ua en

В рамках відкриття Інформаційного центру ЄС ЧНТУ, студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету мали можливість прослухати двотижневий англомовний курс із Соціального підприємництва, Інноваційного менеджменту та Стратегічного менеджменту норвезького професора д-р Ян-Урбан Сандала, засновника та керівника Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute. Прослухавши лекції та склавши іспити із трьох курсів учасники отримали дипломи Школи соціального підприємця ІБС (інновації, бізнес, суспільство).

Даний захід був ініційований ЧНТУ з метою поширення європейського досвіду функціонування та розвитку соціального підприємництва в Чернігівському регіоні.

14 травня 2016р. Студреспубліка провела в Ужгороді суперфінал Всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України». В центрі події були талановиті учасники-студенти, котрі приїхали з усіх куточків України.

Переможців обирали в різних номінаціях - «Кращий студент України-громадський діяч», «Кращий студент України-дизайнер», «Кращий студент-медійник України», «Кращий студент-науковець України».

У номінації «Кращий студент-науковець України» лауреатом стала студентка обліково-економічного факультету нашого університету Анастасія Іванова. 

Вітаємо Анастасію та бажаємо підкорення нових вершин!

З 18 по 20 травня в Одеському національному політехнічному університеті успішно для нашого університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з технології машинобудування.

Студенти механіко-технологічного факультету кафедри технології машинобудування і деревообробки Цеков Б.В., Гончар О.І., Дорошенко І.І. підтвердили свій статус одних із фаворитів олімпіади, зайнявши ІІI місце в командному заліку, а студентка групи ТМ-121 Гончар О.І. посіла IІ місце в особистому заліку серед 56-ти учасників з 20-ти вищих навчальних закладів України.

У Всеукраїнському конкурсі магістерських дипломних робіт з технології машинобудування робота магістра Курилка Дмитра Вікторовича зайняла ІІ місце. Керівником цієї роботи був к.т.н., доцент кафедри ТМД Чередніков О.М.

Переможцем Всеукраїнського конкурсу випускних дипломних робіт бакалавра з технології машинобудування стала робота Цекова Богдана Володимировича. Керівником цієї роботи був к.т.н., доцент кафедри ТМД Сапон С.П.

21 травня – День науки в Україні.

Вітаємо з професійним святом науковців, всіх, чиє життя пов’язане з наукою!

Бажаємо вам міцного здоров ’я, щастя, родинного затишку і добробуту, творчої наснаги, наукових відкриттів.

23-24 червня 2016 р. у м. Одесі відбудеться Літній форум молодих учених, організаторами якого є Одеська обласна рада молодих учених за підтримки Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України, Ради молодих учених Національної академії наук України, Ради молодих учених Дніпропетровської області, Харківської обласної Ради молодих учених і спеціалістів, Ради молодих учених Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Ради молодих учених Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка».

18 травня 2016 р. розпочала свою роботу Міжнародна студентська науково-практична конференція «Юність науки -2026: соціально-економічні та гуманітарні аспекти розвитку суспільства».

Традиційно з вітальним словом та побажанням успіхів на науковій ниві виступили провідні науковці Чернігівського національного технологічного університету: д.т.н. Казимир В.В., д.е.н. Гонта О.І., к.е.н. Ремньова Л.М.

Робота конференції проводилась посекційно (всього працювало 9 секцій). Заплановано виступів близько 600, а до друку збірника матеріалів подано близько 390 тез.

12 травня 2016 року пройшов найочікуваніший захід цієї весни – шоу-конкурс «Міс ЧНТУ 2016».

12 найкрасивіших та найталановитіших студенток Чернігівського національного технологічного університету подарували усім присутнім неймовірний коктейль краси та таланту.

Гостинна сцена Міського палацу культури стала місцем, де запалилися прекрасні зірки – неперевершені конкурсанти, що порадували глядачів і журі цілою плеядою цікавих відео-візиток та вразили усіх присутніх яскравими творчими номерами. А видовищні виходи-дефіле та танцювальні номери у виконанні учасниць не залишили байдужим жодного!

Оскільки 17 травня святкується день незалежності та одночасно день Конституції Норвегії, студенти юридичного факультету вирішили привітати нашого гостя норвезького професора д-р Ян-Урбан Сандала. Молодь презентувала своє бачення співпраці України та Норвегії в особі ЧНТУ та Інституту д-ра Я.-У. Сандала (Норвегія) відповідно, а також наголосили на необхідності та ефективності співпраці з третім сектором (NGO).

Захід проведено з ініціативи ПР-123 та за сприяння ГО «Smart power». Креатив-менеджером виступила студентка ПР-141 Тетяна Дешко.

Вдячні професору за безцінний досвід та співпрацю!

18-19 травня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті до Дня науки в Україні стартує Міжнародна студентська науково-практична конференція студентів, аспірантів і молодих вчених «Юність науки – 2016: соціально-економічні та гуманітарні аспекти розвитку суспільства».

Вітаємо учасників конференції і бажаємо їм нових наукових досягнень!


Програма конференції
Розклад засіданнь секцій та підсекцій

18-19 травня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті до Дня науки в Україні розпочинає свою роботу Всеукраїнська науково-практична конференція «Новітні технології у науковій діяльності і навчальному процесі».

Вітаємо учасників конференції і бажаємо їм плідної роботи!


Програма конференції
Розклад засіданнь секцій та підсекцій

16-17 травня 2016 року в червоному корпусі Київського університету імені Тараса Шевченка, проходить заключна конференція українсько-польського освітньо-наукового форуму "Інноваційний університет та лідерство. Фаза ІІ".

