20.05.2025.1

Чернігівська політехніка на VІ Міжнародній конференції з енергоощадних машин і технологій

20 травня 2025 року у Київському національному університеті будівництва і архітектури (КНУБА) відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Енергоощадні машини і технології», присвячена 95-річчю з дня заснування КНУБА. У конференції взяли участь представники провідних університетів, наукових установ та підприємств України.

Відкриття конференції традиційно розпочалося із вітальних слів організаторів. До учасників заходу звернулися Іван Назаренко, доктор технічних наук, професор, президент Академії будівництва України та Олексій Дніпров, доктор юридичних наук, старший дослідник, ректор КНУБА. Вони привітали присутніх із початком конференції, побажали плідної роботи, натхнення та наукових досягнень, підкресливши важливість таких наукових платформ для обміну досвідом і впровадження енергоощадних технологій у будівництво.

Від імені Національного університету «Чернігівська політехніка» із вітальним словом до учасників заходу звернувся д.т.н., ректор Олег Новомлинець, який у своєму виступі акцентував увагу на важливості співпраці між університетами, науковими установами та будівельним сектором задля впровадження сучасних енергоефективних рішень і розвитку інженерної інфраструктури України. Він побажав учасникам конференції продуктивної роботи, наукового натхнення та подальших спільних проєктів, що сприятимуть розбудові та відновленню країни.

Геннадій Фаренюк, доктор технічних наук, професор, директор Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій», звернув увагу на розробку нових нормативних документів у галузі будівництва.

В межах роботи секції «Інноваційні технології відновлення інфраструктури в Україні» виступив кандидат технічних наук, доцент кафедри технологій зварювання та будівництва НУ «Чернігівська політехніка» Микола Корзаченко із доповіддю на тему «3D-друк тримача для відбору кернів із застосуванням BIM-технологій». У доповіді були представлені сучасні підходи до виготовлення обладнання для проведення наукових досліджень, геотехнічних вишукувань та можливості використання цифрових моделей для забезпечення точності під час виконання відновлювальних робіт.

Щиро дякуємо організаторам конференції за запрошення та високий рівень проведення заходу, а також усім учасникам за актуальні та змістовні доповіді, що вкотре підтвердили важливість наукової співпраці у сфері енергоощадних технологій.