ua en

18-20 жовтня 2019 року команда студентів ННІ електронних та інформаційних технологій у складі – Меліхова Ігоря, Кирієнка Андрія та Ларченко Ольги під керівництвом асистента кафедри ІКС Набока Костянтина прийняла участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з “Розробки комп’ютерних ігор” та другому Всеукраїнському ігровому хакатоні GameDev Open Cup Odessa 2019.

Напередодні Дня маркетолога 24 жовтня 2019 року на базі Коледжу економіки та технологій ЧНТУ відбувся MARKETING-BATTLE, у якому взяли участь дві команди: збірна команда спеціальності «Маркетинг» ЧНТУ та збірна команда спеціальності «Маркетинг» Коледжу економіки та технологій ЧНТУ.

Символічно захід відбувся у день ООН, а відтак тематика батлу була обрана з урахуванням Цілей сталого розвитку: ціль № 4 – гендерна рівність. Командам уродовж маркетинг-батлу необхідно було розкрити концепцію досягнення рівних прав людини між чоловіками та жінками, прорекламувати рівні соціальні можливості для реалізації особистості.

23 жовтня 2019 р. в рамках реалізації проєкту «Голос жінки має силу 2019» в читальному залі Наукової бібліотеки ЧНТУ відбулося восьме блог-кафе. Воно проходило у форматі тренінгу з арт-терапії.

Модераторка, к. психол. н., доцентка, тренерка з арт-терапії Ольга Тимченко, перенесла колорит “золотої” осені на заняття. Оригінальне знайомство, під час якого кожен учасник не тільки розказував про себе, а й ділився думками щодо “книги” свого життя, налаштувало на невимушену атмосферу тренінгу. А осінній гербарій, за допомогою якого виконували арт-терапевтичні вправи, дав можливість кожному відчути себе у дитинстві.

24 жовтня 2019 р. на базі ЧНТУ кафедрою організації соціально-психологічної допомоги населенню було проведено обласну науково-практичну конференцію «Протидія домашньому насильству: реалії і перспективи». Відкрила роботу конференції проректор з наукової роботи ЧНТУ, д. е. н., проф., Маргасова В. Г., привітавши всіх учасників, наголосивши на актуальності наукової проблематики конференції, а також побажавши успішної роботи всім доповідачам і слухачам. З вітальним словом виступили: проректор з науково-педагогічної та виховної роботи ЧНТУ, канд. філос. наук, доцент, Мельник О. Є., директор навчально-наукового інституту права ісоціальних технологій ЧНТУ, канд. юрид. наук, доцент Остапенко Л. А., заступник директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської ОДА, начальник управління у справах сім’ї та молоді, к.н.держ.упр. В. Голуб.

25 жовтня 2019 року у Чернігівському національному технологічному університеті, по традиції, та вже 10 рік поспіль вручали стипендії Благодійної організації Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна» за підсумками 2018-2019 навчального року. Цього року серед багатьох кандидатур відмінників навчання, науковців, волонтерів та громадських діячів було обрано:  

  • Гаврик Марію Валеріївну, студентку освітнього ступеня магістр за спеціальністю 181 «Харчові технології» Навчально-наукового інституту менеджменту, харчових технологій та торгівлі ЧНТУ;
  • Доненка Владислава Андрійовича, студента освітнього ступеня магістр за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» освітньо-професійною програмою «Технології та устаткування зварювання» Навчально-науковий інститут механічної інженерії, технологій та транспорту ЧНТУ;
  • Дуная Миколу Івановича, студента освітнього ступеня магістр за спеціальністю 073 «Менеджмент» освітня програма «Менеджмент організацій і адміністрування у виробничій сфері» Навчально-наукового інституту менеджменту, харчових технологій та торгівлі ЧНТУ;
  • Куца Євгенія Вячеслововича, студента освітнього ступеня магістр за спеціальністю 171 «Електроніка» Навчально-наукового інституту електронних та інформаційних технологій ЧНТУ;
  • Маладику Дмитра Олеговича, студента освітнього ступеня магістр за спеціальністю 172 «Телекомунікації та радіотехніка» Навчально-наукового інституту електронних та інформаційних технологій ЧНТУ.

