ua en

30 червня 2016 року в актовому залі ЧНТУ відбулася церемонія вручення дипломів. Успішно дійшовши до фінішу студентського життя, дипломи про вищу освіту отримали більше чотирьохсот студентів. Відмінникам навчання дипломи вручав ректор університету д.е.н., професор Сергій Миколайович Шкарлет. Ректор всім випускникам надав мудрих порад для подальшого особистого та кар’єрного зростання.

Із привітальним словом до винуватців свята звернулися і декани факультетів, які побажали випускникам, щоб новий шлях у їхньому житті подарував благополуччя, виконання заповітних мрій і зміцнив віру в майбутнє.

Вітаємо випускників! У добру путь!

У 2015/2016 навчальному році в рамках співробітництва нашого університету зі школами міста Чернігова була підготовлена учнем ЗНЗ №19 9-а класу Нагорним Павлом науково-дослідна робота «Поліпшення енергетичних параметрів та характеристик системи електроживлення кабінетів фізики» під керівництвом асистента кафедри промислової електроніки, кандидата технічних наук Городнього Олексія Миколайовича. Ця робота стала переможцем I-го (міського) та II-го (обласного) етапу конкурсу-захисту наукових робіт вихованців Малої академії наук України обдарованої молоді та була представлена на III (всеукраїнському) етапі у підсекції «Електроніка та приладобудування», де отримала диплом III ступеня. 

В процесі підготовки цієї роботи були задіяні лабораторії кафедри промислової електроніки ЧНТУ та кабінети фізики ЗНЗ №19. Крім того було розроблено та виготовлене спеціалізоване джерело живлення з цифровим вимірювальним модулем, яке дозволяє значно спростити та поліпшити якість проведення практичних та лабораторних занять з фізики в школах.

Стартує відбір учасників на наукову конференцію Falling Walls Lab та на міжнародний форум Falling Walls Venture.

Такі ініціативи Фонду Кличко відкривають нові перспективи для прогресивної молоді, науковців та підприємців. Це чудова можливість для українського суспільства відкрити нові імена та стати свідком наукових відкриттів та проривних ідей.

Участь у Falling Walls та Falling Walls Venture є безкоштовною!

Для бронювання часу для отримання виплати по вкладам ПУАО «Фидобанк» необхідно зареєструватися на сайті банку «ПУМБ» http://pumb.ua/ua/fgv/ або за телефоном 044-496-88-61.

Більш детальна інформація на сайтах:

https://fidobank.ua/news/521_puat_«fІdobank»_rozpochinaЄ_viplati_vkladnikam_za_ dogovorami_bankІvskogo_vkladu,_strok_dІЇ_yakih_zakІnchivsya_do_20_travnya_vklyuchno.html

http://pumb.ua/ru/about/press_centre/news_and_events/2016-6 /pumb-nachinaet-vyplaty-sredstv-vkladchikam-puao-fidobank-/

http://www.fg.gov.ua/not-paying/temporary/170-puat-fidobank/ 4782-puat-fidobank-rozpochynaye-vyplaty-vkladnykam-za-dohovoramy-bankivskoho-vkladu-strok-diyi-yakykh-zakinchyvsya-do-20-travnya-vklyuchno

23 червня в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся міжвузівський науково-практичний семінар «Сучасні технології викладання та новітні тенденції в оцінюванні рівня володіння англійською мовою» за участю директора представництва компанії Пірсон в Україні Марини Малигіної, представника Пірсон тестів в Україні Альони Зарахович, методиста Пірсон-Дінтернал Роберта Хартігана та менеджера Пірсон-Дінтернал Лесі Гриценко.

В роботі семінару взяли участь викладачі англійської мови Чернігівського національного технологічного університету, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, Чернігівського інституту ім. Героїв Крут ПрАТ «ВНЗ» МАУП, Академії Державної пенітенціарної служби України та Чернігівського базового медичного коледжу. Учасники семінару мали можливість ознайомитися з особливостями та структурою тестів LCCI та Versant English Placement Test для визначення рівня володіння англійською мовою.

