ua en

ЧНТУ оголошує набір учасників на проект «Our environment is our common wealth», який реалізовуватиметься у партнерстві з Центром освіти та праці молоді (Біла Подласка, Польща) у рамках програми Erasmus+ Youth Exchange.

Тематика проекту зосереджена на питаннях екологічної освіти, охорони навколишнього середовища та принципах сталого розвитку. 

Формат заходів: тренінги, групові заняття, зустрічі з місцевою владою тощо.

Участь у проекті є безкоштовною. Програма забезпечує проживання, харчування та проїзд учасників.

Учасники обміну отримають сертифікати про участь.

Інститут модернізації змісту освіти повідомляє, що на базі Університету імені Альфреда Нобеля (м. Дніпро) проводиться Всеукраїнський конкурс дослідницьких робіт школярів та студентів до 28-ї річниці незалежності України “Новітня історія України: аналіз етапів становлення”.

Конкурс проводиться для школярів (9-11 класи) та студентів (усіх курсів і форм навчання).

26 лютого 2019 року до ЧНТУ завітала пані Дебора Файрламб, виконавчий директор Ukraine Invest, яка має понад 20 років професійного досвіду розбудови міжнародного бізнесу. У рамках візиту відбулася зустріч з ректором університету та огляд інноваційних технологічних розробок науковців ЧНТУ. Також пані Файрламб провела лекцію для студентів та науково-педагогічних працівників, у ході якої окреслила сектори можливостей для бізнесу від Ukraine Invest, джерела фінансової підтримки стартапів та поділилася порадами щодо підготовки привабливого для інвесторів проекту.

22 лютого 2019 року в лекційній залі №2 корпусу №8 для студентів спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» відбулася лекція на тему: «Сучасні уявлення про спортивну медицину та лікарський контроль».

Спікером лекції став завідувач кафедри біомеханіки та спортивної метрології Національного університету фізичного виховання і спорту України, доктор біологічних наук, професор Коробейніков Георгій Валерійович.

З 25 березня по 5 квітня 2019 року в рамках діяльності Інформаційного центру ЧНТУ ім. проф. Я.-У. Сандала, студенти та викладачі Чернігівського національного технологічного університету мають можливість БЕЗКОШТОВНО навчатися на англомовному курсі соціального підприємця, який викладатиме професор  Ян-Урбан Сандал, засновник та керівник Fil. Dr. Jan-U. Sandal Institute (Норвегія).

21 лютого 2019 року у Міжнародний день рідної мови на базі КВНЗ «Чернігівський музичний коледж ім. Л.М. Ревуцького» відбулася Міжрегіональна науково-практична конференція на тему «Мова – основа нації, народу».

У роботі Міжрегіональної конференції взяли участь понад 40 представників філологічної спільноти, серед них учені-мовознавці, голови обласних методичних об’єднань філологічних дисциплін, викладачі закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку молодшого спеціаліста, аспіранти, студенти.

У Чернігівському національному технологічному університеті відбудеться відкриття  академічного стартап-інкубатору YEP. Мережа YEP стала членом UBI Global Network. Однією з 600 інкубаційних програм з 70 країн світу, що відповідають найкращим світовим стандартам підриємницької освіти. YEP став найкращим проектом на конкурсі ініціатив, що розбудовують стартап-екосистему міст і взяв участь у The Next Web Startup City Summit 2017 в Амстердамі.

Запрошуються усі бажаючі

Національна академія державного управління при Президентові України і Національний університет «Львівська політехніка» спільно з Всеукраїнською асамблеєю докторів наук з державного управління, Інститутом економіки і прогнозування НАН України, Інститутом соціальної та політичної психології НАПН України, Українською технологічною академією запрошують науковців до участі у щорічних наукових заходах Української школи архетипіки – Х Міжнародному теоретико-методологічному семінарі та VIІ Міжнародному конкурсі молодих науковців за темою: «Архетипіка і публічне управління: стратегії сталого розвитку в умовах цивілізаційних зрушень».

Кафедра філософії і суспільних наук Чернігівського національного технологічного університету до ДНЯ Рідної мови 21 лютого 2019 р. проводить круглий стіл (ауд. 221, корп. 1, поч. о 11.25.) «Рідна мова як чинник етнокультурного самовизначення та національної свідомості»

На відзначення Міжнародного дня рідної мови  в Чернігівському національному технологічному університеті відбувся круглий стіл  «Мова як чинник формування громадянської ідентичності». У заході взяли участь студенти Чернігівського національного технологічного університету, Національного університету «Чернігівський колегіум».

За підсумками ІІ (обласного) етапу VІV Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської і студентської молоді імені Тараса Шевченка студентка факультету електронних та інформаційних технологій  Прищепа Дарина  посіла почесне друге місце серед студентів нефілологічного напряму підготовки вищих навчальних закладів Чернігівщини.