Вітаємо студентів з отриманням стипендії та бажаємо успіхів!

22 жовтня 2019 року студенти ЧНТУ спеціальності «Менеджмент» освітньої програми «Управління персоналом та економіка праці» разом з викладачами Ремньовою Л.М., Холодницькою А.В. та Кичко І.І. відвідали День Reikartz у м. Чернігові в рамках реалізації соціального проекту до 10-річчя найбільшої національної мережі готелів та ресторанів Reikartz Hotel Group.

17.10.2019 року д.е.н., професор кафедри «Фінанси, банківська справа та страхування» Парубець О. М. та к.е.н., доцент кафедри «Фінанси, банківська справа та страхування» Панченко О. І. провели Інтерактивний тренінг з підвищення рівня фінансової грамотності студентської молоді «Управляй фінансами розумно» на базі Прилуцького агротехнічного коледжу.

Застосування ігрових методів проведення тренінгу сприяло кращому засвоєнню студентами основ фінансової грамотності, розвитку навичок роботи у команді та прийняттю спільних фінансових рішень.

18 жовтня 2019 року виповнилось рівно рік, як в Чернігові відкрили Туристичний інформаційний центр. На святкуванні його першого дня народження було вручено подяки та нагороди у формі бренду міста Чернігів – клубочок «Чернігів - місто легенд». Наш університет співпрацює з Управлінням культури і туризму ЧМР та КУ «Туристичний інформаційний центр м.Чернігів» в різних сферах – від організації свят та освітніх заходів, до розробки стратегії розвитку туризму в місті.

Подяки від Управління культури і туризму ЧМР отримали студентки Айкануш А. та Сіра А, а почесну нагороду - к.е.н, доцент Андрєєва Г.П.

11 жовтня 2019 р. на базі ЧНТУ було проведено ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Конкурентоспроможність вищої освіти України в умовах інформаційного суспільства». Відкрив роботу конференції ректор ЧНТУ, д.е.н., проф. С.М. Шкарлет, привітавши всіх учасників, наголосивши на високій актуальності піднятої наукової проблематики, а також побажавши натхнення всім доповідачам і слухачам. З вітальним словом виступили почесні гості конференції: професор Я.-У. Сандал (Норвегія) та доцент Я. Алхасов (Азербайджан).

8-11 жовтня 2019 на базі Гродненського державного університету імені Янки Купали (Республіка Білорусія) пройшов 2-й регіональний воркшоп «Rethinking of pedagogy for implementation education for sustainable development in the Baltic University Programme countries».

Чернігівський національний технологічний університет представляли доцент кафедри маркетингу, PR-технологій та логістики Тетяна Забаштанська, викладач кафедри соціальної роботи Катерина Максьом та фахівець відділу з питань працевлаштування, практики та зав’язків з громадськістю Світлана Грицай.

Завтра.UA – перша приватна загальнонаціональна програма в Україні, метою якої є сприяти формуванню та зміцненню нового покоління інтелектуальної та ділової еліти країни, яка стане генератором майбутніх змін. Фонд Віктора Пінчука обирає найталановитіших студентів України та надає їм фінансову підтримку для продовження освіти та реалізації проектів соціального та бізнес спрямування (вже підтримано понад 170 проектів). Програма також є платформою для індивідуального розвитку, налагодження нових зв’язків, спілкування, обміну досвідом та інформацією.

17-18 жовтня 2019 року доцент кафедри фінансів, банківської справи та страхування Шишкіна О.В. та доцент кафедри фінансово-економічної безпеки Садчикова І.І. прийняли участь у організованому Навчальним центром Національного банку України семінарі на тему: «Практичні аспекти оцінки банківських ризиків».

