнародного проєкту Еразмус+ КА2 PROMENT відбувся «Workshop on Piloting Experience Exchange» за участю університетів-партнерів проєктного консорціуму з України, Грузії, Італії, Австрії, Польщі, Португалії, бізнес-партнерів та громадських організацій.

Організатором цього заходу був Національний університет “Чернігівська політехніка”, який в рамках даного проєкту відповідає за виконання робочого пакету 5 «Пілотування менторських та тьюторських програм на регіональному рівні». За взаємною згодою учасників Методичний семінар було перенесено з міста Чернігова до міста Ужгород з метою створення найбільш сприятливих та безпечних умов для обміну досвідом першого пілотування тьюторських та менторських програм у чотирьох українських та двох грузинських університетах протягом 2024 року в рамках проєкту ЄС Еразмус+ 101082696-PROMENT «Сприяння професійній освіті та активній участі студентів через становлення комплексної системи менторства та тьюторства у ЗВО».

Під час заходу учасники поділилися досвідом функціонування Центрів тьюторства та менторства, які були створені та забезпечені необхідним обладнанням за рахунок грантових коштів в університетах-партнерах з України та Грузії:

  • – Національний університет «Львівська політехніка» (м. Львів, Україна);
  • – Чорноморський Національний університет імені Петра Могили (м. Миколаїв);
  • – Національний технічний університет «Дніпровська політехніка» (м. Дніпро, Україна);
  • – Національний університет «Чернігівська політехніка» (м. Чернігів, Україна);
  • – Батумський державний університет імені Шота Руставелі (м. Батумі, Грузія);
  • – Грузинський технічний університет (м. Тбілісі, Грузія).

Програма заходу передбачала обмін інноваційними практиками реалізації окремих тьюторських та менторських програм (T&M schemes), а також розробку ефективних освітніх стратегій для впровадження у наступному етапі проєкту. Воркшоп став чудовою можливістю для університетських спільнот проаналізувати перші результати, поділитися викликами та напрацювати стратегії для подальшого розвитку тьюторських та менторських ініціатив. Цікаво було почути відгуки про високу якість реалізації тьюторських і менторських програм як від здобувачів вищої освіти, так і від менторів, які брали участь в їх реалізації в 6 університетах України та Грузії.

Національний університет «Чернігвська політехніка» під час першого пілотування впроваджував три T&M програми:

  • «Тьюторство для студентів першого курсу»,
  • «Цифрове менторство»
  • «Стартап менторство», для реалізації яких було залучено 24 ментора, 39 менті, 13 тьюторів та 52 тьюті.

Окрема подяка Чернігівському ІТ-кластеру, який також є партнером консорціуму PROMENT, за професійну підтримку і допомогу в реалізації менторської програми Digital Mentoring Crash Course у жовтні-грудні 2024 року.

Наш університет під час Воркшопу в Ужгороді представляли Людмила Ремньова, Алла Холодницька, Алла Нітченко та здобувачі вищої освіти Єлизавета Лугина та Анастасія Радай. Володимир Базилевич та Анна Вербицька представляли результати пілотування онлайн. Також до підведення підсумків пілотування та підготовки відповідних звітів були залученні Наталія Холявко, Катерина Гнедіна та Вікторія Швець.

Дякуємо проєктній команді за активну участь у першому пілотуванні тьюторських та менторських програм, а також за високий професійний рівень організації та проведення міжнародного воркшопу за його реузльтатами. Щиро вдячні всім залученим менторам і здобувачам вищої освіти за активну участь і внесок у розвиток сучасної системи наставництва! Сподіваємося на нові проєктні результати під час другого пілотування T&M програм у 2025 році.

_____________________________________________________________________

Проєкт співфінансується Європейським Союзом, проте висловлені погляди та думки належать лише авторам цього проєкту і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури. Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.