ua en

12 серпня будівельники святкують свій професійний день. Для багатьох випускників 60-90 років нашого університету цей день теж свято - день студентського будівельного загону.

Перший такий загін у Чернігівському філіалі КПІ було створено у 1967 році. Очолювали його студенти Мельник Олександр (командир) и Бондар Петро (комісар). 25 наших студентів у складі збірного загону Київського політехнічного інституту під час літніх канікул працювали в Кустанайській області.

На підставі спільних домовленостей Інституту вищої освіти НАПН України, Центру досліджень вищої освіти (Чеська Республіка), Благодійного Фонду «Інститут розвитку освіти» та за підтримки Міністерства освіти і науки України

у межах реалізації проектів:

  • «Формування мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти» (фінансується МЗС Чеської Республіки)
  • та «Нова система акредитації як засіб забезпечення якості та подолання корупції у вищій освіті» (фінансується Міжнародним Фондом «Відродження»)

оголошується конкурс кандидатів для участі у тренінгу для тренерів з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти.

У результаті конкурсу заплановано відбір, підготовка і сертифікація 40 тренерів для їх подальшого залучення у формування і розвиток мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти в Україні.

З 2 по 6 липня 2018 року майбутні магістри із соціальної роботи відвідали Вінницю у рамках програми Британської Ради "Активні громадяни". Тематика навчального національного візиту - інклюзивне середовище. У рамках візиту активна молодь України знайомилася з інклюзивними рішеннями "по-вінницьки".

Учасники візиту ознайомилися з діяльністю Молодіжного банку ініціатив та новаціями Вінницької міської ради: Прозорий офіс, Цілодобова варта і Центр швидкого реагування; відвідали інклюзивну школу та організації «Обрій», "Відкриті серця", соціальні майстерні, «Тренінговий центр самостійного проживання людей з інвалідністю у громаді». 

Шановні абітурієнти!

Запрошуємо Вас на навчання за новими спеціальностями:

  • 022 Дизайн середовища
  • 191 Архітектура та містобудування

З 25 по 29 червня 2018 року в ІПММС НАН України, ЧНТУ та ДНВЦ ЗС України пройшла Тринадцята міжнародна науково-практична конференція “Математичне та імітаційне моделювання систем. МОДС ’2018” присвячена 100-річчю національної академії наук України.

З 6 по 8 липня 2018 року в рамках п’ятисторонньої угоди про проведення практик за обміном ЧНТУ зустрічав студентів факультету управління та інженерії виробництва Лодзької Політехніки (Польща).

Для майбутніх управлінців була організована зустріч на чернігівській броварні «Bierwelle», що передбачала ознайомлення з виробничими процесами та досвідом розвитку малого бізнесу.

ГО «Чернігів Європейський» оголошує набір учасників на проект «Together in the Past», який реалізовуватиметься у партнерстві з Центром освіти та праці молоді (Біла Подласка, Польща) у рамках програми Польсько-Української Ради молодіжних обмінів.

Тематика проекту зосереджена на обміні культурними надбаннями, історією та традиціями між групами молоді з України та Польщі.

Формат заходів: інтеграційні ігри, воркшопи (творчі, мовні, кулінарні), зустріч з місцевою владою, візит до м. Любліна, дискусії з питань спільної історії Польщі та України, вечори культури.

Вже з цього навчального року кафедра Промислової електроніки Чернігівського національного технологічного університету робить набір на нову спеціалізацію: "Комп'ютерні системи автоматизації". Хто хоче розроблювати та програмувати складні промислові системи, роботів, автомобільні електронні системи з елементами штучного інтелекту вступайте на спеціальність 171 — Електроніка до Чернігівського національного технологічного університету.

Вже зараз існують вакансії від роботодавців на таких фахівців з заробітною платою від 15 - 30 тис. грн за місяць в Чернігові і біля 100 тис. грн за місяць за кордоном.  З навчальною програмою спеціалізації можна ознайомитися за посиланням: http://inel.stu.cn.ua/images/disciplines/Navch_plan_elektr_bak_komp_syst_avt_CHNUT_2018.pdf

За результатами літньої заліково-екзаменаційної сесії 2017-2018 н.р. рішенням стипендіальною комісією від 02.07.2018 р. (протокол № 14) затверджено рейтинги успішності здобувачів вищої освіти механіко-технологічного факультету; факультету електронних та інформаційних технологій; юридичного факультету; факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації;фінансово-економічного факультету; обліково-економічного факультету; ННІ будівництва; ННІ бізнесу, природокористування та туризму; ННІ менеджменту, харчових технологій та торгівлі; центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, що додаються.