Насичена програма семінару передбачала теоретичну і практичну частини щодо визначення потреб у капіталі на покриття операційних ризиків, вимоги до ліквідності банків, стрес-тестування банків України, реалізацію заходів НБУ у сфері фінансової стабільності.

17-18 жовтня 2019 року на базі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась знакова подія - розпочала роботу І Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна Парадигма Публічного управління» - одним із організаторів якої є Чернігівський національний технологічний університет.

З вітальним словом до учасників конференції виступили - ректор ЛНУ їм. Франка Мельник В., проректор з наукової роботи - Гладишевський Р. та проректор з наукової роботи ЧНТУ - Маргасова В.Г. 

11 жовтня 2019 р. в рамках реалізації проєкту «Голос жінки має силу 2019» в актовій залі Коледжу економіки і технологій ЧНТУ відбулася вистава «Коли ластівки повернуться додому…».

Сюжет спектаклю заснований на реальних історіях жінок-переселенок, які через конфлікт на Сході України змушені були покинути свої домівки. Незважаючи на трагізм даної теми, постановка заряджає оптимізмом героїнь, переконує нас в тому, що українці – сильна нація, яка зможе вистояти у скрутних обставинах сьогодення.

Запрошуємо на виставку картин художників народного аматорського об’єднання «Деснянська палітра».

Представлено 38 творів 12-ти самобутніх майстрів, виконані в різних техніках, які не залишать вас байдужими.

Приходьте на виставку і отримайте заряд позитивних емоцій!

Виставка працює: понеділок-п’ятниця з 9-00 до 17-00.

Відкриття виставки відбудеться 16 жовтня о 13-00 в читальному залі бібліотеки.

17 жовтня 2019 року відбудуться змагання з настільного тенісу в рамках Спартакіади ЧНТУ 2019-2020 н. р. серед науково-педагогічних працівників.
Місце проведення – спортивний зал ЧНТУ (1 корпус);
Час проведення – 15.00;
Склад команди –  2 учасники не залежно від статі;

15 жовтня 2019 року відбудуться змагання з настільного тенісу в рамках Спартакіади ЧНТУ 2019-2020 н. р. серед студентів.
Місце проведення – спортивний зал ЧНТУ (1 корпус);
Час проведення – 15.00;
Склад команди –  2 чоловіки та 1 жінка (не укомплектовані команди не допускаються);

Як навчаються студенти Євросоюзу? Як організовують своє дозвілля? В які країни подорожують? Як спілкуються? Як влаштований їх побут? На ці та безліч інших питань студентів спеціальності «Туризм» відповідали студенти програми Еразмус+ Корошевська Діана (3 курс, Університет Відземе), яка в поточному семестрі навчається в ЧНТУ та Марцева Ірина (4 курс, ЧНТУ), яка в минулому весняному семестрі проходила навчання в університеті Відземе (Латвія). Дівчата ґрунтовно підготувалися до зустрічі, тому спілкування видалося жвавим і цікавим не лише для студентів, а й для викладачів.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 24.09.2019 р. № 1234 «Про проведення конкурсного відбору проектів наукових досліджень і розробок» та відповідно до Наказу ЧНТУ від 01.10.2019 № 118, до 5 листопада 2019 року буде проведено перший етап конкурсного відбору проектів фундаментальних досліджень, прикладних досліджень, науково-технічних (експериментальних) розробок, виконання яких розпочнеться у 2020 році за рахунок коштів державного бюджету за кодом програмної класифікації видатків 2201040.

Міністерство освіти і науки України запрошує взяти участь у Міжнародному конкурсі студентських наукових робіт “BlackSeaScience”, який проводиться з метою розширення міжнародних зв’язків, активізації наукової роботи студентів як найважливішого фактора формування фахівців, залучення студентів до участі у наукових програмах, проектній, конструкторській та інших формах науково-дослідної діяльності.

ОГОЛОШЕННЯ