ua en

22-24 листопада у Міжнародному виставковому центрі проходив Міжнародний форум «Innovation Market». Цей захід об’єднує в єдиному просторі винахідників, інноваторів, авторів успішних стартапів і акселераторів інвестиційних проектів, консультантів у сфері захисту інтелектуальної власності, політичних діячів України,представників закордонних фінансово-інвестиційних установ.

МФІМ – місце зустрічі новаторів, винахідників, виробників провідних інноваційних технологій, авторів Startup- проектів з представниками підприємств – потенційних споживачів, зацікавлених в технологічному оновленні виробничих процесів, акселераторами інвестиційних проектів, експертами в різних галузях економіки, консультантами у сфері захисту інтелектуальної власності, представниками авторитетних інвестиційно-фінансових установ України, Польщі та Китаю, з політичними лідерами України.

Чернігівський національний технологічний університет долучився до форуму, представивши на виставці свої проекти:

19 листопада у стінах ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ відбулось відкриття Chenihiv Debate Club!

Відтепер, спеціально для юристів і всіх бажаючих кожної суботи о 14:00 відбуватиметься зустріч дебатного клубу в корпусі № 8 ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ (л/з 3)!

Ми чекаємо на вас!

Шановні колеги!

Запрошуємо вас взяти участь у написанні колективної монографії кафедри економічної теорії Чернігівського національного технологічного університету на тему «Шлях до Європейського Союзу: спрямування соціально-економічного розвитку»

Платформа www.polskijazyk.pl — це комплексний і безкоштовний інструмент для вивчення польської мови, який створений для студентів з України.

Проект працює вже другий рік. Новинкою цього року є україномовна версія платформи і можливість засвоєння матеріалу на ще вищому рівні – B2 (вище середнього). Це, фактично, максимальний рівень, який можна ефективно отримати, займаючись самостійно.

З 17 по 19 листопада 2016 року ректор Чернігівського національного технологічного університету С.М. Шкарлет взяв участь у партнерській зустрічі в Господарській Академії ім. Д.А. Ценова (Болгарія).

Мета зустрічі: інтенсифікації міжнародної співпраці між університетами-партнерами та обговорення плану спільної діяльності на 2017 рік.

У рамках візиту відбулася зустріч з ректором Академії, Іваном Марчевським. У результаті переговорів прийнято спільну Програму двосторонньої діяльності між ВНЗ-партнерами на 2017 рік.

Диплом II ступеню виборов учень 10 класу Чернігівської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 19 Чернігівської міської ради Нагорний Павло, який під керівництвом к.т.н., старшого викладача кафедри промислової електроніки Городнього Олексія Миколайовича підготував свій інноваційний проект та представив його на розгляд журі на VII Всеукраїнській науково-технічній виставці-конкурсі молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України», що проходила у м. Києві.

Чернігівську область представляли 6 вихованців гуртків ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді».

Оцінювали школярські проекти науково-педагогічні працівники вишів та галузевих інститутів НАН України. Серед критеріїв оцінювання – актуальність, практичне значення, самостійність у виконанні роботи і творчий підхід, повнота в розкритті теми, презентаційні навички учасника, відповідність стендової доповіді вимогам і наявність демонстраційної моделі чи макета.

22 листопада 2016 року в рамках декади ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ відбудеться відкрита лекція професора кафедри трудового права, адміністративного права та процесу, д.ю.н. Пузирного Вячеслава Феодосійовича на тему «Особливості правового регулювання робочого часу науково-педагогічних працівників».

Будуть висвітлені питання, що стосуються специфіки правового регулювання робочого часу науково-педагогічних працівників, режиму та обліку їх робочого часу, особливостей роботи цієї категорії працюючих на умовах скороченого робочого часу, а також раціонального використання ними часу роботи.

До Дня студента кандидатами економічних наук, доцентами Чернігівського національного технологічного університету Холявко Н.І., Дубиною М.В., Гнедіною К.В., Лавровим Р.В. було організовано та проведено тренінгові заходи під загальною назвою «Студентські ініціативи для розвитку Чернігова». Учасниками заходів виступили студенти старших курсів фінансово-економічного факультету, факультету проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення та факультету життєдіяльності, природокористування і туризму ЧНТУ.