24 червня 2016 року о 12-00 у залі Вченої ради ННІ економіки ЧНТУ, 11 корпус, 117 аудиторія відбудеться міжкафедральний науковий семінар Навчально-наукового інституту економіки з розгляду та обговорення дисертаційної роботи:
Виговської Валентини Вікторівни на тему «Безпека страхового ринку: методологія оцінки та прагматика забезпечення», представленої на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук за спеціальністю 08.00.08 – гроші, фінанси і кредит. Науковий керівник: Ткаченко Наталія Володимирівна, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри фінансів ДВНЗ «Університет банківської справи» Національного банку України.

З метою активізації роботи кураторів і суспільного визнання їх роботи, в університеті щорічно проводиться «Кращий куратор ЧНТУ».

Конкурсна комісія під керівництвом проректора з науково-педагогічної та виховної роботи була сформована з заступників деканів факультетів, директора Наукової бібліотеки, голів профспілкових організацій співробітників, провідного спеціаліста культурно-освітнього центру, керівника студентського бюро та голови Студентської ради ЧНТУ.

Серед поданих від факультетів кандидатур конкурсна комісія визначила трьох переможців:

 • ІІІ місце - Зеленська Олена Олександрівна, к.е.н., професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування;
 • ІІ місце - Головко Ольга Михайлівна, асистент кафедри кримінального права та правосуддя;
 • І місце - Децюк Тетяна Миколаївна, к.пед.н., ст. викладач кафедри соціальної роботи.

Дякуємо усім кураторам за натхненну працю!

Вітаємо кращих кураторів ЧНТУ за підсумками 2015-2016 навчального року та бажаємо подальших професійних успіхів та перемог!

Запрошуємо взяти участь у Форумі молодих учених з прикладної фізики та інженерії, детальні напрямки та шаблони всіх документів - на сайті http://www.ysc.org.ua/

Форум буде проведено в Харкові 10-14 жовтня 2016, термін подачі статей (4 сторінки, англомовні) встановлено на 30 червня, але можливо буде продовжено. Вартість участі мінімальна.

Продовжується шостий спільний конкурс (Ф-73) науково-дослідних проектів Державного фонду фундаментальних досліджень і Білоруського республіканського фонду фундаментальних досліджень.

Запити приймаються до 4 липня 2016 року.

Метою конкурсу є грантова підтримка спільних українсько-білоруських науково-дослідних проектів.

1 червня було оголошено проведення конкурсу на здобуття щорічної Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій відповідно до постанови КМУ від 1 серпня 2012 р. № 701.

Умови проведення конкурсу розміщено на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки України (www.mon.gov.ua) у розділі «Головна», «Діяльність», «Наука», підрозділі «Премія Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій».

Шановні колеги!

22 червня о 10 годині в 333 аудиторії І корпусу відбудеться засідання Координаційної ради НТ ЧНТУ з наступним порядком денним:

 1. Обговорення пропозицій до Проекту «Про напрями діяльності Координаційної ради та НТ ЧНТУ в 2016-18 роках».
 2. Затвердження напрямів діяльності Координаційної ради та НТ ЧНТУ на 2016-18 роки.
 3. Інформація про поточні конкурси для молодих вчених.
 4. Звіт Петракова Я.В. про участь в семінарі «Практика управління інтелектуальною власністю у ВНЗ» 16.06.2016
 5. Інше.
Координаційна рада НТ ЧНТУ

Напередодні святкування Дня Конституції України в студії «Діалог» відбулася розмова викладача кафедри фінансів, банківської справи та страхування нашого університету Олени Зеленської, директора Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування Володимира Бойка із журналісткою Чернігівської обласної телерадіокомпанії Іриною Воробей, присвячена конституціям України та світу.

«Навчальні візити до Гдині» - проект, в рамках якого молоді люди з України, Білорусі та Молдови можуть відвідати Гдиню (Поморське воєводство, Польща) у форматі двотижневої навчальної поїздки.

