ua en

11-12 травня в м. Чернігів пройшли Дні кар'єри ЄС 2020 за підтримки Представництва ЄС в Україні та Euroquiz.org.ua в рамках проекту "“Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні”. В цьому році заходи пройшли в онлайн форматі. За два дні більше ніж 600 людей долучились до тренінгів та панельної дискусії.

У зв’язку з продовженням карантину відповідно до постанови КМУ № 343 від 04.05.2020 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» наказом ректора № 75 від 08.05.2020 внесено зміни до наказу № 38 від 11.03.2020 «Про запровадження карантину» (в редакції згідно наказу ректора № 50 від 17.03.2020), продовжено карантин в Чернігівському національному технологічному університеті по 22 травня 2020 р., а також затверджено рекомендації щодо проведення атестації та літньої заліково-екзаменаційної сесії 2019-2020 навчального року.

Семінар з основ роботи в Moodle від 08.05.2020.

Пам'ять про Другу світову війну непідвладна часу.

Народ України один з тих, хто втратив неймовірно велику кількість своїх синів і доньок в цій трагедії світового рівня.

Схиляємо голови перед мільйонами героїв, які назавжди залишилися на полях війни, віддаємо шану всім тим, хто захищав рідну землю від нацизму.

Студенти, викладачі та співробітники університету висловлюють слова безмежної вдячності Вам, шановні ветерани-фронтовики, працівники тилу, солдатські вдови, діти війни. Саме Ви є для нас прикладом любові до Батьківщини, щирої віри у майбутнє нашої Незалежної Держави!

9 квітня 2020 року відбулась I Міжнародна науково–практична конференція “Інноваційні технології бізнесу, природокористування і туризму” (у заочному форматі).

Наукові напрями конференції зацікавили понад 100 учасників із України, Норвегії, Азербайджану та Казахстану. Найбільша кількість наукових праць надійшла від здобувачів вищої освіти та молодих вчених. Щиро дякуємо учасникам конференції за науковий внесок у дослідження актуальних питань у сфері бізнесу, природокористування і туризму.

29 квітня 2020 р. відбувся вебінар, присвячений можливостям впливу на виконання владою зобов'язань щодо Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» в рамках реалізації Програми з відновлення миру та діалогу для внутрішньо переміщених жінок "Голос жінки має силу – 2020".

До участі в заході долучилися завідувачка кафедри цивільного, господарського права та процесу, амбасадора проєкту І.М. Колодій та доцентка кафедри організації соціально-психологічної допомоги населенню, координаторка проєкту Н.А.Ємець.

Вітаємо здобувачку 4 курсу спеціальності «Менеджмент» Чорну Катерину Олександрівну та її наукового керівника доктора економічних наук, доцента кафедри менеджменту та державної служби Попело Ольгу Володимирівну з перемогою у Міжнародному конкурсі наукових студентських статей «Регіональні аспекти розвитку малого підприємництва: проблеми та шляхи вирішення».

Вітаємо з перемогою і бажаємо вдалого втілення усіх творчих задумів, наснаги, успіхів, нехай доля і надалі буде прихильною до Вас, даруючи радість життя!

Пішов з життя д.т.н., професор Зорін Владлен Володимирович, який вніс великий вклад у становлення електроенергетичного напряму підготовки в нашому університеті

27 квітня 2020 року на 93-у році життя після тривалої хвороби помер видатний на пострадянському просторі вчений-електроенергетик, Академік академії наук вищої освіти України, доктор технічних наук, професор Зорін Владлен Володимирович.

У 2000 році він був запрошений до Чернігівського державного технологічного університету, де працював до 2007 року за сумісництвом на посадах завідувача кафедри та професора кафедри електротехніки та автоматики (зараз кафедра електричних систем і мереж). Його знання та досвід допомогли становленню в нашому університеті електроенергетичного напряму підготовки. Владлен Володимировича багато сил приділяв роботі зі студентами, для яких викладав дисципліни: «Електричні системи і мережі», «Системи електропостачання» та «Математичні задачі електроенергетики», керував дипломними проектами. Він вніс суттєвий вклад у створення навчально-методичного забезпечення та підготовку кадрів вищої кваліфікації.

Світла пам’ять про Владлена Володимировича завжди житиме в серцях його друзів, учнів та колег.

За результатами Міжнародного  конкурсу наукових студентських статей  «Регіональні аспекти розвитку малого підприємництва: проблеми та шляхи вирішення» (м. Могильов, Республіка Білорусь), в якому прийняли участь понад 100 студентів із 4 країн,  дипломами 2-го і 3-го ступенів нагороджені наші  здобувачі вищої освіти  спеціальності 073 «Менеджмент» освітньої програми «Управління персоналом та економіки праці»  Ревенок Марина  Олегівна (1-й курс магістратури)  та Лук’яшко Марина Ігорівна (3- курс бакалаврату).