З нагоди Міжнародного дня студента у Чернігівському національному технологічному університеті відбувся Урочистий захід. З вітальним словом до студентів звернувся ректор ЧНТУ, професор, доктор економічних наук, заслужений діяч науки і техніки України Шкарлет Сергій Миколайович. Свої щирі побажання на адресу студентів висловив Чернігівський міський голова Владислав Анатолійович Атрошенко.

У рамках конкурсу «Кращий студент ЧНТУ 2016» визначалися переможці у різних номінаціях.

З метою продовження практичних завдань з предмету "Адвокатура в Україні", наближених до реаліїв юридичної практики, 14 листопада 2016 року студенти юридичного факультету (групи ПР-133, ПР-134) мали змогу застосувати інтерактивний підхід до аналізу деонтологічних засад зазначеної професії.

Фасилітатор програми «Активні Громадяни» Британської Ради, асистент кафедри соціальної роботи Максьом Катерина прийняла участь у «PARTNERS WORKSHOP», що відбувся 14-15 листопада в місті Києві.

Учасники з усіх куточків України поділилися своїм досвідом впровадження програми «Активні Громадяни» від БР в своїх локальних громадах, обговорили найактуальніші питання, що виникали  в процесі роботи. Сповнені енергії, ентузіазму та нового досвіду продовжуємо працювати!!!  Globally connected, locally engaged!

15 листопада на факультеті соціальної роботи в рамках Тижня Навчально-наукового інституту права і соціальних технологій відбувся семінар-тренінг «Сучасний молодіжний працівник». Під час семінару-тренінгу було обговорено зміст молодіжної політики, роль молоді у її формуванні, пріоритетні сфери молодіжної політики, розкрито зміст та особливості молодіжної роботи в Україні.

Студенти ділилися досвідом, визначали, на якій сходинці «драбини Харта» знаходиться молодь. Кожен учасник визначив свою сходинку участі в місцевому та регіональному житті, дізнався про сходинки участі інших. Учасники заходу дізнавалися про європейські сайти та ресурси, що містять кращі практики, семінари, конференції, навчальні візити, в яких можна взяти участь.

Щиро вітаємо з Міжнародним днем студента!

Бажаємо цікавого та легкого навчання, безтурботної юності, вірних друзів, наснаги і міцного здоров'я! Нехай все вам дається легко, із задоволенням!

Нехай у вашому житті всі дні будуть сонячними, наповненими радістю й успіхами!

15.11.2016 року відбувся Міжнародний Інформаційний день Програми Європейського Союзу ЕРАЗМУС+ у сфері вищої освіти у Національному університеті фізичного виховання та спорту України. Представники вищих навчальних закладів України, науково-дослідницьких установ, громадських організацій отримали інформацію про ключові напрями програми Еразмус+ і нові можливості в рамках відкритих конкурсів.

У закладі взяли участь більше 270 учасників, зацікавлених у модернізації вищої освіти. Від ЧНТУ присутніми на заході були Гонта О.І., директор ННІ економіки ЧНТУ, Сизоненко О.В., начальник відділу НДЧ, Кормило І.М., провідний спеціаліст відділу підготовки НПК.

9 листопада Україна святкувала День української мови та писемності. До цього свята був приурочений міжвузівський круглий стіл "Мова - як зброя в гібридній війні".

У ньому взяли участь студенти ЧНТУ, ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка та МАУП.

К. філ. н., доц. кафедри філософії та суспільних наук Зіневич Л.В. поставила на обговорення такі болючі для сьогодення питання: Що стало причиною укорінення російської мови в нашій державі? Чи здатна мова захистити державу від ворога? Для чого потрібно знати своє минуле? Як подолати постгеноцидний синдром та ін.

10 листопада 2016 року кафедра філософії і суспільних наук провела щорічну міжвузівську науково-практичну конференцію студентів, аспірантів та молодих учених «Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку».

Ця подія була присвячена Дню української писемності та мови, а також темі єднання українського народу і державної єдності.

15.11.2016 ЧНТУ відвідав представник Німецької служби академічних обмінів (DAAD), лектор Карстен Грунвальд. Метою візиту було проведення інформаційної презентації щодо відкритих програм DAAD. Окрім цього, усі бажаючі змогли пройти онлайн-тестування на знання англійської або німецької мови з отриманням сертифікату onDAF.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2016/2017 навчальному році» від 20 жовтня 2016 р. №1266 та згідно з Положенням про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.02.2012 р. №202, розпочинається І тур конкурсу.

ОГОЛОШЕННЯ