Мета проекту - показати делегатам розвиток Польщі від моменту падіння комунізму до перетворення на повноцінну європейську країну.

16 червня 2016 року Голова ДФС Роман Насіров, в.о. ректора Університету ДФС України Павло Пашко та ректор Чернігівського національного технологічного університету Сергій Шкарлет підписали Меморандум про співпрацю.

Предметом цього Меморандуму є взаємна співпраця, спрямована на розвиток потенціалу майбутніх фахівців України, сприяння їх практичній підготовці, підвищення якості освіти та науки України, покращення ситуації на ринку праці України.

Активних студентів запрошують взяти участь у Програмі Study Tours to Poland.

Програма візиту досить насичена і має допомогти учасникам придбати новий досвід, знання та навички. Реалізація проекту передбачає працю у міжнародній групі, а також спільне дозвілля, пізнавання нових місць та цікавих людей.

У Чернігівському національному технологічному університеті проведено круглий стіл з міжнародною компанією Pearson – світовим лідером освітніх послуг – в особі Марини Малигіної, директора представництва Pearson  в Україні та Альони Зарахович, офіційного представника Pearson Tests of English.

До складу Pearson входить екзаменаційна рада EDI (Лондонської торгівельно-промислової палати – LCCI). Міжнародні кваліфікації від LCCI поширені у світі та рекомендовані багатьма країнами як обов’язкові для сертифікації спеціалістів.

8 червня 2016 року в 333 аудиторії І корпусу відбулися Загальні збори Наукового товариства ЧНТУ (41 делегат від 4 навчально-наукових інститутів), на яких було:

 • заслухано і затверджено Звіт про діяльність Ради молодих вчених в 2014-16 роках (додається),
 • ознайомлено з основними функціями Наукового товариства та його Координаційної ради;
 • ознайомлено з основними можливостями і сервісами Наукової бібліотеки ЧНТУ,
 • обрано Координаційну раду НТ ЧНТУ .

9 червня о 9 годині на кафедрі зварювального виробництва та автоматизованого проектування будівельних конструкцій у другому корпусі ЧНТУ в ауд. 308 відбудеться відкритий захист реальних випускних кваліфікаційних робіт бакалаврів та дипломних проектів напряму 6.050504 «Зварювання» та спеціальності 7.05050401 «Технології та устаткування зварювання».

Серед проектів будуть представлені реальні роботи студентів, які виконані на кафедрі та міжкафедральні дипломні проекти.

Запрошуємо всіх бажаючих!

30 травня 2016 року в Університеті банківської справи (м. Київ) відбулася публічна презентація конкурсних робіт фіналістами X Всеукраїнського молодіжного конкурсу «Новітній інтелект України». На фінальному етапі Конкурсу Чернігівський національний технологічний університет представляли к.е.н., доцент кафедри бухгалтерського обліку, оподаткування та аудиту Гнедіна К.В., яка посіла II місце у номінації «Спудейські есеї», та студентка 5 курсу обліково-економічного факультету спеціальності «Облік і аудит» Коваль О.Є., яка у номінації «Прикладні дослідження» зайняла V місце.

Вітаємо переможців та призерів, бажаємо подальших успіхів і звершень!

Прес-анонс

Прес-конференція відбудеться 09 червня 2016 року о 14.30 в ауд. 224 Чернігівського національного технологічного університету (вул. Шевченка, 95) за підсумками реалізації проекту «СтадіON: розфарбуємо спортивні мрії разом!».

Організатори проекту: громадська організація «Чернігів Європейський» за підтримки Британської Ради.

Учасники заходу (партнери):Державне підприємство «Олімпійський навчально-спортивний центр «Чернігів», Чернігівський національний технологічний університет, супермаркет будівельно-оздоблювальних матеріалів БудМайдан, Департамент сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації, Молодіжний центр праці.

Метою прес-конференції є підведення підсумків реалізації проекту «СтадіON: розфарбуємо спортивні мрії разом!».

ОГОЛОШЕННЯ