ua en

15.11.2016 ЧНТУ відвідав представник Німецької служби академічних обмінів (DAAD), лектор Карстен Грунвальд. Метою візиту було проведення інформаційної презентації щодо відкритих програм DAAD. Окрім цього, усі бажаючі змогли пройти онлайн-тестування на знання англійської або німецької мови з отриманням сертифікату onDAF.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2016/2017 навчальному році» від 20 жовтня 2016 р. №1266 та згідно з Положенням про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.02.2012 р. №202, розпочинається І тур конкурсу.

З метою популяризації та впровадження ідей ґендерної рівності та справедливості в навчально-виховний процес, підтримки творчо обдарованої молоді, в рамках тижня факультету Соціальної роботи 14 – 25 листопада, відбудеться конкурс есе за темою «Різні, але рівні».

До участі запрошуються студенти та викладачі всіх факультетів.

7 листопада за ініціативою Центру ґендерної освіти ЧНТУ був проведений науково-методичний семінар «Напрямки ґендерної освіти в Чернігівському національному технологічному університеті». Захід покликаний сприяти досягненню ґендерної рівності та реалізації ґендерно чутливої політики в Чернігівському національному технологічному університеті за посередництвом проведення процедури ґендерного аудиту. На семінарі обговорювалися такі питання: основні напрямки роботи Центру ґендерної освіти ЧНТУ, основні етапи проведення ґендерного аудиту в ЧНТУ, створення робочої групи з числа осіб, які залучатимуться до підготовки “Ґендрного паспорта ЧНТУ”.

Мова – це важливий чинник самовизначення нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників.

Насамперед звертаємося до величі і сили нашого слова, його могутньої тисячолітньої історії та високої духовної культури, що належить не лише нам і нашій державі, а й усьому світу. Від найглибших традицій і з часів давніх літописів, "Слова о полку Ігоревім" та Острозької Біблії нашою мовою говорить серце і душа української землі. З гідністю і шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова та особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Бажаємо Вам пронести й утвердити українське слово, збережене нашими предками, – воно створює індивідуальне обличчя країни і нації. Цей нетлінний скарб служитиме єднанням між минулим і майбутніми поколіннями, возвеличуватиме Україну та українців. Плекаймо в душі любов до рідної мови!

Ректорат ЧНТУ

Шановні викладачі та студенти!

Пропонуємо Вам освітній проект Preply.com, який був створений задля європейської інтеграції українських викладачів та студентів. Для участі в проекті на освітній платформі, Ви можете зареєструватися на сайті Preply.com.

Навчально-науковий інститут економіки Чернігівського національного технологічного університету (ЧНТУ) запрошує старшокласників до участі у загальноміському турнірі для шкільної молоді «Інтелектуальні лицарі Чернігівщини» у рамках реалізації щорічного проекту «Сонячні промені».

Метою турніру є активізація шкільної молоді з метою сприяння реалізації їх творчого потенціалу та підвищення ініціативності й рівня залученості до розвитку м. Чернігова.

Учасниками турніру можуть бути учні старших класів загальноосвітніх шкіл (команди – до 5 осіб).

4 листопада 2016 року для студентів юридичного факультету ЧНТУ в рамках навчальної дисципліни «Адвокатура в Україні» було проведено практичне заняття за участю заступника директора Регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області – Олесі Пирковської та адвоката Михайла Дворніченка.

Заняття було на на тему «Дії захисника під час кримінального провадження у суді першої інстанції». Адвокати розповіли слухачам про професійні тонкощі здійснення захисту під час розгляду справи у суді та поділилися власним практичним досвідом. По закінченню лекції студенти мали можливість задати адвокатам запитання та подякували за проведену лекцію.

10 листопада 2016 року о 14-00 у залі Вченої ради ННІ управління та адміністрування ЧНТУ, 22 корпус, 216 аудиторія відбудеться міжкафедральний науковий семінар з розгляду та обговорення дисертаційної роботи:

КОСТРУБІЦЬКОЇ АЛІНИ ВОЛОДИМИРІВНИ на тему: «Особливості державного регулювання діяльності засобів масової комунікації у європейському союзі», представленої на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління.

2 листопада 2016 року представники кафедр Чернігівського національного технологічного університету відвідали районний центр Чернігівської області м.Семенівка. Метою візиту було проведення серед старшокласників та випускників профорієнтаційної роботи.

Викладачі відвідали Семенівську загальноосвітню школу №1, Семенівську гімназію №2, Семенівську загальноосвітню школу №3.

Велику зацікавленість у школярів викликала інформація про зміни в Умовах прийому до вищих навчальних закладів та запрошення на День відкритих дверей ЧНТУ, який відбудеться 13 листопада 2016 року.

1 листопада 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся І-ий Бізнес-форум «Освіта – сучасний бізнес: стратегічне партнерство», на якому були присутні: перший заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації, к.е.н. Сахневич Леонід Володимирович; заступник начальника Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації Соронович Олена Юріївна; директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської обласної державної адміністрації Лемеш Ніна Петрівна; виконавчий директор Чернігівської обласної організації роботодавців «Сіверщина» Білоока Людмила Вікторівна.

Учасниками заходу були представники більше 50 вітчизняних і зарубіжних компаній, громадських і професійних організацій, органів державного управління, а також успішні випускники університету, студенти старших курсів і науково-педагогічні працівники вищого навчального закладу.

Центр ґендерної освіти ЧНТУ проводить навчально-методичний семінар «НАПРЯМКИ ҐЕНДЕРНОЇ ОСВІТИ В ЧЕРНІГІВСЬКОМУ НАЦІОНАЛЬНОМУ ТЕХНОЛОГІЧНОМУ УНІВЕРСИТЕТІ.

