ua en

Студентська рада ЧНТУ почала свою активну діяльність у 2010 році, коли були внесені зміни до Закону України «Про вищу освіту». Перших активістів було небагато, усього 7-10 студентів. Зараз їх число значно збільшилось.

Перші активісти Студентської ради ЧДТУ

Діяльність органів студентського самоврядування в Університеті спрямована на зростання соціальної активності студентського середовища, ініціативності та відповідальності за доручені справи.

Представники Студентської ради входять до складу Вченої ради університету та беруть участь у Конференціях трудового колективу. Співпраця органів студентського самоврядування з адміністрацією Університету спрямована на вирішення питання навчання та побуту, захисту прав та інтересів студентів.

Задля забезпечення умов всебічного і вільного розвитку особистості студента Студентська рада спрямовує свою діяльність за різними напрямками: науково-дослідницький, навчально-виховний, культурний, спортивний, зв’язків з громадськістю, зовнішнє співробітництво тощо. Важливим аспектом в діяльності є залучення студентів до здорового способу життя та активного і корисного використання вільного часу.

Основними завданнями Студентської ради є:

 • захист прав та  інтересів усіх студентів університету незалежно від раси, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, громадянства, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак.
 • забезпечення виконання студентами своїх обов'язків;
 • сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності студентів;
 • сприяння формуванню у студентів моральних та етичних норм, виховання патріотизму;
 • пропаганда здорового способу життя, безпечної поведінки, запобігання вчиненню студентами правопорушень;
 • сприяння поліпшенню умов проживання й відпочинку студентів;
 • сприяння створенню різноманітних студентських гуртків, товариств, об'єднань, клубів за інтересами та координація їх діяльності;
 • співробітництво з органами студентського самоврядування інших вищих навчальних закладів;
 • залучення студентів до вторинної зайнятості у вільний від навчання час;
 • забезпечення участі у вирішенні питань міжнародного обміну студентами;
 • спільно з відповідними службами вищих навчальних закладів сприяння забезпеченню інформаційної, правової, психологічної, фінансової, юридичної та іншої допомоги студентам;
 • представництво в колегіальних, представницьких, робочих, дорадчих органах ЧНТУ та їхніх структурних підрозділів;
 • контроль за дотриманням правил внутрішнього розпорядку, оперативне реагування на випадки їх порушення;
 • участь у роботі стипендіальної комісії;
 • організація та координація роботи органів студентського самоврядування в гуртожитках та студентських містечках;
 • сприяють  вирішенню конфліктних ситуацій, що виникають між студентами, студентами та представниками адміністрації або студентами та викладачами;

Студенти ЧНТУ плідно співпрацюють зі студентськими організаціями інших вищих навчальних закладів, представляє Університет у всеукраїнських, регіональних та місцевих студентських та молодіжних організаціях, що надає можливості встановленню нових контактів, реалізації спільних проектів, обміну досвідом.

У тісній співпраці зі Студентською радою ЧНТУ працюють первинні профспілкові організації студентів, які надають консультативну допомогу та інформують студентів про їх права та обов’язки; сприяють наданню благодійної допомоги, путівок на оздоровлення, новорічних подарунків студентським сім’ям з дітьми; допомагають вирішити житлові питання для студентських сімей.

Діяльність студентської ради

З метою сприяння поліпшенню житлово-побутових умов студентів, що проживають в гуртожитках, за ініціативи органів студентського самоврядування та підтримки первинних профспілкових організацій студентів у 2015 році проведено конкурс  «Краща кімната гуртожитку» на базі студентських гуртожитків ЧНТУ.

Студентський актив, виступаючи ініціатором та організатором різноманітних культурно-масових, спортивних, просвітницьких та наукових заходів, об’єднує навколо себе активну молодь Університету відкриваючи нові можливості для саморозвитку та самовдосконалення цілеспрямованих студентів!

