ua en

З метою виявлення, підтримки і заохочення обдарованої молоді, розвитку і реалізації творчих здібностей студентів, стимулювання їх зацікавленості до підвищення свого інтелектуального та професійного рівня, у Чернігові відбувся конкурс «Кращий студент Чернігівщини».

Вітаємо переможницю конкурсу Кращий студент Чернігівщини (комплексна характеристика)Євжик Владилену, ННІ права і соціальних технологій, юридичний факультет.

В рамках святкування Всесвітнього тижня грошей в Україні – 2019 (Global Money Week – 2019) Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» оголошує конкурс відео-робіт на тему «Фінансова грамотність» серед студентів очної (денної) форми навчання ВНЗ України.

Перший день весни ознаменував початок активної фази реалізації в Іванівській сільській ОТГ проекту соціальної дії "Ф!нКультурний Марафон", що фінансується Британською Радою. 1 березня 2019 р. команда волонтерів зі складу студентів та викладачів фінансово-економічного факультету ЧНТУ вирушила до с. Количівка для проведення інтерактивної фінансової ігротеки «Сходинки до успіху». Основна мета заходу - підвищити рівень фінансової грамотності юних мешканців сільської громади в ігровій формі.

У фінансовій ігротеці приймали участь школярі 7-11 класів Количівської ЗОШ 1-3 ступенів та студенти ЧНТУ, що успішно пройшли у лютому Школу з підготовки волонтерів з фінансового просвітництва. Учасники фінансової ігротеки змагалися в командах і повинні були пройти п’ять ігрових станцій, заробляючи на кожному етапі умовну валюту марафону – «mafins».

Останній тиждень зими було по-справжньому гаряче у Чернігівському національному технологічному університеті. Тут вперше в рамках проекту соціальної дії "Ф!нКультурний Марафон", що фінансується Британською Радою, проходила "Школа з підготовки волонтерів з фінансового просвітництва" під керівництвом викладачів кафедри фінансів, банківської справи та страхування (Парубець О.М., Ремньової Л.М., Панченко О.І., Штирхун Х.І., Садчикової І.В. та Лаврова Р.В.).

У рамках підготовки та відзначення 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка Чернігівський національний технологічний університет проводить СЬОМИЙ ВІДКРИТИЙ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС, ПРИСВЯЧЕНИЙ КОБЗАРЮ, «МІЙ ШЕВЧЕНКО».

1. Мовно-літературний конкурс проводиться з метою вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, виявлення творчо обдарованої студентської молоді, розвитку її потенціалу; розкриття неосяжності Шевченкового таланту, визначення ролі великого сина українського народу; виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу; прищеплення любові та пошани до слова українського Пророка; виховання почуття національної гідності, гордості за великого патріота України.

2. Конкурс «Мій Шевченко» – це представлення студентською науковою молоддю своїх досліджень феномену Тараса Шевченка та сучасного прочитання його творчості на розгляд журі.

До 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка оголошується Сьомий відкритий конкурс літераторів Чернігівського Національного Технологічного Університету

Мета конкурсу: всебічне сприяння розвитку обдарованої молоді, надання можливості розкриття творчих здібностей учнів та студентів, сприяння їхній самореалізації.

Завдання конкурсу: визначення кращих літераторів-початківців (поетів, прозаїків) серед студентської молоді.

21 лютого до ЧНТУ завітала людина-легенда, член Спілки письменників України, лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка, літературної премії ім. Д.Загула, людина надзвичайно цікава й ерудована –  Володимир Яворівський.

Метою зустрічі була презентація нового роману «Вечеря з Ісусом» (роман про княгиню Ольгу). Затамувавши подих, усі присутні захоплено слухали уривок з роману у виконанні автора.

Володимир Олександрович також розповів про наступні твори, над якими він працює: це практично завершений роман про гетьмана Івана Мазепу «Іван окаянний», та, звісно ж, поділився планами на майбутнє.

Послухати справжнього українця завітали студенти, викладачі та співробітники вишу, шанувальники Володимира Олександровича.

ЧНТУ оголошує набір учасників на проект «Our environment is our common wealth», який реалізовуватиметься у партнерстві з Центром освіти та праці молоді (Біла Подласка, Польща) у рамках програми Erasmus+ Youth Exchange.

Тематика проекту зосереджена на питаннях екологічної освіти, охорони навколишнього середовища та принципах сталого розвитку. 

Формат заходів: тренінги, групові заняття, зустрічі з місцевою владою тощо.

Участь у проекті є безкоштовною. Програма забезпечує проживання, харчування та проїзд учасників.

Учасники обміну отримають сертифікати про участь.

Інститут модернізації змісту освіти повідомляє, що на базі Університету імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро) проводиться Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт школярів та студентів до 28-ї річниці незалежності України “Новітня історія України: аналіз етапів становлення”.

Конкурс проводиться для школярів (9-11 класи) та студентів (усіх курсів і форм навчання).

