ua en

В минулому, 2017 році, в нашому місті на базі ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ був успішно реалізований Проект Бюджету участі “Культурно-просвітницький центр для внутрішньо переміщених осіб “Наша сила в єдності”. З січня по червень 2018 року тривала реалізація ІІ сезону Проекту, який став переможцем у 2017 році. Цього року його учасниками стало більше 150 осіб, а команда Проекту – більше 20 чоловік – це майстри hand made, аніматори, ну і, звичайно, студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету. Проведення заходів Культурного центру відбувалось на базі Чернігівського національного технологічного університету (ННІ права і соціальних технологій), керівник проекту – канд. пед. наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ЧНТУ І.Г. Карпова.

Центром Іноземних мов ЧНТУ спільно з Британською Радою було проводено тест APTIS. APTIS визначає рівень володіння англійською мовою за шкалою Загальноєвропейських Рекомендацій мовної освіти (CEFRA1-C). 10 учасників успішно пройшли тестування та підтвердили рівень володіння англійською мовою B2.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

Літо - найкращий час для саморозвитку та генерування ідей щодо покращення життя своєї громади!

Скористайтеся нагодою: Чернігівський національний технологічний університет спільно з ГО «Чернігів Європейський» запрошує на тренінг "Активні громадяни" за програмою Британської Ради.

Творчий конкурс - важлива компонента конкурсного балу абітурієнта. Підготовка до конкурсу - не менш важливий етап.

Саме тому 15 червня на базі ЧНТУ розпочали роботу інтенсив-курси підготовки до творчого випробування зі спеціальностей 191 Архітектура та містобудування і 022 Дизайн.

Хлопці та дівчата покращують свої навички з академічного рисунку та основ креслення.

З метою вдосконалення та активізації кураторської діяльності в загальній системі виховної роботи в університеті, підвищення ролі, престижності і мотивації кураторської діяльності вже четвертий рік поспіль проводиться конкурс «Кращий куратор ЧНТУ».

20 червня 2018 року відбувся другий, фінальний етап цьогорічного конкурсу. Конкурсна комісія під керівництвом проректора з науково-педагогічної та виховної роботи розглянула творчі звіти переможців першого етапу конкурсу.

Відповідно до умов угоди у рамках програми Erasmus+ студенти ІІ та ІІІ курсів (бакалаври) та студенти I курсу магістратури таких факультетів: ФЕФ, ОЕФ, ФЕІТ, МТФ мають можливість навчатися в Університеті Марібор упродовж 5 місяців у першому семестрі 2018/2019 н.р. (жовтень 2018-лютий 2019).

Переможцям конкурсу виплачуватимуть щомісячну стипендію (800 євро) та відшкодують витрати на проїзд за кошти проекту.

Кандидати повинні володіти англійською мовою не нижче рівня В1.

20 червня на кафедрі іноземних мов професійного спрямування відбувся методичний семінар, присвячений особливостям роботи у системі дистанційного навчання Moodle. Викладачі кафедри адмініструють 89 дистанційних курсів. Під час семінару О.П. Дрозд виділив позитивні моменти в оформленні курсів, створених викладачами кафедри ІМПС, надав конструктивні пропозиції щодо поліпшення контенту існуючих курсів та розповів про нові технічні можливості для підвищення їх ефективності.

15 червня 2018р. у м. Києві на Всеукраїнській конференції «Викладання фінансової грамотності у ВНЗ 4.0» відбувся фінал конкурсу «Краще заняття з фінансової грамотності». Цей конкурс проводився Центром «Розвиток КСВ» у партнерстві з журналом FUTURE за підтримки компаній Альфа Страхування, Кредобанк, МетЛайф, Райффайзен Банк Аваль, Amway і EY в рамках проекту «Фінансова грамотність для ВНЗ».

За результатами оцінюванням креативна команда з ЧНТУ була визнана переможцем і отримала грошовий приз у розмірі 5000 грн. та можливість студійного відеозапису свого заняття.

VII Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва «Вересаєве свято» - значна культурно-туристична подія Чернігівської області, яка проводиться на честь відомого кобзаря, уродженця Чернігівської землі – Остапа Вересая. Ця подія відбулася 16 червня 2018 року на території Сокиринського архітектурно-паркового комплексу, який розташований у Срібнянському районі. Всеукраїнський фестиваль кобзарського мистецтва «Вересаєве свято» продовжує кращі традиції кобзарства, започатковані в 19 столітті. 

На відміну від більшості сфер економіки, аграрний сектор постійно вдосконалюється. Кожен рік агропідприємства отримують нові сорти сільськогосподарських культур, дослідження з агрохімії відкривають можливості з удосконалення вирощування рослин, а іноді доводять помилкові методики, які до цього застосовувались. В агрономії не можливо стояти на місці, коли весь світ розвивається.