Дата: 7 листопада 2016, 15.15

Мета – сприяти досягненню ґендерної рівності та реалізації ґендерночутливої політики в Чернігівському національному технологічному університеті за посередництвом проведення процедури ґендерного аудиту.

1 листопада в Чернігівському національному технологічному університеті проходив бізнес-форум «Освіта – сучасний бізнес : стратегічне партнерство» з метою активізації співпраці між університетом та представниками бізнесу різних напрямів.

В рамках заходу на факультеті соціальної роботи відбулася зустріч представників організацій соціальної сфери, бізнесу зі студентами та науково-педагогічними працівниками. Під час зустрічі обговорювалися питання конкурентоспроможності соціальних працівників на ринку праці, зокрема було визначено необхідні професійні якості сучасного соціального працівника, вимоги до підготовки конкурентоспроможного фахівця соціальної сфери, окреслено перспективи партнерської взаємодії.

Між студентами та запрошеними було налагоджено діалог з питань можливостей працевлаштування, специфіки та особливостей роботи в тій чи іншій установі.

28-29 жовтня 2016 року на базі Чернігівського національного технологічного університету відбувся обласний Турнір юних винахідників і раціоналізаторів для учнів 9-11 класів. Учасниками турніру стали учнівські команди Новобиківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бобровицької районної ради, Козелецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, збірна команда учнів загальносвітніх навчальних закладів Прилуцької міської ради та команда вихованців ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді».

28 жовтня 2016 року в Чернігівській міській раді викладачами кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики ЧНТУ здійснено оприлюднення результатів масштабного маркетингового дослідження іміджу м. Чернігова серед туристів. Відповідне опитування мало суспільне значення, оскільки його результати будуть враховані при розробці Стратегії розвитку міста.

Анкетування туристів проводилось протягом місяця: з 16 вересня по 16 жовтня 2016 року. В якості інтерв’юерів було залучено понад 150 студентів, що навчаються за різними рівнями вищої освіти.

Міжнародний чемпіонат комп'ютерних талантів «Золотий Байт» заснований Комп'ютерною Академією ШАГ у 2008 році.

Вік учасників, професія та місце проживання не мають значення, важлива приналежність до учнівської молоді. Взяти участь у Чемпіонаті може студент будь-якого навчального закладу при наявності студентського квитка або залікової книжки. Так само випускник будь-якого навчального закладу, термін випуску якого не перевищує одного року.

Тема конкурсних робіт Чемпіонату «Золотий Байт-2017» -«Invent. Create. Change» («Винаходь. Твори. Змінюй»).

Чемпіонат передбачає як особисту, так і командну участь у певних номінаціях.

Благодійний Фонд «Інститут громадянської освіти та суспільних програм» у партнерстві з американським університетом Delaware проводить конкурс Diamond Challenge for High School Entrepreneurs USA. Конкурс направлений на підтримку молодіжних підприємницьких проектів серед учасників від 16 до 18 років в Україні. В рамках конкурсу молодь має змогу презентувати свій суспільно-корисний бізнес-проект та отримає можливість виграти 10 000 доларів США.

В рамках Декади ННІ економіки ЧНТУ 26 жовтня 2016 р. у міському палаці культури «Хіміки» відбувся довгоочікуваний Еconom-Fest «Операція ЧНТУ та інші пригоди економістів», на якому був присутній ректор ЧНТУ, д.е.н., професор Шкарлет С.М.

Цього вечора глядачі стали свідками вдалого ремейку відомих з дитинства фільмів та мелодій, яким талановиті студенти та викладачі ННІ економіки ЧНТУ дали нове життя.

Яскрава студентська тематика шоу-проекту об’єднала навколо Альма-матер всіх артистів та гостей, від першокурсників до поважних професорів. До речі, саме участь професорсько-викладацького складу у зйомці фільмів, виконанні пісенних номерів та цікавих студентських пародій зробила це свято яскравим, колоритним та незабутнім. Особливо запам’ятався феєричний фінал з виступом викладачів у мантіях, привітальним словом ректора Шкарлета С.М. та Гімном ННІ економіки. Студентський драйв та позитив створювали особливу атмосферу свята – свята молодості та мрій! Щиро дякуємо всім учасникам шоу за організацію свята.

Хочеться вірити, що наступні покоління студентів ННІ економіки підхоплять нову традицію Еconom-Festа і щорічно будуть дарувати нам незабутні враження.

Традиційно, напередодні Дня автомобіліста, 28 жовтня 2016 року на базі ТОВ «Автомобільна Компанія «Сівер-Авто» (TOYOTA центр Чернігів) відбувся конкурс фахової майстерності студентів Коледжу транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ. Свої вміння та навички застосовувати теоретичні знання на практиці, виконувати роботи з дотриманням технологічної послідовності, правил безпеки праці та прийоми роботи з інструментом під час виконання завдань демонстрували майбутні автослюсарі та автоелектрики. Майбутні менеджери-консультанти вдало презентували широкому загалу потенційних покупців автомобілі з модельного ряду TOYOTA. Також вони продемонстрували свої навички роботи з клієнтом, вміння допомагати клієнтам при виникненні питань.

"СвятоГарбуза" – це бажання зібрати старі і нові традиції, поєднавши все найдобріше і позитивне. Ми дізналися про свято, якому багато століть, у якого багато назв і своїособливості святкування в різних країнах і у різних народностей. Ми занурилися в традиції стародавніх слов'ян і нові звичаї. Гарбуз - це символ урожаю, сонця, доброї енергії і життя, переродження. Це данина предкам і шанування традицій.

ОГОЛОШЕННЯ