ua en

18 травня 2016 р. розпочала свою роботу Міжнародна студентська науково-практична конференція «Юність науки -2026: соціально-економічні та гуманітарні аспекти розвитку суспільства».

Традиційно з вітальним словом та побажанням успіхів на науковій ниві виступили провідні науковці Чернігівського національного технологічного університету: д.т.н. Казимир В.В., д.е.н. Гонта О.І., к.е.н. Ремньова Л.М.

Робота конференції проводилась посекційно (всього працювало 9 секцій). Заплановано виступів близько 600, а до друку збірника матеріалів подано близько 390 тез.

12 травня 2016 року пройшов найочікуваніший захід цієї весни – шоу-конкурс «Міс ЧНТУ 2016».

12 найкрасивіших та найталановитіших студенток Чернігівського національного технологічного університету подарували усім присутнім неймовірний коктейль краси та таланту.

Гостинна сцена Міського палацу культури стала місцем, де запалилися прекрасні зірки – неперевершені конкурсанти, що порадували глядачів і журі цілою плеядою цікавих відео-візиток та вразили усіх присутніх яскравими творчими номерами. А видовищні виходи-дефіле та танцювальні номери у виконанні учасниць не залишили байдужим жодного!

Оскільки 17 травня святкується день незалежності та одночасно день Конституції Норвегії, студенти юридичного факультету вирішили привітати нашого гостя норвезького професора д-р Ян-Урбан Сандала. Молодь презентувала своє бачення співпраці України та Норвегії в особі ЧНТУ та Інституту д-ра Я.-У. Сандала (Норвегія) відповідно, а також наголосили на необхідності та ефективності співпраці з третім сектором (NGO).

Захід проведено з ініціативи ПР-123 та за сприяння ГО «Smart power». Креатив-менеджером виступила студентка ПР-141 Тетяна Дешко.

Вдячні професору за безцінний досвід та співпрацю!

18-19 травня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті до Дня науки в Україні стартує Міжнародна студентська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Юність науки – 2016: соціально-економічні та гуманітарні аспекти розвитку суспільства».

Вітаємо учасників конференції і бажаємо їм нових наукових досягнень!


Програма конференції
Розклад засіданнь секцій та підсекцій

18-19 травня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті до Дня науки в Україні розпочинає свою роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Новітні технології у науковій діяльності і навчальному процесі».

Вітаємо учасників конференції і бажаємо їм плідної роботи!


Програма конференції
Розклад засіданнь секцій та підсекцій

16-17 травня 2016 року в червоному корпусі Київського університету імені Тараса Шевченка, проходить заключна конференція українсько-польського освітньо-наукового форуму "Інноваційний університет та лідерство. Фаза ІІ".

Форум представлений найкращими університетами України, які діють в сфері інновацій освіти. У проекті, вже 2 рік поспіль представлений і ЧНТУ. В минулому році, перемогу у гранті на участь, здобула доц. О. Сизоненко. У нинішній фазі бере участь зав. кафедри цивільного, господарського права і процесу, доц. О. Хименко.

Цьогорічний проект, реалізований О. Хименком "Компетентності юристів - крок до інновації вищої юридичної освіти в Україні " був успішно захищений на коференції 16 травня 2016 року.

Переможниця конкурсу ЧНТУ «Сонячні промені» в номінації краще есе на тему «Моє місто – моя турбота» Маргарита Плахута, учениця 8-В класу гімназії гуманітарно-естетичного профілю, стала автором проекту соціальної дії «СтадіOn: Розфарбуємо спортивні мрії разом!». Даний проект реалізується ГО «Чернігів Європейський» в рамках програми «Активні громадяни» за підтримки Британської Ради.

12 травня 2016 року в приміщенні ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ відбулася презентація даного проекту.

14 травня в Центральному парку культури та відпочинку в рамках національного проекту відбувся профорієнтаційний інтерактивний захід «Місто Професій», в якому взяли участь і представники Коледжу транспорту та комп’ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету.

Факультет проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення, спільно з ГО «Молодіжний центр освіти, кар’єри та соціальних технологій» за підтримки Управління освіти Чернігівської міської ради запрошує всіх бажаючих до участі у батьківському форумі «Профорієнтація».

Метою заходу є посилення взаємозв’язків університету з абітурієнтами та їхніми батьками, роз’яснення щодо особливостей вибору абітурієнтами професій, ефективного профорієнтаційного вибору, особливостей вступної кампанії 2016 р.

Нещодавно в ефірі обласного телебачення відбулася розмова між старшим редактором Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії Іриною Воробей і викладачами нашого університету Оленою Зеленською (кафедра фінансів, банківської справи і страхування) та Наталією Алєшугіною (кафедра туризму). Йшлося про особливості формування споживчого кошику в Україні, а також про два проекти соціальної дії, які реалізуються в університеті за підтримки Британської Ради – «Мій Чернігів – моя Європа» та «Чернігівське узороччя: краса, що зникає».

Детальніше у відео.

16 травня 2016 р. о 10.30 (ауд. І-224 ЧНТУ), в рамках візиту норвезького професора д-р Ян-Урбан Сандала, засновника та керівника Інституту д-ра Я.-У. Сандала (Норвегія), студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету мають можливість прослухати з подальшим обговоренням лекцію на тему: «THE NEW SOCIAL CLASS SYSTEM»

Даний захід ініційований ЧНТУ з метою поширення європейського досвіду функціонування та розвитку соціального підприємництва в Чернігівському регіоні.