Для підтримання належного рівня знань, необхідно постійно удосконалюватися. Саме цим займалися викладачі кафедри аграрних технологій та лісового господарства 14 червня 2018 року. Селінний М.М., Круподеря Ю.О. та Чмель О.П. відвідали демонстраційне поле в ФГ«Маруся» біля с. Мазки Прилуцького району, приурочене «Вирощуванню озимого ріпаку та зернових культур в умовах Чернігівської області».

Все частіше в ЗМІ поширюється думка, що заклади вищої освіти надають студентам лише теоретичні знання. Можемо впевнено заявити, що майбутні фахівці ЧНТУ з агрономії будуть мати практичні навички!

Матеріально-технічна база ЧНТУ дозволяє викладачам кафедри аграрних технологій та лісового господарства проводити практичні заняття на дослідних полях біля с. Деснянка.

Так, 7 червня 2018 року студенти 3 курсу, які навчаються за спеціальністю "Агрономія", мали можливість вивчити особливості обробки хімічними препаратами ярих ячменю та пшениці від хвороб та шкідників. В межах наукового досліду, який було закладено ще навесні, вивчили видовий склад бур’янів, наявність хворих рослин на посівах різних сільськогосподарських культур, а також відібрали зразки рослин для ідентифікації за визначниками з метою підрахунків поширення та ступеня ураження хворобами.

Відділ міжнародних зв'язків запрошує науково-педагогічних співробітників університету ознайомитися з новим випуском дайджесту грантів, що містить відкриті конкурси для реалізації проектів, наукові стипендії та стажування.

18.06.2018 Центром Іноземних мов ЧНТУ спільно з Британською Радою буде проводено тест APTIS. APTIS визначає рівень володіння англійською мовою за шкалою  Загальноєвропейських Рекомендацій мовної освіти (CEFR A1-C).

В рамках відкриття в Чернігівському національному технологічному університеті нових спеціальностей 191 «Архітектура та містобудування» та 022 «Дизайн середовища» в науковій бібліотеці ЧНТУ 7 червня відбувся майстер-клас з рисунку, креслення та композиції за участі провідних фахівців Київського національного університету будівництва та архітектури.

З 1 червня 2018 року оголошується проведення конкурсу на здобуття щорічної Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2012 р. № 701.

Премія Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій присуджується щороку за особливі досягнення у розробленні і впровадженні інноваційних технологій у виробництво та виведення на ринок вітчизняної інноваційної продукції. Премія присуджується на конкурсних засадах.

На здобуття Премії можуть висуватися роботи з розроблення і впровадження інноваційних технологій, результатом яких є реалізовані інноваційні проекти.

Традиції предків, методики застосування природних засобів для покращення життя і здоров’я – досить нові тренди в нашій культурі. Кафедра аграрних технологій та лісового господарства ЧНТУ відгукнулась за запит суспільства – школярів, які займаються в біологічному гуртку (4-10 класів) ЗОШ № 30 і 8 червня провела науково-практичний семінар на тему «Лікарські трави поруч з нами». На зустріч також були запрошені студенти 2-го та 3-го курсів спеціальностей «Агрономія» та «Лісове господарство».

Шановні викладачі!! Надсилаємо перелік нових надходжень літератури до наукової бібліотеки ЧНТУ.

З повагою, інформаційно-бібліографічний відділ бібліотеки ЧНТУ

Підходить до завершення 2017-2018 навчальний рік. Для кафедри організації соціально-психологічної допомоги населенню він видався насиченим на різноманітні заходи та проекти.

Протягом року кафедра постійно брала участь у заходах нашого університету: День відкритих дверей, Бізнес-форум «Державна служба - Освіта - Підприємництво: стратегія взаємодії», «Почни весну з ЧНТУ» та ін.

5 червня 2018 р. в Навчально-науковому інституті права і соціальних технологій ЧНТУ відбувся міжкафедральний науково-методичний семінар «Новітні тенденції викладання логіки у студентів-бакалаврів спеціальності 081 «Право». Семінар ініційований кафедрою соціально-гуманітарних дисциплін (завідувач кафедри к. філос. н., доц. Н.В. Шакун). У заході взяли участь директор ННІ права і соціальних технологій к.ю.н., доц. Л.А. Остапенко, декан юридичного факультету к.ю.н., доц. О.В. Селецький та завідувачі випускових кафедр юридичного факультету: зав. каф. трудового права, адміністративного права та процесу к.ю.н., доц. В.А. Рудик , зав. каф. кримінального права та правосуддя к.ю.н., доц. М.Б. Головко, зав. каф. цивільного, господарського права і процесу к.ю.н. І.М. Колодій, зав. каф. теорії та історії держави і права, конституційного права к.і.н., доц. О.Г. Козинець.

З 15 по 29 травня 2018 року в рамках діяльності Інформаційного центру ЄС ЧНТУ студенти, аспіранти, викладачі та співробітники Чернігівського національного технологічного університету пройшли безкоштовне навчання на англомовному курсі «SocialEntrepreneurshipSchoolIBS», який викладався партнером університету - почесним професором ЧНТУ, доктором філософії Яном-Урбаном Сандалом, засновником та ректором Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute (Норвегія).

ОГОЛОШЕННЯ