ua en

27 червні 2017 року о 11-00 у залі Вченої ради ННІ управління та адміністрування ЧНТУ, 22 корпус, 216 аудиторія відбудеться міжкафедральний науковий семінар Навчально-наукового інституту управління та адміністрування з розгляду та обговорення дисертаційної роботи:

ДЕНИСЕНКО КАТЕРИНИ ВІКТОРІВНИ на тему: «Державна політика України у сфері соціального захисту осіб похилого віку», представленої на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління.

У Чернігівському національному технологічному університеті з метою суспільного визнання роботи кураторів академічних груп вже третій рік поспіль проводиться конкурс «Кращий куратор ЧНТУ».

20 червня 2017 року відбувся другий, університетський етап цьогорічного конкурсу. Конкурсна комісія під керівництвом проректора з науково-педагогічної та виховної роботи розглянула творчі звіти переможців першого, факультетського етапу.

Усі творчі звіти, що були представлені конкурсантами до розгляду, були дуже змістовні, емоційні та продемонстрували високий рівень виховної роботи на факультетах. Конкурсна комісія відмітила значну увагу кураторів до таких напрямків, як громадське, національно-патріотичне, морально-естетичне та екологічне виховання. Постійне самовдосконалення, сучасність, креативність, позитив та щира турбота – такі наші куратори.

Оголошено набір до лав патрульної поліції м. Чернігова!

Патрульна поліція – це

 • Робота, що допомагає зробити життя людей безпечнішим
 • Дружня команда, що стане сім'єю
 • Можливості кар'єрного зростання та розвитку
 • Заробітна плата від 8000 грн.

Приєднуйся до команди!

Команда Чернігівського національного технологічного університету, у складі ректора Шкарлета С.М., першого проректора Новомлинця О.О., голова голови НТСА Петракова Я.В., декана ФЕІТ Іванця С.А., завідувача кафедрою БООіА Маргасової В.Г., начальника НДЧ Сизоненко О.В.; прийняла участь у другому циклі Ukraine Higher Education Leadership Development Programme, які відбулися 13-14 квітня, 24-26 квітня та 13-15 червня 2017 року у м. Києві.

Проект Чернігівського національного технологічного університету «RISE – Rebuilding Integrity in Science and Education» став одним з 14 проектів цьогорічної Програми.

В кінці травня 2017 року кафедра Біомедичних радіоелектронних апаратів та систем Чернігівського національного технологічного університету приймала закордонних гостей з Іспанії, Латвії та Йорданії. До нас завітали - почесний доктор ЧНТУ, професор Енріке Ромеро-Кадавал та науковий співробітник, PhD Карлос Ронсеро-Клементе з університету Ектремадури (Іспанія), науковий співробітник PhD Яніс Закіс з Ризького технічного університету (Латвія), та доцент, PhD Камаль Кандакхі з технічного університету Тафіли (Йорданія).

1-3 червня 2017р. в м. Києві на базі Київського національного університету культури і мистецтв, а також Університету «КРОК», пройшов фінал Міжнародної студентської Олімпіади в сфері інформаційних технологій «IT-Universe - 2017».

Від нашого університету в Олімпіаді приймала участь команда студентів факультету електронних та інформаційних технологій у складі Ткачук Надії (гр. ПІ-141), Коновалова Дениса (КІ-141) та Бурмаки Івана (МПІн-161).

За рішенням журі наші студенти посіли наступні місця:

 • Ткачук Надія - ІІ місце, Конкурс «Кращий диплом з інформаційної безпеки»;
 • Коновалов Денис - ІІІ місце, Конкурс «Адміністрування Linux»;
 • Бурмака Іван - IV місце, Конкурс «Адміністрування Linux».

Таким чином, усі фіналісти були відзначені грамотами учасника фіналу ІТ‑олімпіади, а призери, окрім дипломів, отримали також цінні подарунки.

Готував студентів до олімпіади Житник Олег Едуардович, асистент кафедри інформаційних технологій та програмної інженерії.

Вітаємо студентів та керівника з успішним виступом та бажаємо нових перемог!

Державний фонд фундаментальних досліджень оголошує Конкурс ф80 спільних українсько – японських науково-дослідних проектів (для фінансування у 2017 -2018 роках) за наступними напрямами:

 • - Гуманітарні науки;
 • - Соціальні науки;
 • - Природничі науки.

