ua en

Як навчаються студенти Євросоюзу? Як організовують своє дозвілля? В які країни подорожують? Як спілкуються? Як влаштований їх побут? На ці та безліч інших питань студентів спеціальності «Туризм» відповідали студенти програми Еразмус+ Корошевська Діана (3 курс, Університет Відземе), яка в поточному семестрі навчається в ЧНТУ та Марцева Ірина (4 курс, ЧНТУ), яка в минулому весняному семестрі проходила навчання в університеті Відземе (Латвія). Дівчата ґрунтовно підготувалися до зустрічі, тому спілкування видалося жвавим і цікавим не лише для студентів, а й для викладачів.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.09.2019 р. № 1234 «Про проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок» та відповідно до Наказу ЧНТУ від 01.10.2019 № 118, до 5 листопада 2019 року буде проведено перший етап конкурсного відбору проектів фундаментальних досліджень, прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, виконання яких розпочнеться у 2020 році за рахунок коштів державного бюджету за кодом програмної класифікації видатків 2201040.

Міністерство освіти і науки України запрошує взяти участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт “BlackSeaScience”, який проводиться з метою розширення міжнародних зв’язків, активізації наукової роботи студентів як найважливішого фактора формування фахівців, залучення студентів до участі у наукових програмах, проектній, конструкторській та інших формах науково-дослідної діяльності.

3 жовтня 2019 року відбулися змагання з шахів в рамках Спартакіади ЧНТУ серед науково-педагогічних працівників 2019-2020 р.р.

До шахового клубу ЧНТУ для участі в турнірі завітали представники п’яти навчально-наукових інститутів.

Змагання проходили в теплій і дружній обстановці. Всі учасники отримали незабутні враження.

27-28 вересня 2019 року в Чернігівському національному технологічному університеті на кафедрі фізичної реабілітації була проведена ІХ Всеукраїнська науково-практична конференція “Педагогіка здоров’я”. Спільно з кафедрою фізичної реабілітації ЧНТУ організаторами конференції виступили Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди, ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» та Чернігівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського.

25 вересня 2019 року відбулася першість з шахів в рамках Спартакіади ЧНТУ 2019-2020 н. р. серед студентської молоді.

Традиційно в шаховому клубі ЧНТУ було проведено турнір з активних шахів, в якому взяли участь 8 збірних команд.

Дуже потужно виступила команда Коледжу транспорту та комп’ютерних технологій, яка в підсумку стала переможцем. Друге місце посіла команда ННІ електронних та інформаційних технологій, а третє місце збірна ННІ права і соціальних технологій.

Юридична клініка «Adiutorium» в черговий раз відвідала З’їзд Асоціації юридичних клінік, який відбувся 4-5 жовтня 2019 року на базі Білоцерківського національного аграрного університету. Представила юридичну клініку її керівниця Литвиненко В.М., доцент кафедри трудового права, адміністративного права і процесу.

Міністерство освіти і науки України та Київський національний торговельно-економічний університет проводять II Всеукраїнський студентський конкурс бізнес-проєктів «Бізнес-трамплін».

Мета конкурсу - розвиток і посилення підприємницького духу студентської молоді, заохочення студентів до отримання навичок бізнес-моделювання, а також перевірка бізнес-ідей на реалістичність.

Для участі запрошуються команди-учасники у складі 1-3 особи (не більше 3 команд від ЗВО).

З 23по25 жовтня 2019 р. на базі Сковородинівської академії молодих учених (Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди) проходитиме Осіння школа для молодих науковців (докторантів, аспірантів, магістрів, молодих викладачів, наукових співробітників, учителів ЗНЗ різного типу), які бажають підвищити якість своєї наукової діяльності, оволодіти сучасними технологіями творчого наукового пошуку та розширити науково-освітнє середовище взаємодії з колегами з різних регіонів України.

Для викладачів навчання в Осінній школі за окремою заявкою може бути зараховане як підвищення кваліфікації (стажування), про що видаватиметься відповідний сертифікат.

Цьогоріч студенти кафедри туризму ЧНТУ відмічали Всесвітній день туризму на Львівщині. Програма поїздки включала відвідування Сколівських Бескидів, зокрема залишків середньовічної наскельної фортеці-граду і митниці ІХ—ХVІ століть та давньоруського наскельного оборонного комплексу; пішохідний маршрут долиною річки Кам’янка, а також перебування у м. Львові.

Львівщина зустріла нас теплом і сонцем, смачними шоколадом і кавою та яскравими фарбами осені, коли Карпати особливо вражають своєю неповторною красою!

Шановні колеги!

У дні початку золотої осені прийміть щирі вітання з професійним святом – Днем працівників освіти!

Всіх нас об’єднує головна мета нашої спільної праці - допомагати молоді пізнати навколишній світ, здобути необхідні знання, а найголовніше –обрати вірний життєвий шлях.

Наша глибока повага Вам, дорогі колеги, за високий професіоналізм, невтомний творчий пошук і прагнення виростити яскраві особистості, соціально активних громадян, справжніх патріотів України.

