ua en

30 листопада 2017 року у Навчально-науковому інституті економіки Чернігівського національного технологічного університету відбулась презентація книги академіка Національної академії аграрних наук України, доктора економічних наук, професора, Заслуженого діяча науки і техніки України П.І. Гайдуцького «Незабутні реформи в Україні (1991-2017)».

Монографія присвячена аналізу й оцінці реалізації реформ в Україні з моменту набуття незалежності.

В рамках реалізації проєкту «Голос жінки має силу 2019» 20 листопада 2019 р. в читальній залі Наукової бібліотеки  Чернігівського національного технологічного університету відбулося завершальне, десяте, блог-кафе.

Темою його стала психологічна трансформаційна гра «Червоне і чорне», спрямована на зміну концепцій і шаблонів мислення в сфері людських відносин. Учасники обговорювали, робили акварелі власних стратегій взаємодії. Під вмілим і професійним керівництвом модераторки К.О. Кальницької шукали відповіді на нагальні питання: як побудувати стосунки з оточуючими, щоб максимально отримати користь, як правильно поводитися, коли з’являється дилема прийняття рішень в умовах невизначеності, як уникати конфліктів.

Шановні студенти та співробітники університету!

23 листопада у День пам’яті жертв голодомору в Україні, кафедра філософії і суспільних наук запрошує Вас приєднатися до щорічної загальнодержавної акції «Запали свічку». Традиційно о 16 год. 00 хв. пам’ять про загиблих під час геноциду українського народу вшануймо хвилиною мовчання та встановімо запалену свічку на підвіконня.

Нехай цей святий вогник – символ нашої пам’яті – не омине жодної домівки та стане пересторогою щодо неповторення подібних трагічних подій.

18 листопада 2019 року в стiнах Навчально-наукового iнституту права i соцiальних технологiй вiдбулась зустрiч здобувачів вищої освіти, якi навчаються за спецiальнiстю 081 "Право", зi стейкхолдерами - Директором Регiонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернiгiвськiй областi Протченко Iриною Борисiвною та Директором Чернiгiвського мiсцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Бобруйко Володимиром Анатолiйовичем.

З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, а також вшанування патріотизму й мужності громадян, здобувачі вищої освіти ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ долучились до відзначення Дня Гідності і Свободи.

21 листопада 2019 року доц. кафедри соціальної роботи Н.В. Шакун зі студентами другого курсу факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації провела виховну бесіду на тему «Гідні творити майбутнє». Під час обговорення подій Революції Гідності відбувся перегляд віртуальної виставки «Хроніки Майдану».

16 листопада 2019 року науково-педагогічні працівники юридичного факультету Колодiй I.М., Апанасенко К.I., Коломієць Н.В. та Пузирний В.Ф. взяли участь у X Правничiй школi з мiжнародного комерцiйого арбiтражу, органiзованiй та проведенiй Координаційною радою молодих юристів України при Міністерстві юстиції України, МЮГ ETERNA LAW та Європейським університетом.

Метою заходу було ознайомлення учасників школи з базовими положеннями юридичної практики у галузі міжнародного комерційного арбітражу, ознайомлення з базовими принципами арбітражу та навчання юристів застосовуванню їх на практиці.

19 листопада 2019 р. студенти юридичного факультету Чернігівського національного технологічного університету разом із викладачем к.і.н., доцентом Козинець О.Г. вшанували пам’ять жертв Голодомору.

З метою поглиблення знань про трагічні події в історії нашого народу відвідали заходи, що були організовані Чернігівською обласною універсальною науковою бібліотекою імені В. Г. Короленка та Українським інститутом національної пам’яті, а саме: презентацію видань Українського інституту національної пам’яті про Голодомор-геноцид 1932-1933 років в Україні та книжкову виставку «Голодомор 1932-1933 років».

19 листопада 2019 р. здобувачі вищої освіти 1 курсу ННІ економіки, разом з доцентом кафедри філософії і суспільних наук Колєватовим О.О. взяли участь у роботі "круглого столу" "Помаранчева революція, майдан Софії Русофої, євромайдан: історія без міфів".