Конкурс відкритий для наукових лабораторій, науково-дослідних груп вищих навчальних закладів, науково-дослідних установ.

Документи приймаються до 6 вересня 2017 року.

24 червня 2017 року в Чернігівському національному технологічному університеті буде проведено пробне тестування з блоку Право єдиного фахового вступного випробування.

Для реєстрації на ЗНО і отримання Екзаменаційних листків звертайтеся до деканату Юридичного факультету (к. 215).

Участь у пробному – безкоштовна. Запрошуємо всіх бажаючих перевірити свої знання і оцінити свої шанси на вступ до магістратури!

Відділ міжнародних зв`язків запрошує ознайомитися з черговим випуском грантових пропозицій.

Українські кікбоксери здобули тріумфальну перемогу на змаганнях чемпіонату світу в місті Афіни. Збірна здобула 61 медаль, з них 31 – золоту. Це вперше, коли з Чемпіонату світу українці привезли таку кількість відзнак, і серед них триразовий золотий призер Чемпіонату світу з кікбоксингу, студент нашого університету факультету електронних та інформаційних технологій Єрко Михайло.

Бажаємо збірній нових перемог та звершень!

Через 45 років, 2 червня в приміщенні музею історії ( кімн. 24 у 4 корпусі університету) відбулася зустріч студентів механічного факультету, які у 1972 році закінчили Чернігівський філіал Київського політехнічного інституту.

З привітальним словом до випускників звернувся проректор з наукової роботи університету, доктор технічних наук, професор Казимир В.В.

Декан механіко-технологічного факультету Кайдаш М.Д. розповів присутнім про історію розвитку і сучасний стан факультету. Завідувач музею історії Татаренко Л.С. привітала перших відвідувачів музею, запросила взяти участь у акції «Створимо музей історії разом», запропонувала заповнити «Анкету студента».

1 червня 2017 року в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася зустріч Спілки ректорів вищих навчальних закладів України, до складу якої входить ректор ЧНТУ Шкарлет С.М., з видатним вченим-економістом, фундадатором експериментальної економіки, Нобелевським лауреатом 2002 року, американським професором Верноном Смітом.

У зустрічі, яка проходила у формі діалогу, взяли участь Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич, науковий співробітник Економічного Наукового Інституту  університету імені Чепмана (Каліфорнія, США) Роман Шеремета, ректори, проректори, керівники факультетів та кафедр економічного спрямування провідних університетів України. ЧНТУ на зустрічі представляли директор ННІ економіки Гонта О.І., декани Юрченко М.Є. та Ремньова Л.М. Під час зустрічі відбулася презентація колективної монографії «Реформація: успіх Європи і шанс для України», співавтором якої є Верном Сміт. Всі учасники зустрічі отримали на згадку примірник монографії з автографом Нобелевського лауреата В.Сміта.

29 травня 2017 року Інформаційним центром Європейського Союзу Чернігівського національного технологічного університету було проведено Презентацію «Можливості програми «Креативна Європа» для культурних та креативних індустрій Чернігова» за участі керівника Національного бюро «Креативна Європа в Україні» Юлії Федів.

Учасники заходу мали змогу дізнатися про можливості в рамках програми ЄС «Креативна Європа», ознайомитись з завданнями та пріоритетними цілями програми; вимогами до країн Східного партнерства для участі у програмі; основними каналами, які надають можливість фінансування у рамках «Креативної Європи», кожен з яких охоплює окремий сектор або вид діяльності.

Висловлюємо подяку керівнику Національного бюро «Креативна Європа в Україні» Юлії Федів за можливість організації та проведення даного заходу у Чернігівському національному технологічному університеті та сподіваємось на подальшу співпрацю.

У II семестрі 2016-2017 навчального року в рамках участі ЧНТУ у проекті Британської ради "English for Universities" дисципліна "Інвестиційний менеджмент" викладалася англійською мовою для магістрів спеціальності "Фінанси, банківська справа та страхування" (автори курсу - декан фінансово-економічного факультету, професор Ремньова Людмила та асистент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Штирхун Христина). В процесі викладання курсу активно застосовувалися педагогічні новації, освоєні викладачами під час проходження зимової школи Британської Ради та участі в реалізації проекту ЕС Tempus BUSEEG-RU-UA «Набуття професійних та підприємницьких навичок шляхом виховання підприємницького духу та консультування підприємців-початківців».

