Screenshot 2025-05-22 143020

Участь у панельній дискусії «Міжнародні проєкти Чернігівської політехніки: вплив на місто, регіон, країну»

У рамках реалізації проєкту ERASMUS+ KA2 DEFEP «Дистанційна освіта для майбутнього: кращі практики ЄС у відповідь на запити здобувачів вищої освіти та ринку праці» («Distance Education for Future: best EU practices in response to the requests of modern higher education seekers and labor market») було взято участь у панельній дискусії «Міжнародні проєкти Чернігівської політехніки: вплив на місто, регіон, країну», яка відбулася 21 травня 2025 року.

Під час презентації проєкту було висвітлено його мету та запропоновано шляхи залучення місцевих мешканців та громадських організацій до ключових ідей, ініційованих в рамках проєкту, як от заходи із залучення стейколдерів з метою популяризації дистанційної освіти, проведення форумів та конференцій з обговоренням викликів та перспектив розвитку задля формування спільного бачення освіти в регіоні, проведення соціологічних досліджень та підсумкової конференції із залученням представників державних органів, громадських організацій, роботодавців університетів та усіх зацікавлених сторін.

Такі аспекти реалізації проєкту як розширення дистанційного навчання, інфраструктурні зрушення, методична підтримка, робота з ринком праці, міжнародна співпраця та цифровізація процесів забезпечать у майбутньому конкурентоспроможність місцевого ринку праці та гарантоване працевлаштування здобувачів вищої освіти.

Спільна робота над проєктом сприяє створенню стійких партнерств між українськими та європейськими університетами, а також університетами й роботодавцями, що дозволяє адаптувати освітні програми до вимог ринку праці. До того ж планується створення Асоціації ЗВО дистанційного навчання задля поширення результатів і підтримки практик дистанційної освіти на сталому рівні.

Проєкт співфінансується Європейським Союзом, проте висловлені погляди та думки належать лише авторам цього проєкту і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу чи Європейського виконавчого агентства з питань освіти та культури. Ні Європейський Союз, ні грантодавець не можуть нести за них відповідальність.