Форум представлений найкращими університетами України, які діють в сфері інновацій освіти. У проекті, вже 2 рік поспіль представлений і ЧНТУ. В минулому році, перемогу у гранті на участь, здобула доц. О. Сизоненко. У нинішній фазі бере участь зав. кафедри цивільного, господарського права і процесу, доц. О. Хименко.

Цьогорічний проект, реалізований О. Хименком "Компетентності юристів - крок до інновації вищої юридичної освіти в Україні " був успішно захищений на коференції 16 травня 2016 року.

Переможниця конкурсу ЧНТУ «Сонячні промені» в номінації краще есе на тему «Моє місто – моя турбота» Маргарита Плахута, учениця 8-В класу гімназії гуманітарно-естетичного профілю, стала автором проекту соціальної дії «СтадіOn: Розфарбуємо спортивні мрії разом!». Даний проект реалізується ГО «Чернігів Європейський» в рамках програми «Активні громадяни» за підтримки Британської Ради.

12 травня 2016 року в приміщенні ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ відбулася презентація даного проекту.

14 травня в Центральному парку культури та відпочинку в рамках національного проекту відбувся профорієнтаційний інтерактивний захід «Місто Професій», в якому взяли участь і представники Коледжу транспорту та комп’ютерних технологій Чернігівського національного технологічного університету.

Факультет проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення, спільно з ГО «Молодіжний центр освіти, кар’єри та соціальних технологій» за підтримки Управління освіти Чернігівської міської ради запрошує всіх бажаючих до участі у батьківському форумі «Профорієнтація».

Метою заходу є посилення взаємозв’язків університету з абітурієнтами та їхніми батьками, роз’яснення щодо особливостей вибору абітурієнтами професій, ефективного профорієнтаційного вибору, особливостей вступної кампанії 2016 р.

Нещодавно в ефірі обласного телебачення відбулася розмова між старшим редактором Чернігівської обласної державної телерадіокомпанії Іриною Воробей і викладачами нашого університету Оленою Зеленською (кафедра фінансів, банківської справи і страхування) та Наталією Алєшугіною (кафедра туризму). Йшлося про особливості формування споживчого кошику в Україні, а також про два проекти соціальної дії, які реалізуються в університеті за підтримки Британської Ради – «Мій Чернігів – моя Європа» та «Чернігівське узороччя: краса, що зникає».

Детальніше у відео.

16 травня 2016 р. о 10.30 (ауд. І-224 ЧНТУ), в рамках візиту норвезького професора д-р Ян-Урбан Сандала, засновника та керівника Інституту д-ра Я.-У. Сандала (Норвегія), студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету мають можливість прослухати з подальшим обговоренням лекцію на тему: «THE NEW SOCIAL CLASS SYSTEM»

Даний захід ініційований ЧНТУ з метою поширення європейського досвіду функціонування та розвитку соціального підприємництва в Чернігівському регіоні.

27-28 квітня 2016 року в Київському національному університеті технологій та дизайну відбувся II етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з розділу «Легка промисловість». На ІІ етап конкурсу була подана 41 наукова робота студентів з 14 провідних університетів України.

Наш університет на конкурсі був гідно представлений науковою роботою студентів механіко-технологічного факультету Завертанного Богдана та Лапи Миколи, яка була високо оцінена журі і отримала диплом ІІ ступеню.

Керівники роботи: професор кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування Кальченко В.В. та кандидат технічних наук Акимов О.О.

Щиро вітаємо студентів та їх керівників і бажаємо подальших наукових здобутків!

Кафедра філософії та соціально-гуманітарних дисциплін у зв’язку з підготовкою до відзначення Дня пам’яті і примирення та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні провела низку виховних заходів серед студентів університету.

З 26 по 28 квітня у Чернігівському національному технологічному університеті відбулася VІ міжнародна науково-практична конференція «Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем» (КЗЯТПС-2016).

Співорганізаторами конференції виступили Міністерство освіти і науки України, Чернігівський національний технологічний університет, компанії Oerlikon Barmag Gmbh (Німеччина), BBEngineering GmbH (Німеччина), ТОВ «БАХ-Інжиніринг» (Україна), Національний технічний університет України «КПІ», Інженерна академія України та інші.

У конференції взяли участь 380 учасників з 56 навчальних та наукових установ і 8 виробничих підприємств України, Німеччини, Білорусі, Казахстану, Польщі, США. Серед учасників конференції 54 доктори та 150 кандидатів наук. У 54 доповідях, надісланих на конференцію, співавторами були студенти.

Управління освіти і науки Чернігівської ОДА інформує, що відповідно до листа громадської організації «Відкритий світ молоді» з 30 червня по 08 липня 2016 року відбудеться міжнародна поїздка до Литви, Латвії, Польщі.

Метою поїздки є розвиток дружніх, партнерських відносин між європейськими країнами і народами, об’єднання людей різних національностей, сприяння інтеграції українців до європейського суспільства, ознайомлення з історією, культурою і традиціями інших народів, сприяння збереженню міжнаціонального миру, підтримка багатонаціональної молодіжної творчості.

У ході поїздки передбачаються: зустріч з мером литовського міста Рокишкіс, представниками міністерств і відомств Литви, послом України в Литві та участь у святкових творчих заходах у м. Рокишкіс; екскурсії у міста Вільнюс, Тракай, Анікщяй, Рокишкіс, Каунас (Литва), Рига, Юрмала (Латвія), Білосток, Варшава (Польща).

ОГОЛОШЕННЯ