Вітаємо Дарину та її наукового керівника Гаценко І.О., доцента кафедри філософії і суспільних наук, з перемогою і бажаємо подальших звершень!

18 лютого в Чернігівському національному технологічному університеті відбулося урочисте відкриття весняного семестру професійної перепідготовки в рамках проекту «Україна-Норвегія».

Метою проекту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців, учасників АТО і членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами.

Ресурсний Центр зі сталого місцевого розвитку громад ЧНТУ запрошує студентські команди долучитися до Конкурсу.

Конкурс студентських проектів щодо заходів з впровадження Цілей сталого розвитку проводиться з метою активізації громадської та соціальної діяльності студентів як найважливіших факторів формування фахівців нового типу, розвитку моральних якостей та відповідальності студентів, створенню можливостей для гармонійного інтелектуального, духовного та фізичного розвитку особистості студента, формуванню у студентів навичок управління, лідерства, роботи в команді, а також опрацювання наукових та практичних досягнень у сфері впровадження Цілей сталого розвитку тощо.

07 лютого 2019 року викладачі кафедри ЕСіМ доповіли результати своїх науково-дослідницьких робіт на науково-технічній раді Науково-проектного центру розвитку об'єднаної енергетичної системи України ДП «НЕК «Укренерго».

Науково-технічна рада НПЦР ОЕС України прийняла рішення про накладну необхідність внесення отриманих результатів до нормативно-технічної документації в сфері проектування та експлуатації електричних мереж, зокрема до правил улаштування електроустановок (ПУЕ).

28 січня – 09 лютого 2019 р. завідувач кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Олена Козинець та доцент кафедри теорії та історії держави і права, конституційного права Алла Нітченко пройшли наукове стажування для освітян за програмою «Академічна доброчесність».

Захід організовано польсько-українською фундацією «Інститутом Міжнародної Академічної і Наукової Співпраці» (IIASC) спільно з Фундацією АDD на базі Вищого Семінаріуму Духовного у Варшаві UKSW за участі компанії Plagiat.pl.

За результатами зимової заліково-екзаменаційної сесії 2018-2019 н.р. рішенням стипендіальною комісією від 11.02.2019 р. (протокол № 03) затверджено рейтинги успішності здобувачів вищої освіти механіко-технологічного факультету; факультету електронних та інформаційних технологій; юридичного факультету; факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації; фінансово-економічного факультету; обліково-економічного факультету; ННІ будівництва; ННІ бізнесу, природокористування та туризму; ННІ менеджменту, харчових технологій та торгівлі; центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, що додаються.

7 лютого 2019 року за ініціативи Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації відбулася ХІІ обласна науково-практична конференція «Жінки Чернігівщини: історія і сучасність» на тему: «Роль жіночого фактора у розвитку об'єднаних територіальних громад», на якій обговорювалися актуальні питання посилення політичної, економічної та соціальної участі жінок на місцевому та регіональному рівнях.

Асоціація ректорів вищих навчальних закладів України та Благодійний Фонд імені Святого Володимира проводять Другий Всеукраїнський фестиваль інженерних талантів «Future of Ukraine 2019». Головною метою Фестивалю є сприяння розвитку інженерної освіти, популяризації інженерної професії, пошуку, заохочення та підтримки творчої, талановитої молоді, яка планує пов'язати своє майбутнє з інженерною діяльністю.

Шановні студенти! Якщо Ви хочете зареєструватися для участі у Другому Всеукраїнському фестивалі інженерних талантів «Future of Ukraine 2019», Ви можете заповнити анкету.

Згідно з Постановою Верховної Ради України від 16 березня 2007 р. № 775-V «Про Премію Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок» та Інструкцією про порядок висунення, оформлення та представлення праць на здобуття щорічних Премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим в галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок оголошено прийом робіт на здобуття Премій у 2019 році.

Міністерство освіти і науки  України оголосило 29 січня 2019 року конкурс щодо обрання членів Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій.

Строк подання документів щодо висунення кандидатів у члени Наукового комітету – сорок п’ять календарних днів з дня оприлюднення оголошення на офіційних веб-сайтах Кабінету Міністрів України та МОН. Тривалість конкурсу становить – 90 календарних днів.

Детальна інформація за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/nauka/nauka/identifikacijnij-komitet-z-pitan-nauki/konkurs-shodo-obrannya-chleniv-naukovogo-komitetu-nacionalnoyi-radi-z-pitan-rozvitku-nauki-i-tehnologij

В рамках проекту ЧНТУ «Ф!нкультурний МАРАФОН» за підтримки Британської Ради студенти-волонтери фінансово-економічного факультету Корицька Анастасія,  Онопрієнко Анастасія  та  професор кафедри фінансів, банківської справи та страхування Парубець Олена Миколаївна провели 21 січня 2019 р. семінар-тренінг «Фінансово-грамотна людина – фінансово безпечне життя» для студентів неекономічних спеціальностей університету.

ОГОЛОШЕННЯ