Бажаємо міцного здоров’я, життєвої сили, енергії та наснаги для досягнення нових успіхів у професійній діяльності

Зі святом!

Адміністрація університету

EBSCOhost надає можливість пошуку повнотекстових, рецензованих статей наукових журналів, довідників та інших публікацій з різних наукових дисциплін.

EBSCO представляє «EP Package Standard», який включає бази даних, що охоплюють широкий спектр тем: від бізнесу та гуманітарних наук до медицини та екології.

EBSCO EP Package standard: Academic Search Premier, Business Source Premier, Regional Business News, MasterFile Premier, Health Source: Nursing / Academic Edition, Health Source: Customer Edition, Newspaper Source, MEDLINE, ERIC, GreenFile, LISTA, Teacher Reference Center, European Views on Americas: 1493-1750.

26.09.2019 р. студенти ЧНТУ Яна Петренко, Костянтин Степаненко, Максим Завада (“Економіка підприємства”) та Ірина Костюченко (“Облік і аудит”) долучилися до тренінгу-ділової гри “Розвиток управлінських навичок підприємців”.

Протягом гри учасники мали змогу поспілкуватися з досвідченими і прогресивними підприємцями та фахівцями з економічних питань, спробувавши використати на практиці свої знання зі стратегічного планування, “попрацювати” в різних відділах компанії, знайти нестандартні рішення для подальшого розвитку, а головне — реалізувати стратегію підприємства у співпраці з іншими департаментами заради єдиної мети.

22 вересня 2019 року на березі річки Десна до дня нашого міста проходили змагання з веслування на човнах дракон. У цей день річка Десна зустрічала веслярів, які боролися за головний кубок осені в гонці на драгонботах! У гонці взяло участь 13 команд нашого міста і це було справжнє видовище!

Команда ЧНТУ у складі викладачів та аспірантів також прийняла активну участь у веслуванні на Драгонботі.

2 жовтня 2019 року розпочинається Спартакіада ЧНТУ серед науково-педагогічних працівників та співробітників 2019-2020 р.р.

Змагання з шахів проводяться серед збірних команд інститутів та коледжів. Склад команди 2 учасники незалежно від статі. Контроль часу 15 хвилин кожному з гравців.

Запрошуємо учасників та вболівальників.

Психологічна служба університету запрошує Вас з 1 жовтня 2019 року взяти участь у марафоні адаптаційних тренінгів для першокурсників.

Тренінг сприяє психологічній адаптації першокурсників до умов навчання в Чернігівському національному технологічному університеті, знаходженню оптимальних моделей поведінки в студентському середовищі, формуванню навичок конструктивного спілкування, єднанню учбового колективу через створення доброзичливого психологічного клімату в групі.

В рамках Міжнародного форуму «GEOSPHERE - 2019» «Сучасні технології геодезичного забезпечення земельно-кадастрових та будівельних робіт», присвяченому 60-й річниці Чернігівського національного технологічного університету, ініціаторами та організаторами якого виступили викладачі та студенти навчально-наукового інституту будівництва Чернігівського національного технологічного університету було відвідано міжнародний конгрес "INTERGEO-2019", який проходив 17-19 вересня у м. Штутгарт, Німеччина.

З 20 по 21 вересня 2019 року у м. Вінниця за ініціативою громадської організації «Технічний скаутський рух IT-Scouts» на базі Вінницького національного технічного університету відбулися Всеукраїнські командні змагання для молоді «Хакатон IТ-Scouts з робототехніки «Smart-City» серед студентів вищих навчальних закладів України, учнів 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів та гуртків з робототехніки. У змаганнях прийняли участь команди з майже 20-ти областей.

Задачею кожної команди було розробити мобільного робота та провести його по моделі міста, виконуючи певні завдання (переміщувати предмети, натискати на кнопки, тощо). За результатами участі серед студентів закладів вищої освіти наша команда зайняла призове третє місце, отримала відповідний диплом та цінні подарунки.

Вітаємо наших студентів з успішним виступом!

Щорічно кожної третьої середи вересня в Україні відмічається професійне свято управлінців з персоналу – День HR-менеджера. Останнім часом ця професія набуває все більшої популярності, а висококваліфіковані HR-менеджери користуються підвищеним попитом на ринку праці. Про актуальні проблеми та сучасні тренди трансформації кадрових служб в цифрову епоху дізналися учасники панельної дискусії, проведеної кафедрою управління персоналом та економіки праці ЧНТУ в коворкінговому просторі університетської бібліотеки.

25 вересня з історією Чернігівського національного технологічного університету знайомились студенти груп ЕТ-1603, АТ-1605, ТТ-1608, ТТ-1707 разом із керівниками груп Шумською Л.М., Івашенцевою Є.Г., Лісовою М.А., зав. бібліотекою Подгорновою Т.М. та провідним бібліотекарем Фурс Н.І.

Екскурсію провела директор музею історії ЧНТУ Татаренко Л.С., яка дуже доступно, емоційно, поетапно та детально ознайомила присутніх з історією становлення і розвитку університету.

ОГОЛОШЕННЯ