7 червня 2017 р. 107-й Мер Нью-Йорка Рудольф Джуліані прочитає публічну лекцію на тему «Україна в контексті глобальних викликів».

До участі у заході долучаться українські студенти, наукові працівники та лідери думки.

Для участі у лекції необхідно зареєструватись за посиланням до 06.06.2017 р.
Місце проведення заходу буде повідомленно додатково.
Організатор: Фонд Віктора Пінчука (незалежний приватний міжнародний благодійний фонд, що базується в Україні)

Раді повідомити, що результатом переговорів ректора Університету з міжнародними партнерами є приєднання ЧНТУ до Caucasus University Association.

Асоціацію засновано в 2009 році. ЇЇ утворюють потужні університети Туреччини, США, Азербайджану, Ірану, Грузії та України.

 

Серед потенційних напрямів співпраці в рамках Асоціації:

 • Проведення спільних міжнародних заходів (наукові конференції, освітні семінари, культурні, мистецькі та спортивні заходи);
 • Обміни студентами та викладачами в межах Mevlana Exchange Programme;
 • Започаткування спільних освітніх програм;
 • Організація мовних шкіл.

Цей крок має на меті сприяти інтернаціоналізації вищої освіти в університеті та розширенню напрямів міжнародної співпраці.

Відділ міжнародних зв’язків ЧНТУ

Рішенням Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року «Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)», введеним в дію Указом Президента України № 133/2017, який набув дію 17 травня 2017 року, запроваджено спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) щодо низки юридичних осіб.

Управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації прийняло рішення щодо обмеження використ окремих електронних ресурсів.

23 травня 2017 року в межах реалізації проекту Бюджету участі 2017 року “Культурно-просвітницький центр для внутрішньо переміщених осіб “Наша сила в єдності” був проведений науково-практичний круглий стіл на тему “Проблеми внутрішньо переміщених осіб в Україні та шляхи їх вирішення”.

Представники влади, громадських організацій, науковці, ВПО, студенти обговорювали різноманітні теоретичні й практичні аспекти, пов’язані з ВПО в Україні: необхідність систематизації та реформування законодавчої бази щодо ВПО, результати соціологічного дослідження “Відношення чернігівців до ВПО та їх проблем”, що виконувалось за планом проекту під керівництвом к. е. н., доцента ЧНТУ С.М. Задорожної за активної участі студентів-волонтерів факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації та факультету життєдіяльності, природокористування і туризму, практичні питання надання соціальної підтримки ВПО, необхідність удосконалення навчальних програм підготовки соціальних працівників із урахуванням запитів цієї вразливої категорії населення, розробки нових інноваційних методик тощо.

22 травня у Чернігівському національному технологічному університеті були підведені підсумки конкурсу фоторобіт та малюнків до Дня матері. У конкурсі брали участь 13 студентів та викладачів вишу, які представили 45 творчих робіт. Для визначення глядацьких симпатій щодо представлених робіт за підтримки наукової бібліотеки ЧНТУ було організоване електронне голосування (за підрахунками – 155 голосів).

Проректор з науково-педагогічної та виховної роботи ЧНТУ, к. філ. н., доцент О.Є Мельник підвела підсумки конкурсу та вручила переможцям грамоти, подяки та подарунки.

Запрошуємо взяти участь у черговому засіданні вченої ради та конференції трудового колективу всіх науково-педагогічних працівників, співробітників та студентів Чернігівського національного технологічного університету.

Засідання відбудеться 29 травня 2017 року о 15:00 у актовій залі (корпус №1) Чернігівського національного технологічного університету за адресою: вул. Шевченка, 95, 2-й поверх .

21 травня 2017 року (у третю неділю травня) в Україні відповідно до Указу Президента України від 21.05.2007 №431 відзначався День пам’яті жертв політичних репресій.

З метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ було проведено екскурсію до Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили». Студенти ННІ права та соціальних технологій ЧНТУ разом із к.і.н., доц. Герасименко О.В. вшанували пам'ять жертв політичних репресій, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології в Україні.

ОГОЛОШЕННЯ