Серед таких заходів є шоу-конкурс «Зіркова пара ЧНТУ», шоу-програма ННІ економіки «Весь світ театр», «Кубок Ректора ЧНТУ з КВК», конкурс краси «Міс ЧНТУ», Урочистості з нагоди вручення дипломів випускникам ЧНТУ, Урочистості з нагоди Дня знань, Посвята першокурсників в с.Шестовиця, Урочистості з нагоди Міжнародного дня студента, конкурс мужності та краси «Містер ЧНТУ»,  шоу-програма ННІ технологій «Алло, ми шукаємо таланти!» та багато інших.

Особливо слід відзначити, що з нагоди 55-річчя Чернігівського національного технологічного університету було організовано масштабний святковий шоу-концерт «Планета ЧНТУ», який відбувся 19 листопада 2015 року в Міському палаці культури.

З метою  виявлення всебічно розвиненої студентської молоді, стимулювання підвищення рівня її суспільної активності, сприяння формуванню активної життєвої позиції студентства Університету щороку в листопаді проводиться конкурс «Кращий студент ЧНТУ».

Конкурс проходить  у таких номінаціях: Кращий студент ЧНТУ (комплексна характеристика); Кращий студент-громадський діяч ЧНТУ; Кращий студент-науковець ЧНТУ; Кращий студент-спортсмен ЧНТУ; Кращий студент-медійник ЧНТУ; Кращий студент-програміст ЧНТУ; Кращий студент-аналітик ЧНТУ.

Переможці конкурсу «Кращий студент ЧНТУ» традиційно є учасниками Чернігівського обласного етапу Всеукраїнського конкурсу «Кращий студент України» та займають призові місця.

Одним із найпріорітетніших напрямків виховної роботи Студентської ради ЧНТУ є виховання відповідального ставлення до власного здоров’я, здорового способу життя, формування знань і навичок фізичної культури в житті людини, забезпечення повноцінного фізичного розвитку студентів, формування потреби у безпечній поведінці, протидія та запобігання негативним звичкам, профілактика захворювань, створення умов для активного відпочинку студентів.

Важливою формою залучення студентів до здорового способу життя є фізичне виховання. Разом із органами студентського самоврядування, головним організатором спортивних заходів виступає кафедра фізичного виховання та кафедра оздоровлення і реабілітації.

Найбільші спортивно-масові університетські заходи, що проводяться Студентської радою ЧНТУ, є Кубок ЧНТУ з боулінгу, Мала Олімпіада ЧНТУ та Олімпійські надії ЧНТУ.

В квітні традиційно проводиться Кубок ЧНТУ з міні-футболу за участю команд як факультетів, так і коледжів ЧНТУ, а також Кубок гуртожитків ЧНТУ з футболу.

Окрім цього, на рівні інститутів та факультетів проводиться низка змагань, таких як: Осінній кубок ІБФ з футболу, Суперкубок Бєлова з футболу, Кубок ННІ управління та адміністрування з міні-футболу, першості факультетів з волейболу.

Слід відмітити активну роботу громадської організації «Вогонь Відродження», що починалася як студентська ініціатива, та на даний час є потужним центром волонтерської роботи та благодійної допомоги воїнам - учасникам АТО та їх сім’ям.

 

СКЛАД СТУДЕНТСЬКОЇ  РАДИ ЧНТУ

База "Юність" вітає першокурсників
Щорічне «посвячення в студенти»
Студентська рада ЧДТУ разом з деканами факультетів
готові вітати першокурсників
Студенти університету, активісти та члени Студентської ради ЧДТУ
зустрічають Другого президента України Леоніда Даниловича Кучму
Леонід Данилович Кучма вручив студентам премії фонду "Україна"
«Гордість університету - 2010»
Кубок Ректора ЧДТУ 2011

СКЛАД СТУДЕНТСЬКОЇ  РАДИ ЧНТУ

ОГОЛОШЕННЯ