26 лютого 2019 року до ЧНТУ завітала пані Дебора Файрламб, виконавчий директор Ukraine Invest, яка має понад 20 років професійного досвіду розбудови міжнародного бізнесу. У рамках візиту відбулася зустріч з ректором університету та огляд інноваційних технологічних розробок науковців ЧНТУ. Також пані Файрламб провела лекцію для студентів та науково-педагогічних працівників, у ході якої окреслила сектори можливостей для бізнесу від Ukraine Invest, джерела фінансової підтримки стартапів та поділилася порадами щодо підготовки привабливого для інвесторів проекту.

22 лютого 2019 року в лекційній залі №2 корпусу №8 для студентів спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» відбулася лекція на тему: «Сучасні уявлення про спортивну медицину та лікарський контроль».

Спікером лекції став завідувач кафедри біомеханіки та спортивної метрології Національного університету фізичного виховання і спорту України, доктор біологічних наук, професор Коробейніков Георгій Валерійович.

З 25 березня по 5 квітня 2019 року в рамках діяльності Інформаційного центру ЧНТУ ім. проф. Я.-У. Сандала, студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету мають можливість БЕЗКОШТОВНО навчатися на англомовному курсі соціального підприємця, який викладатиме професор  Ян-Урбан Сандал, засновник та керівник Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute (Норвегія).

21 лютого 2019 року у Міжнародний день рідної мови на базі КВНЗ «Чернігівський музичний коледж ім. Л.М. Ревуцького» відбулася Міжрегіональна науково-практична конференція на тему «Мова – основа нації, народу».

У роботі Міжрегіональної конференції взяли участь понад 40 представників філологічної спільноти, серед них учені-мовознавці, голови обласних методичних об’єднань філологічних дисциплін, викладачі закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста, аспіранти, студенти.

У Чернігівському національному технологічному університеті відбудеться відкриття  академічного стартап-інкубатору YEP. Мережа YEP стала членом UBI Global Network. Однією з 600 інкубаційних програм з 70 країн світу, що відповідають найкращим світовим стандартам підриємницької освіти. YEP став найкращим проектом на конкурсі ініціатив, що розбудовують стартап-екосистему міст і взяв участь у The Next Web Startup City Summit 2017 в Амстердамі.

Запрошуються усі бажаючі

Національна академія державного управління при Президентові України і Національний університет «Львівська політехніка» спільно з Всеукраїнською асамблеєю докторів наук з державного управління, Інститутом економіки і прогнозування НАН України, Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України, Українською технологічною академією запрошують науковців до участі у щорічних наукових заходах Української школи архетипіки – Х Міжнародному теоретико-методологічному семінарі та VIІ Міжнародному конкурсі молодих науковців за темою: «Архетипіка і публічне управління: стратегії сталого розвитку в умовах цивілізаційних зрушень».

Кафедра філософії і суспільних наук Чернігівського національного технологічного університету до ДНЯ Рідної мови 21 лютого 2019 р. проводить круглий стіл (ауд. 221, корп. 1, поч. о 11.25.) «Рідна мова як чинник етнокультурного самовизначення та національної свідомості»

На відзначення Міжнародного дня рідної мови  в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся круглий стіл  «Мова як чинник формування громадянської ідентичності». У заході взяли участь студенти Чернігівського національного технологічного університету, Національного університету «Чернігівський колегіум».

За підсумками ІІ (обласного) етапу VІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка студентка факультету електронних та інформаційних технологій  Прищепа Дарина  посіла почесне друге місце серед студентів нефілологічного напряму підготовки вищих навчальних закладів Чернігівщини.

Вітаємо Дарину та її наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

18 лютого в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте відкриття весняного семестру професійної перепідготовки в рамках проекту «Україна-Норвегія».

Метою проекту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців, учасників АТО і членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами.

Ресурсний Центр зі сталого місцевого розвитку громад ЧНТУ запрошує студентські команди долучитися до Конкурсу.

Конкурс студентських проектів щодо заходів з впровадження Цілей сталого розвитку проводиться з метою активізації громадської та соціальної діяльності студентів як найважливіших факторів формування фахівців нового типу, розвитку моральних якостей та відповідальності студентів, створенню можливостей для гармонійного інтелектуального, духовного та фізичного розвитку особистості студента, формуванню у студентів навичок управління, лідерства, роботи в команді, а також опрацювання наукових та практичних досягнень у сфері впровадження Цілей сталого розвитку тощо.

07 лютого 2019 року викладачі кафедри ЕСіМ доповіли результати своїх науково-дослідницьких робіт на науково-технічній раді Науково-проектного центру розвитку об'єднаної енергетичної системи України ДП «НЕК «Укренерго».

Науково-технічна рада НПЦР ОЕС України прийняла рішення про накладну необхідність внесення отриманих результатів до нормативно-технічної документації в сфері проектування та експлуатації електричних мереж, зокрема до правил улаштування електроустановок (ПУЕ).

ОГОЛОШЕННЯ