Під час "круглого столу" здобувачі вищої освіти прослухали виступи бібліотекаря обласної бібліотеки для юнацтва Володимира Єрмака та викладача обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д.Ушинського Михайла Коропатника.

13 та 14 листопада 2019 року студенти юридичного факультету у супроводі науково-педагогічних працівників юридичного факультету Селецького О.В., Литвиненко В.М., Колодiй I.М. та Шестак Л.В. вiдвiдали Верховну Раду України із загально-оглядовим візитом.

У ході відвідин ознайомились із архітектурною спадщиною та сучасними приміщеннями Верховної Ради України, процесом роботи парламенту та основними аспектами історії розвитку українського парламентаризму, законодавчим процесом та ін.

VІІІ міжвузівська НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ студентів, аспірантів і молодих науковців «УКРАЇНСЬКА МОВА: історія, сучасний стан, перспективи розвитку»

7 листопада 2019 року кафедра філософії і суспільних наук провела щорічну міжвузівська науково-практичну конференцію студентів, аспірантів і молодих науковців «Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку».

Ця подія була присвячена Дню української писемності та мови, а також темі єднання українського народу і державної єдності.

Учитися цікаво тоді, коли є практика, а якщо її проводять люди, всією душею закохані у власну справу - це набагато цікавіше! У п'ятницю студенти спеціальності "Туризм" відвідали м. Мену. Метою поїздки було спілкування з неординарною людиною, директором туристичної агенції "Ваш Мастер тур" Кондаковим Василем Віталійовичем.

Говорили про туристичний бізнес, вчилися випікати булочки із джемом, шоколадом і пломбіром і, звичайно, смакували ними. Цікаво, що пекарня працює зі стародавніми монастирськими рецептами випікання хліба і використовує у виробничому процесі виключно натуральні інгредієнти!

Євген Григорович Калита: фото біографія
(з архіву фотодокументів музею історії ЧНТУ)

Євгену 19 років. На цей час йому довелося пережити арешт батька в 1938 р., евакуацію в 1941 р. в Саратовську область, закінчення середньої школи «з відзнакою», прискорений курс військового училища і з 1943 р. участь у боях на фронті в якості кулеметника, автоматника-розвідника. Він має на грудях знак гвардіїця і медаль «За отвагу»(1944).

На нього ще чекають орден Слави ІІІ ст. (1945), медалі «За Победу над Германией» (1945), «За освобождение Варшавы» (1945) та багато інших вже «мирних» нагород.

14 листопада в ЧНТУ відбулися Урочистості з нагоди Міжнародного дня студентів.

З вітальним словом до студентської молоді ЧНТУ звернулися ректор Сергій Миколайович Шкарлет та Чернігівський міський голова Владислав Анатолійович Атрошенко. Ректор наголосив, що дуже радий, оскільки студенти зробили свій вибір і навчаються саме в ЧНТУ. Гордість та надія, майбутня еліта та велич України – це студенти ЧНТУ! Згадав про свої студентські роки і привітав студентів Чернігівський міський голова. Побажав успіхів, цілеспрямованості, а також, щоб час, проведений в університетських стінах, був цікавим. Висловив слова подяки студентам та викладачам за активну участь у розробці транспортного сполучення у місті, виготовлення міської малої сцени, а також за розробку системи керування освітленням міста.

В рамках реалізації проєкту «Голос жінки має силу 2019» 6 листопада 2019 р. в ННІ права і соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету відбулося блог-кафе «Блогерство, як інструмент формування лідерства та командної згуртованості».

Під керівництвом тренерки-фасилітатора, к. пед. н., Тетяни Децюк учасники не тільки отримували навички командної роботи, а й вчилися використовувати блогерство для формування лідерських якостей. Слід відзначити, професіоналізм модераторки, її вміння заряджати своєю енергетикою. Високому результату блог-кафе сприяла дружня, невимушена атмосфера.

