ua en

25 вересня з історією Чернігівського національного технологічного університету знайомились студенти груп ЕТ-1603, АТ-1605, ТТ-1608, ТТ-1707 разом із керівниками груп Шумською Л.М., Івашенцевою Є.Г., Лісовою М.А., зав. бібліотекою Подгорновою Т.М. та провідним бібліотекарем Фурс Н.І.

Екскурсію провела директор музею історії ЧНТУ Татаренко Л.С., яка дуже доступно, емоційно, поетапно та детально ознайомила присутніх з історією становлення і розвитку університету.

В суботу, 21 вересня 2019 р., проєкт «Голос жінки має силу 2019» спільно з партнерами Чернігівським національним технологічним університетом, Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, музеєм сучасного мистецтва «Пласт-арт» долучилися до відзначення Дня міста Чернігова – подарували дітлахам інтерактивний вернісаж «Мирна галерея».

Навіть прохолодна погода не стала а заваді творчій атмосфері під час створення спільної інсталяції. А солодкі подарунки від партнерів були надзвичайно приємними.

З 12 по 23 жовтня 2019 року в рамках діяльності Інформаційного центру ЧНТУ ім. проф. Я.-У. Сандала, студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету мають можливість БЕЗКОШТОВНО навчатися на англомовному курсі соціального підприємця, який викладатиме професор  Ян-Урбан Сандал, засновник та керівник Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute (Норвегія).

Традиційно на початку навчального року в коледжі в рамках проведення тижня фізичної культури і спорту проходить День здоров’я - день, присвячений активному та здоровому способу життя, метою якого є згуртування студентських колективів, зміцнення здоров’я студентів та педагогів, масове залучення їх до систематичних занять фізичною культурою.

11 вересня 2019 р. в рамках реалізації проекту «Голос жінки має силу 2019» відбулося блог-кафе «Журналістика & блогерство: принципові відмінності і точки дотику». Учасники отримали можливість поспілкуватися з менеджером (виконавчим директором) Чернігівської філії Національної суспільної телерадіокомпанії України «UA: ЧЕРНІГІВ» Вадимом Соколюком.

Навчання в університеті не обмежується конспектами, книжками, лекціями та іспитами, це ще і просвітницькі, культурні та дослідницькі заходи.

Начально-науковий інститут економіки привітав студентів першого курсу із початком навчання екскурсією містом, причому на тролейбусі. Маршрут пролягав по центру міста та історичній частині Чернігова – Денинцю.  Екскурсію провів Владислав Зеленский, студент другого курсу та завзятий поціновувач історії Чернігова. Так, Влад повідав легенди, які пов’зані із створенням міста та її назвою, про дракулу Василя Дуніна-Борковського, про кохання Івана Мазепи та Мотрі Кочубей.  

За результатами вступної кампанії 2019 року та відповідно до рішення стипендіальної комісією від 09.09.2019 р. (протокол № 09) затверджено рейтинги успішності здобувачів вищої освіти ННІ механічної інженерії, технологій та транспорту; ННІ електронних та інформаційних технологій; юридичного факультету; факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації; ННІ економіки; ННІ будівництва; ННІ бізнесу, природокористування та туризму; ННІ менеджменту, харчових технологій та торгівлі, що додаються.

8 вересня 2019 року студенти, аспіранти та науково-педагогічні працівники Чернігівського національного технологічного університету взяли участь у Дні Десни, організаторами якого виступили Деснянське басейнове управління водних ресурсів та NGO «For the Desna River Revival» (ГО «За відродження Десни»), за підтримки Державного агентства водних ресурсів України, Сосницької районної державної адміністрації, Сосницької об’єднаної територіальної громади. Креативний івент поєднав в собі екологію, культуру, історію і творчість. 

Чернігівський національний технологічний університет продовжує співробітництво в рамках Програми міжнародної співпраці Європейського Союзу ERASMUS+, що підтримує мобільність у сфері освіти студентів та викладачів. На навчання до кафедри туризму ЧНТУ прибула студентка третього курсу Vidzeme University (м. Валмієра, Латвія) Діана Корошевська.

Окрім освітньої програми, передбаченої договором академічної мобільності між Чернігівським національним технологічним університетом та Vidzeme University, на нашу гостю чекають захоплюючі подорожі Чернігівщиною (одна з них уже відбулася 8 вересня в рамках участі ЧНТУ у святкуванні Дня Десни у смт. Сосниця) та Україною.