29 червня в актовій залі Чернігівського національного технологічного університету відбулись урочистості з нагоди вручення студентам Коледжу транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ дипломів молодшого спеціаліста. 206 випускників коледжу отримали дипломи, з них 17 випускників отримали дипломи з відзнакою.

Студенти Навчально-наукового інституту менеджменту, харчових технологій і торгівлі Чистякова Катерина, Котенко Ксенія, Войправ Тетяна та Колошко Євген з 23 червня по 1 липня 2018 року проходили стажування у Лодзькій Політехніці (Польща), на підставі угоди «Про проведення практики за обміном між Лодзькою Політехнікою та ЗВО України».

26 червня 2018 р. представниці нашого університету, керівник Центру ґендерної освіти ЧНТУ Н.А. Ємець, завідувач кафедри організації соціально-психологічної допомоги населенню К.О. Кальницька, доцент кафедри менеджменту та державної служби С.М. Задорожна взяли участь у засіданні за круглим столом «Ґендерне програмування, як інструмент до забезпечення рівності та захисту прав жінок в Україні». Захід проводився у рамках проекту, що реалізується громадською організацією «Центр «Жіночі перспективи», за підтримки Чернігівської обласної державної адміністрації.

Chongqing University of Technology (Китай) запрошує бакалаврів та магістрів на річне або семестрове навчання англійською мовою за програмами за вибором:

  • Китайська мова (Chinese language program)
  • Електронна інформація та техніка (Electronic information and engineering)
  • Електротехніка та автоматизація (Electrical engineering and automation)

26 червня  2018р.  в рамках проекту Технологічний Пакт для жінок в STEM  відбувся Форум «Жіноче лідерство в STEM у місті Чернігів», який проводився за підтримки посольства Королівства Нідерландів в Україні. Партнером заходу була громадська організація  “Ліга ділових та професійних жінок України”.

У рамках форуму Чернігівський національний технологічний університет долучився до підписання Технологічного Пакту. Технологічний пакт є унікальним документом для України та Європи, мета якого – консолідувати зусилля навчальних закладів і компаній для підтримки жінок в технологічній сфері та сприяння розкриттю їх потенціалу. 

25 червня 2018 р., керівниця Центру ґендерної освіти ЧНТУ к. філос. н., доцент Н.А. Ємець отримала нагоду долучитись до участі у Міжнародній конференції «Національний план дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» – найкращі практики, отриманий досвід та наступні кроки для України». Захід проходив у м. Києві та був організований Офісом ООН – жінки в Україні, в партнерстві з Центром «Розвиток демократії».

22 червня 2018 року підписано Меморандум про співпрацю між Чернігівським національним технологічним університетом та Іванівською сільською радою, яка є ключовою ланкою об’єднаної територіальної громади. У церемонії підписання взяли участь ректор ЧНТУ д.е.н., професор Шкарлет Сергій Миколайович та сільський голова Гарус Сергій Іванович, який став ініціатором налагодження співпраці, а також директори і декани університету. З презентацією інноваційних продуктів виступила начальник науково-дослідної частини ЧНТУ к.е.н., доцент Сизоненко Олена Володимирівна. Приємно, що до заходу приєднались представники талановитої молоді територіальної громади, які є потенційними абітурієнтами ЧНТУ.

20 червня 2018 року викладачі кафедри аграрних технологій та лісового господарства ННІ Бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ разом зі студентами відвідали неймовірний захід, який надає концентровано практичні і теоретичні знання «в одному флаконі» - “International Field Days Ukraine”. В одному місці зібралися експоненти різної спеціалізації з декількох країн: України, Німеччини, Чехії, Франції, Австрії. Відвідувачам надавалася можливість ознайомитися з широким спектром сортів та гібридів основних сільськогосподарських культур, засобів захисту рослин, засобів виробництва, сервісних послуг та обладнання для рослинництва. Метою заходу стала наочна презентація та обмін інформацією між сільськогосподарськими виробниками та постачальниками технологій.

В минулому, 2017 році, в нашому місті на базі ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ був успішно реалізований Проект Бюджету участі “Культурно-просвітницький центр для внутрішньо переміщених осіб “Наша сила в єдності”. З січня по червень 2018 року тривала реалізація ІІ сезону Проекту, який став переможцем у 2017 році. Цього року його учасниками стало більше 150 осіб, а команда Проекту – більше 20 чоловік – це майстри hand made, аніматори, ну і, звичайно, студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету. Проведення заходів Культурного центру відбувалось на базі Чернігівського національного технологічного університету (ННІ права і соціальних технологій), керівник проекту – канд. пед. наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін ЧНТУ І.Г. Карпова.

ОГОЛОШЕННЯ