Щиро вітаємо їх з перемогою  та  висловлюємо  подяку  за високий рівень конкурсних робіт науковим керівникам - доцентам  кафедри управління персоналом та економіки праці Мекшун Людмилі Миколаївні та Холодницькій Аллі Вячеславівні.

В рамках реалізації проєкту «Голос жінки має силу 2020» відібрані п’ять амбасадорок: Тетяна Децюк, Світлана Задорожна, Інна Колодій, Олена Панченко, Ольга Тимченко. Саме вони стануть авангардом впровадження мети проєкту в Чернігівській області.

Дівчата вже мають певні досягнення – підготували свої міні проєкти, формують команди, ведуть власні блоги на платформі проєкту «MustPost.tuday» та платформі Національного університету «Чернігівська політехніка» «Чернігівська блогосфера».

У зв’язку з продовженням карантину відповідно до постанови КМУ № 291 від 22.04.2020 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» наказом ректора № 57 від 27.03.2020 внесено зміни до наказу № 38 від 11.03.2020 «Про запровадження карантину» (в редакції згідно наказу ректора № 50 від 17.03.2020) та продовжено карантин в Чернігівському національному технологічному університеті по 11 травня 2020 р.

Нагадуємо, що 2019-2020 навчальний рік в університеті завершиться своєчасно згідно затвердженого графіку навчального процесу (https://www.stu.cn.ua/media/files/pdf/grafik19-6.pdf).

Також нагадуємо всім викладачам про необхідність дотримання рекомендацій щодо організації освітнього процесу в Чернігівському національному технологічному університеті на період карантину.

Шановні колеги!

Європейська Комісія проводить глобальне опитування щодо мобільності науковців. Запрошуємо науково-педагогічних працівників прийняти участь у даному опитуванні за посиланням: https://cutt.ly/8yw9mNe

Учасники опитування, за бажанням, зможуть отримувати новини від Європейської Комісії щодо міжнародних програм та можливостей.

Нехай ангел закриває Вас своїм великим, надійним крилом від усіх негод, думки нехай будуть світлі, нехай щастя в дім приходить з кожним світанком. а життя наповнюється яскравими подіями та чесними друзями, позитивним настроєм і приємними відчуттями.

Бажаємо всім добра, злагоди і щастя!

Давайте цінувати прості речі й події, терпляче ставитися до всього, бути вдячними за все те, що маємо і Господь нам подарує більше.

Про це розказували на "UA: УКРАЇНСЬКЕ РАДІО Чернігів" координаторка проєкту Наталія Ємець і амбасадорка проєкту Тетяна Децюк.

Команда YEP клубу Національного університету "Чернігівська політехніка" відкриває набір на онлайн Startup Semester. Карантин – гарна нагода нарешті займатися тим, що тобі дійсно цікаво.

Startup Semester – це тритижневий безкоштовний курс, який складається з трьох лекцій від команди YEP та стартап клубу нашого університету.

Студентська рада закликає Вас залишатися вдома!

Щиро вітаємо Соседову Катерину, студентку ННІ менеджменту, харчових технологій та торгівлі, та її наукового керівника Челябієву Вікторію Миколаївну, доцента кафедри харчових технологій, із зайнятим І місцем в Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science 2020» в номінації «Харчова наука і технології».

Бажаємо творчого натхнення та подальших перемог!

Кафедра управління персоналом та економіки праці  щиро  вітає  магістра 1-го курсу Болуто Альону Олексіївну та її  наукового керівника  к.е.н., доцента Холодницьку Аллу В’ячеславівну із зайнятим другим місцем у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціальності «МЕНЕДЖМЕНТ» за спецілізацією «Управління у сфері економічної конкуренції», що проводився на базі Полтавської аграрної академії.

Представлена на конкурс наукова робота на актуальну тему «Управління персоналом у конкурентному середовищі в умовах посилення міграційних процесів»   отримала високі бали від професійного журі, а численні публікації апробаційного характеру та  наявний  досвід роботи Болуто А.О. на посаді менеджера з найму у компанії “Collar”  забезпечив високий прикладний рівень проведеного наукового дослідження. Приємно відмітити, що в 2019 році Болуто Альона вже була номінантом від ННІ бізнесу, природокористування і туризму на конкурсі «Студент  року» у номінації «Студент-аналітик». А тому бажаємо  не зупинятися на шляху до нових наукових та професійних звершень!!!