27-28 квітня 2016 року в Київському національному університеті технологій та дизайну відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість». На ІІ етап конкурсу була подана 41 наукова робота студентів з 14 провідних університетів України.

Наш університет на конкурсі був гідно представлений науковою роботою студентів механіко-технологічного факультету Завертанного Богдана та Лапи Миколи, яка була високо оцінена журі і отримала диплом ІІ ступеню.

Керівники роботи: професор кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Кальченко В.В. та кандидат технічних наук Акимов О.О.

Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших наукових здобутків!

Кафедра філософії та соціально-гуманітарних дисциплін у зв’язку з підготовкою до відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні провела низку виховних заходів серед студентів університету.

З 26 по 28 квітня у Чернігівському національному технологічному університеті відбулася VІ міжнародна науково-практична конференція «Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем» (КЗЯТПС-2016).

Співорганізаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Чернігівський національний технологічний університет, компанії Oerlikon Barmag Gmbh (Німеччина), BBEngineering GmbH (Німеччина), ТОВ «БАХ-Інжиніринг» (Україна), Національний технічний університет України «КПІ», Інженерна академія України та інші.

У конференції взяли участь 380 учасників з 56 навчальних та наукових установ і 8 виробничих підприємств України, Німеччини, Білорусі, Казахстану, Польщі, США. Серед учасників конференції 54 доктори та 150 кандидатів наук. У 54 доповідях, надісланих на конференцію, співавторами були студенти.

Управління освіти і науки Чернігівської ОДА інформує, що відповідно до листа громадської організації «Відкритий світ молоді» з 30 червня по 08 липня 2016 року відбудеться міжнародна поїздка до Литви, Латвії, Польщі.

Метою поїздки є розвиток дружніх, партнерських відносин між європейськими країнами і народами, об’єднання людей різних національностей, сприяння інтеграції українців до європейського суспільства, ознайомлення з історією, культурою і традиціями інших народів, сприяння збереженню міжнаціонального миру, підтримка багатонаціональної молодіжної творчості.

У ході поїздки передбачаються: зустріч з мером литовського міста Рокишкіс, представниками міністерств і відомств Литви, послом України в Литві та участь у святкових творчих заходах у м. Рокишкіс; екскурсії у міста Вільнюс, Тракай, Анікщяй, Рокишкіс, Каунас (Литва), Рига, Юрмала (Латвія), Білосток, Варшава (Польща).

Згідно з обласним Планом заходів з відзначення 20-ї річниці Конституції УкраїниУправління освіти і науки Чернігівської ОДА надіслало лист, у якому просить організувати та провести у вищих навчальних закладах відповідну роботу:

  • участь викладачів та студентів у меморіальних заходах з відзначення 20-ї річниці Конституції України;
  • тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, засідання за «круглим столом», зустрічі з представниками органів державної влади, системи соціального захисту населення, юристами, військовослужбовцями, демонстрації фільмів, виставки фото- та архівних документів тощо), спрямованих на виховання поваги до Конституції України, формування правової культури, поширення інформації про конституційні права, розвиток конституціоналізму в Україні, проведення конституційної реформи, зміцнення громадянської злагоди в суспільстві, утвердження основоположних демократичних цінностей.

Вітаємо старшого викладача кафедри товарознавства, експертизи, митної справи та торгівлі Шпак Наталію Андріївну з успішним захистом 6 травня 2016 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 79.051.01 Чернігівського національного технологічного університету дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук на тему “Особливості формування і функціонування регіонального ринку праці в умовах посилення інтеграції.”

Бажаємо успішного втілення всіх творчих та наукових задумів, наснаги в професійному зростанні та у майбутніх наукових пошуках!

6 травня відбулася перша робоча зустріч на базі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку ЧНТУ. До університету завітали Ніжинський міський голова Лінник Анатолій Валерійович і його заступник Олійник Григорій Миколайович, а також заступники Прилуцького міського голови - Іванов Дмитро Валерійов ич і Сивенко Олександр Іванович.

Ніжин і Прилуки є містами-партнерами проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» у Чернігівській області. Відтак, громади міст мають можливість долучитися до нового конкурсу «Розумні міста» від Європейського Союзу та Програми розвитку ООН (детальніше - https://www.facebook.com/groups/824471507682571/permalink/832800526849669/).

Під час зустрічі ректор університету Шкарлет Сергій Миколайович відмітив високий фаховий потенціал університету, інноваційний характер наявних науково-технічних розробок, а також готовність до співпраці в межах програми «Університет в житті регіону».

До участі запрошуються аспіранти, студенти та абітурієнти!

Метою конкурсу есеїв на тему «Освіта майбутнього» є актуалізація інтернет-освіти серед сучасної молоді.

Учасник, котрий посяде перше призове місце отримає грошову винагороду у розмірі 2000 USD. Конкурсантам, що займуть 2-ге та 3-тє місця будуть нагороджені сумами у розмірі 1000 USD та 500 USD відповідно.

Голосування за найкращі роботи буде проходити на платформі Preply

20–22 квітня 2016 року в ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» відбувся II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з науки «Регіональна економіка». Участь у ІІ етапі Олімпіади взяли 42 студенти, які представляли  23 провідні університети України. Наш університет на олімпіаді представляла студентка фінансово-економічного факультету Гладун Тетяна, яка за результатами змагань зайняла І місце.

Конкурсні випробування в рамках Олімпіади проходили у два тури: перший тур передбачав комп’ютерне тестування учасників. Під час проведення другого туру учасники Олімпіади виконували письмові завдання з регіональної економіки, які містили питання теоретичного характеру, творчі завдання та задачі.

ОГОЛОШЕННЯ