ua en

28 лютого 2019 р. в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте відкриття  академічного стартап-клубу YEP ЧНТУ. Мережа YEP стала членом UBI Global Network, однією з 600 інкубаційних програм з 70 країн світу, що відповідають найвищим світовим стандартам підприємницької освіти. YEP став найкращим проектом на конкурсі ініціатив, що розбудовують стартап-екосистему міст і взяв участь у The Next Web Startup City Summit 2017 в Амстердамі. Для розвитку стартап культури та сталого розвитку університетів, командою YEP створена мережа підприємницьких клубів, метою яких є розвиток критичного мислення у студентів та системна робота над створенням стартапів в університетах.

06 березня відбулась зустріч студентів із директором  Чернігівського місцевого центру з надання БВПД  Володимиром  Бобруйко, заступником директора регіонального центру з надання БВПД у Чернігівській області Олесею Пирковською та громадським омбудсменом з захисту виборчих прав у Чернігівській області ВГО «Громадська мережа «Опора» Оленою Роговою.

В ході спілкування, обговорили питання  правового регулювання виборчого процесу та порядку надання безоплатної правової допомоги.

З 27 лютого по 2 березня 2019 р. у м. Дніпрі в рамках проекту «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності» Інститутом Політичної Освіти (ІПО) у партнерстві з представництвом Фонду Конрада Аденауера було проведено навчальний семінар «Місцеве самоврядування. Крок до ефективності. Від загального до конкретного. Жінки в політиці».

На підставі конкурсного відбору, враховуючи мотивацію, регіональне представництво, ІПО провів навчання для двох груп чисельністю 25 осіб кожна, які складалися з жінок-депутаток місцевих рад та громадських активісток з різних куточків України. ГО «Чернігів Європейський» та Центр гендерної освіти ЧНТУ мала честь представити доц. кафедри соціальної роботи Шакун Наталія Валеріївна.

28 лютого 2019 р. доцент кафедри філософії і суспільних наук Гаценко І.О. взяла участь у презентації сайту з вивчення української мови для іноземців «Speak Ukrainian», що відбулася в Дипломатичній академії при Міністерстві закордонних справ України до Міжнародного дня рідної мови.

Сайт створено в 2018 році на замовлення Міністерства інформаційної політики України та на виконання Указу Президента про невідкладні заходи щодо зміцнення державного статусу української мови (№156/2018).

За підсумками ІІ (обласного) етапу XІX Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика студент факультету електронних та інформаційних технологій Мамчуровський Вячеслав посів перше місце серед студентів нефілологічного напряму підготовки вищих навчальних закладів Чернігівщини.

Вітаємо Вячеслава та його наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

28 лютого 2019 р. завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Олена Козинець та доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Алла Нітченко прийняли участь у майстер-класі Дзвенислави Новаківської «Як робити впливові презентації. Секрети наглядних, лаконічних та яскравих комунікацій», що проходив у рамках серії заходів для викладачів та тренерів від спільноти Вище та Центру інноваційного навчання та викладання Національного університету «Києво-Могилянська академія».

19-20 квітня у Києво-Могилянській академії за участю Асоціації випускників Марії Кюрі (MCAA) та Асоціації студентів і випускників Erasmus Mundus (EMA) відбудеться конференція Researchers Meet Innovators”.

Якщо Ви шукаєте можливості для розвитку і комерціалізації своєї дослідницької ідеї, працюєте в стартапі, який пов’язує наукові дослідження з промисловістю, хочете представити свою ідею або Вам просто цікаво дізнатися про поточний стан екосистеми стартапів в Україні, тоді ця подія для вас!!!

01 березня 2019 року на базі інформаційного центру ЄС в ЧНТУ Представництвом ЄС в Україні було проведено тренінг-дискусію «European projects lab for NGOs»для представників громадських організацій, що займаються утвердженням європейських цінностей, мають досвід співпраці з проектами Євросоюзу або ж такі, що розглядають можливість розпочати таку діяльність.

Учасники заходу мали змогу презентувати власні проекти, які отримали грантову підтримку від ЄС або поділитися своїми ідеями для грантових заявок. Також представники громадських організацій отримали експертну оцінку представлених проектних ініціатив.

01 березня 2019 року на базі інформаційного центру ЄС в ЧНТУ Представництвом ЄС в Україні було проведено семінар «Участь у європейських торговельних форумах і виставках: можливості для українського бізнесу»  було проведено для підприємців, експертів в сфері торгівлі та консалтингу, представників бізнес-асоціацій, бізнес-клубів та торгово-промислової палати, журналістів бізнес-видань та всіх зацікавлених.

Весна в ЧНТУ почалась зі «Стильного перезавантаження» представниць чарівної статі від головного стиліста міста Чернігова Катерини Янтарної. 05 березня 2019 року модний воркшоп «Стильне перезавантаження» об’єднав всіх дівчат та жінок із дружної родини Чернігівського національного технологічного університету: студенток, викладачок, представниць адміністративного персоналу!

Під час насиченого івенту Катерина Янтарна детально приділила увагу основним інструментам для створення гармонійного, функціонального та модного гардеробу – 2019, а також питанням формування бізнес капсули.

Запрошуємо всіх викладачів, працівників та студентів на урочистості з нагоди  Міжнародного жіночого дня, які відбудуться  07.03 о 12:00 в актовій залі ЧНТУ.

З метою виявлення, підтримки і заохочення обдарованої молоді, розвитку і реалізації творчих здібностей студентів, стимулювання їх зацікавленості до підвищення свого інтелектуального та професійного рівня, у Чернігові відбувся конкурс «Кращий студент Чернігівщини».