13 листопада Навчально-науковий інститут менеджменту, харчових технологій та торгівлі і Навчально-науковий інститут права і соціальних технологій провели Науково-практичний семінар «Право на державну службу» за підтримки Національної агенції Украіни з питань державної служби в рамках розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права».

З 5 по 7 листопада 2019 року в Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді (м. Київ) пройшов фінальний етап Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», в якому прийняв участь студент ННІ бізнесу, природокористування і туризму ТКАЧЕНКО Євген (гр. ЛС-171) і посів ІІІ місце в категорії «Ботаніка» з науково-дослідницьким проектом «Вплив мікробних препаратів на приживлюваність та стійкість сіянців сосни звичайної в умовах Чернігівського Полісся».

Проект виконаний під керівництвом доцента кафедри аграрних технологій та лісового господарства, к.б.н., Корми Олександра Михайловича.

Вітаємо студента та його керівника з почесним місцем і бажаємо подальших перемог!

Конференція відбудеться в ЧНТУ 12 грудня 2019 року.

До участі запрошуються здобувачі освіти закладів загальної середньої освіти, студенти закладів фахової передвищої освіти та студенти й магістри закладів вищої освіти, які займаються науково-дослідницькою роботою, педагогічні та науково-педагогічні працівники й представники органів управління освітою. Під час конференції її учасники зможуть представити свої наукові та прикладні напрацювання, а також надати пропозиції щодо залучення обдарованої учнівської та студентської молоді до їх впровадження у різних напрямках розвитку сучасного суспільства. Крім можливості оприлюднити доповіді, усі учасники матимуть змогу отримати кваліфіковані консультації та допомогу науково-педагогічних працівників ЧНТУ, методистів ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді».

До ЧНТУ завітав гість з університету Bonn-Rhein-Sieg University of Applied Sciences.  Thomas Schmitz - керівник відділу міжнародної діяльності факультету Electrical Engineering, Mechanical Engineering and Technical Journalism (EMT), системний адміністратор факультету.

В середу, 13.11.2019 року в 15-00, в аудиторії 1-224 він буде проводити семінар, в якому будуть висвітлені наступні питання:

  • Бонн-Райн-Зіг університет прикладних наук (H-BRS) та факультет Електроніки, механіки та технічної журналістики (EMT)  - структура та можливості співпраці з ЧНТУ.
  • Структура навчальних планів (курікули) на факультеті EMT в H-BRS.
  • Організація комп"ютерної мережі в  H-BRS - приклади гарних практик.
  • Система дистанційного навчання в  H-BRS.

5 та 7 листопада 2019 року завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права, доцент Олена Козинець та доцент Алла Нітченко спільно із консультантами юридичної клініки «Adiutorium» Владиславом Пророченко та Дмитром Хомко провели профорієнтаційну роботу та правопросвітній захід на тему: «Шкільний булінг: особливості прояву та відповідальність» для учнів 9-х 10-х та 11-х класів Чернігівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13.

Учням було висвітлено особливості явища булінгу (цькування) в закладі освіти, його форм, можливих проявів та наслідків, а також надано вичерпну інформацію стосовно способів захисту від цькування у школі та відповідальність, яка чекає на кривдника. Також було проведено тест, в ході якого кожен учень мав змогу встановити власний рівень конфліктності.

С 9 по 10 жовтня на базі ФОК ЧНТУ пройшов відкритий чемпіонат Чернігівської області зі стрільби з лука в приміщенні. В змаганнях прийняло участь 84 спортсмени з 5 областей України.

Незважаючи на велику конкуренцію, Чернігівські спортсмени виступили дуже вдало – в особистих та командних змаганнях зайняли призові місця. Поліна ЖУК, студентка 1 курсу юридичного факультету ЧНТУ виборола аж ТРИ золоті нагороди.

Вітаємо Поліну та бажаємо подальших спортивних та творчих здобутків.

ОГОЛОШЕННЯ