06 квітня відбулося урочисте відкриття весняного семестру професійної перепідготовки та соціальної адаптації  в рамках проєкту «Україна-Норвегія». Даний проєкт реалізується в дистанційному форматі в Національному університеті «Чернігівська політехніка» за підтримки ГО «Чернігів Європейський».

Слухачів з початком навчання привітав ректор Національного університету «Чернігівська політехніка» - Шкарлет С.М., президент Міжнародного фонду соціальної адаптації - Рубцов В.С. та голова ГО «Чернігів Європейський» Дивнич Г.А. 

Професійна перепідготовка в весняному семестрі відбуватиметься за програмою «Інтернет технології, WEB дизайн та англійська мова в бізнесі». 

Бажаємо нашим слухачам успіхів в навчанні та наснаги в опануванні нових знань!

6 квітня 2020 року пішов із життя Литвинов Віталій Васильович – доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії СРСР та Державної премії України в галузі науки і техніки, дійсний член Академії технологічних наук України, завідувач кафедри програмної інженерії.

Народився 2 грудня 1940 року в місті Верхньому Лисичанського району Луганської області. Закінчив Київський національний технічний університет «КПІ» (1963 р.). Трудову діяльність розпочав у 1963 р. на Маріупольському металургійному заводі імені Ілліча на посаді старшого інженера центральної лабораторії автоматизації та механізації. Захистив кандидатську дисертацію у лютому 1967 року. У 1971 отримав наукове звання старшого наукового співробітника. З 1975 по 1978 рік працював на кафедрі прикладної математики КПІ, потім - у Інституті кібернетики. У 1986 р. Литвинов Віталій Васильович захистив докторську дисертацію та отримав Державну премію СРСР у галузі науки та техніки. У 1990 році отримав звання професора. З 2000 до 2012 року працював в Інститут проблем математичних машин і систем НАН України. У 2006 р отримав Державну премію України в галузі науки і техніки.

З 2012 року професор Литвинов працював на посаді завідувача кафедри програмної інженерії Чернігівського національного технологічного університету. Віталій Васильович був одним із провідних учених-кібернетиків України, відомий своїми дослідженнями в галузі створення алгоритмічних мов імітаційного моделювання дискретних систем надвисокого рівня з розвиненими засобами планування експерименту та оброблення даних. Під керівництвом В.В. Литвинова розроблено інформаційні комплекси проектування для створення обґрунтованої експлуатаційної документації та для керування процесами обслуговування та ремонту літаків.

Таку видатну людину не замінити. Професор В. В. Литвинов здійснив вагомий внесок у розвиток інформаційних систем для вітчизняної авіації. «Міжнародні авіалінії України» і нині використовують програмне забезпечення планування польотів екіпажів, розроблене під керівництвом В.В. Литвинова. Разом зі співробітниками Інституту електрозварювання імені Є. Патона колективом науковців на чолі з професором Литвиновим розроблено апаратно-програмний комплекс, що дозволяє в десятки разів скоротити процес розроблення програм зварювання. Зварювальні установки з адаптивною багатокоординатною системою керування, розробленою під керівництвом професора, нині використовуються в корпораціях Boeing (США), AirBus (Британія, Франція), а також в Японії, Китаї, Індії.

Протягом останніх років наукові інтереси В. В. Литвинова були пов’язані з дослідженнями в галузі математичного моделювання складних об’єктів та процесів; 3D-моделюванням виробок закритих шахт для забезпечення видобутку метану. Результати наукових досліджень і прикладних розробок В.В. Литвинова відображені в понад 200 наукових працях. Поряд з виконанням ґрунтовних наукових досліджень Віталій Васильович проводив напружену науково-організаційну роботу. Він був членом ученої ради ЧНТУ, членом вченої ради IПММС НАН України, членом редколегій двох наукових журналів, членом двох спеціалізованих рад з захисту докторських та кандидатських дисертацій, академіком та головою Чернігівського осередку Академії технологічних наук України. За його ініціативи та активної участі протягом десяти років у с. Жукін та м. Чернігові проводилися щорічні міжнародні науково-практичні конференції з математичного та імітаційного моделювання складних систем МОДС. Очолював міжнародний проєкт «CyRADARS» у рамках програми НАТО (2017 -2020 рр.).

У 2017 році Віталій Васильович став лауреатом Державної премії в галузі освіти.

Значну увагу Віталій Васильович приділяв підготовці наукових кадрів, у тому числі і кадрів вищої кваліфікації. Три доктори наук та 14 кандидатів наук під науковим керівництвом Віталія Васильовича отримали путівки в життя.

Схиляємо голови в скорботі разом із рідними, колегами, однодумцями. Світла пам'ять про Віталія Васильовича Литвинова назавжди залишиться в нашому колективі.

Адміністрація університету
ОГОЛОШЕННЯ