Вітаємо переможницю конкурсу Кращий студент Чернігівщини (комплексна характеристика)Євжик Владилену, ННІ права і соціальних технологій, юридичний факультет.

В рамках святкування Всесвітнього тижня грошей в Україні – 2019 (Global Money Week – 2019) Фонд гарантування вкладів фізичних осіб за підтримки Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» оголошує конкурс відео-робіт на тему «Фінансова грамотність» серед студентів очної (денної) форми навчання ВНЗ України.

Перший день весни ознаменував початок активної фази реалізації в Іванівській сільській ОТГ проекту соціальної дії "Ф!нКультурний Марафон", що фінансується Британською Радою. 1 березня 2019 р. команда волонтерів зі складу студентів та викладачів фінансово-економічного факультету ЧНТУ вирушила до с. Количівка для проведення інтерактивної фінансової ігротеки «Сходинки до успіху». Основна мета заходу - підвищити рівень фінансової грамотності юних мешканців сільської громади в ігровій формі.

У фінансовій ігротеці приймали участь школярі 7-11 класів Количівської ЗОШ 1-3 ступенів та студенти ЧНТУ, що успішно пройшли у лютому Школу з підготовки волонтерів з фінансового просвітництва. Учасники фінансової ігротеки змагалися в командах і повинні були пройти п’ять ігрових станцій, заробляючи на кожному етапі умовну валюту марафону – «mafins».

Останній тиждень зими було по-справжньому гаряче у Чернігівському національному технологічному університеті. Тут вперше в рамках проекту соціальної дії "Ф!нКультурний Марафон", що фінансується Британською Радою, проходила "Школа з підготовки волонтерів з фінансового просвітництва" під керівництвом викладачів кафедри фінансів, банківської справи та страхування (Парубець О.М., Ремньової Л.М., Панченко О.І., Штирхун Х.І., Садчикової І.В. та Лаврова Р.В.).

У рамках підготовки та відзначення 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка Чернігівський національний технологічний університет проводить СЬОМИЙ ВІДКРИТИЙ МОВНО-ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС, ПРИСВЯЧЕНИЙ КОБЗАРЮ, «МІЙ ШЕВЧЕНКО».

1. Мовно-літературний конкурс проводиться з метою вшанування творчої спадщини Тараса Шевченка, виявлення творчо обдарованої студентської молоді, розвитку її потенціалу; розкриття неосяжності Шевченкового таланту, визначення ролі великого сина українського народу; виховання у молодого покоління поваги до мови і традицій свого народу; прищеплення любові та пошани до слова українського Пророка; виховання почуття національної гідності, гордості за великого патріота України.

2. Конкурс «Мій Шевченко» – це представлення студентською науковою молоддю своїх досліджень феномену Тараса Шевченка та сучасного прочитання його творчості на розгляд журі.

До 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка оголошується Сьомий відкритий конкурс літераторів Чернігівського Національного Технологічного Університету

Мета конкурсу: всебічне сприяння розвитку обдарованої молоді, надання можливості розкриття творчих здібностей учнів та студентів, сприяння їхній самореалізації.

Завдання конкурсу: визначення кращих літераторів-початківців (поетів, прозаїків) серед студентської молоді.

21 лютого до ЧНТУ завітала людина-легенда, член Спілки письменників України, лауреат Державної премії ім. Т.Г.Шевченка, літературної премії ім. Д.Загула, людина надзвичайно цікава й ерудована –  Володимир Яворівський.

Метою зустрічі була презентація нового роману «Вечеря з Ісусом» (роман про княгиню Ольгу). Затамувавши подих, усі присутні захоплено слухали уривок з роману у виконанні автора.

Володимир Олександрович також розповів про наступні твори, над якими він працює: це практично завершений роман про гетьмана Івана Мазепу «Іван окаянний», та, звісно ж, поділився планами на майбутнє.

Послухати справжнього українця завітали студенти, викладачі та співробітники вишу, шанувальники Володимира Олександровича.

ЧНТУ оголошує набір учасників на проект «Our environment is our common wealth», який реалізовуватиметься у партнерстві з Центром освіти та праці молоді (Біла Подласка, Польща) у рамках програми Erasmus+ Youth Exchange.

Тематика проекту зосереджена на питаннях екологічної освіти, охорони навколишнього середовища та принципах сталого розвитку. 

Формат заходів: тренінги, групові заняття, зустрічі з місцевою владою тощо.

Участь у проекті є безкоштовною. Програма забезпечує проживання, харчування та проїзд учасників.

Учасники обміну отримають сертифікати про участь.

Інститут модернізації змісту освіти повідомляє, що на базі Університету імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро) проводиться Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт школярів та студентів до 28-ї річниці незалежності України “Новітня історія України: аналіз етапів становлення”.

Конкурс проводиться для школярів (9-11 класи) та студентів (усіх курсів і форм навчання).

26 лютого 2019 року до ЧНТУ завітала пані Дебора Файрламб, виконавчий директор Ukraine Invest, яка має понад 20 років професійного досвіду розбудови міжнародного бізнесу. У рамках візиту відбулася зустріч з ректором університету та огляд інноваційних технологічних розробок науковців ЧНТУ. Також пані Файрламб провела лекцію для студентів та науково-педагогічних працівників, у ході якої окреслила сектори можливостей для бізнесу від Ukraine Invest, джерела фінансової підтримки стартапів та поділилася порадами щодо підготовки привабливого для інвесторів проекту.

ОГОЛОШЕННЯ