У серпні 2019 р. в Музеї Історії університету відбулася зустріч бійців студентських будівельних загонів (далі СБЗ ) Чернігівського філіалу КПІ, яка була присвячена 50-річчю СБЗ «Десна-69» - переможцю у змаганні загонів області того часу.

Спогадами про діяльність загонів поділилися колишня студентка гр. ТС-671, учасниця СБЗ «Полесье-68» Герасимова (Іванова) Інна Миколаївна; студент гр. МА-672, командир загонів «Десна-70» та «Политехник-72» Романенко Віктор Феодосійович; студент гр. ТМ-733, учасник загонів «Десна-75», «Политехник-74», «Десна-76», «Прометей-78» Ховрич Іван Іванович; студент гр. ТМ-693, активний учасник 3-х загонів, командир обласного штабу СБЗ області 1975 -1982 років Юрченко Микола Петрович.

Урочисто розпочався новий навчальний рік у ЧНТУ.

Цей день завжди особливо хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і, водночас, нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя.

У Коледжі транспорту та комп’ютерних технологій ЧНТУ пройшли урочистості з нагоди Дня знань.

За доброю традицією студентів коледжу привітав директор коледжу, голова ради директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Чернігівської області, кандидат педагогічних наук, доцент, заслужений працівник освіти України В. М. Радченко та побажав міцного здоров’я, творчості і натхнення, наполегливості та успіхів у навчанні.

Шановні студенти, викладачі та співробітники університету! Щиро вітаємо Вас з Днем знань та початком нового 2019-2020навчального року!

Бажаємо усім міцного здоров’я, щастя, невичерпної енергії, творчих здобутків, добра та миру!

Успіхів Вам у праці та навчанні!

Адміністрація

Пані Віра розказала про базові поняття даного методу, автором котрого є Карл Орф – видатний німецький педагог, музикант, композитор (1895-1982). Дана методика не тільки сприяє розвитку музичних творчих здібностей, самоствердженню особистості, самостійності та свободі мислення, а й психоемоційному розвантаженню людини. Її основні принципи креативність, варіативність, комунікативність тощо.

Шановні студенти, науково-педагогічні працівники та співробітники Чернігівського національного технологічного університету!

Прийміть щирі вітання з нагоди визначних свят, що є символом відродження народу, його свободи – Днем Державного Прапора України та Днем незалежності України!

Нехай свято Незалежності духмяним серпневим запахом українського хліба принесе у ваш дім щастя і добро, мир та любов!

Зі святом Вас!

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНОЛОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ у рамках реалізації проекту «Інтегрована модель конкурентоспроможної вищої освіти в Україні за концепцією Quadruple Helix» запрошує до участі у ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНІСТЬ ВИЩОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ В УМОВАХ ІНФОРМАЦІЙНОГО СУСПІЛЬСТВА», яка відбудеться 11 жовтня 2019 року.

Часи, коли технічні дива розробляли, виготовляли та випробували обдаровані одинаки, давно минули. Адже робот, безпілотний літальний апарат, електромобіль зробити «на колінці» неможливо: необхідні сучасні технології та володіння ними, тобто, наявність певних знань та вмінь.

Саме такою є мета кафедри електроніки, автоматики, робототехніки та мехатроніки (ЕАРМ): донести до випускника середньої школи тренди, за якими розвиваються електронні технології та створити можливості практично засвоїти ці технології, щоб і через багато років можна було успішно та вже самостійно здобувати нові знання й розроблювати технічні витвори на рівні, що не поступається найкращим світовим зразкам.

Квадрокоптер, робот-бармен, 3D-принтер - це лише частина того, з чим працюють студенти спеціальності 171 -"Електроніка" кафедри Електроніки автоматики робототехніки та мехатроніки Чернігівського національного технологічного університету. Квадрокоптер та робот-бармен були зібрані студентами, при чому активну участь у процесі створення, налагодження програмування роботів приймали студенти першого курсу.

Конкурс на отримання стипендій на навчання в Університеті Марібор (Словенія) в рамках програми Erasmus+ 

Відповідно до умов угоди у рамках програми Erasmus+ студенти ЧНТУ (ННІ економіки, ННІ технологій, ННІ бізнесу, природокористування і туризму – окремі спеціальності) мають можливість навчатися в Університеті Марібор упродовж 5 місяців у першому семестрі 2019/2020 н.р. (жовтень 2019-лютий 2020).

Переможцям конкурсу виплачуватимуть щомісячну стипендію (800 євро) та відшкодують витрати на проїзд за кошти проекту.

ОГОЛОШЕННЯ