ua en

На період карантину закликаю Вас бути відповідальними та максимально дотримуватись відповідних правил та рекомендацій!

Карантин – це не відпустка, не канікули та не відпочинок!

Це перш за все час максимальної самомобілізації та спроби вийти з кризи більш сильними, а наша з Вами сила перш за все у сучасних знаннях, корисних практичних навичках та вміннях.

На період карантину навчальний процес ні в якому разі не припиняється, лише змінюється його форма – відбувається у дистанційному режимі.

Закликаю всіх Колег-викладачів максимально використати усі можливості дистанційного навчання задля безперервності освітнього процесу, створення умов для набуття нових предметних знань, формування та розвитку відповідних вмінь і навичок.

Студентів та Аспірантів закликаю до відповідального навчання і самовдосконалення!

Для організації дистанційного навчання, додатково до системи Moodle, Telegram-чатів, соціальних мереж, можна використовувати можливості безкоштовного навчання на найкращих навчальних сайтах світу, і зокрема таких:

Будьте Здорові!

З повагою до Вас Сергій Шкарлет

На виконання постанови КМУ № 239 від 25.03.2020 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України» відповідно до листа МОН України № 1/9-178 від 27.03.2020 «Щодо завершення 2019/20 навчального року» наказом ректора № 51 від 27.03.2020 внесено зміни до наказу № 38 від 11.03.2020 «Про запровадження карантину» (в редакції згідно наказу ректора № 50 від 17.03.2020) та продовжено карантин в Чернігівському національному технологічному університеті по 24 квітня 2020 р.

Прийнято рішення про своєчасне завершення 2019-2020 навчального року згідно затвердженого графіку навчального процесу (https://www.stu.cn.ua/media/files/pdf/grafik19-6.pdf).

Також затверджено рекомендації щодо організації освітнього процесу в Чернігівському національному технологічному університеті на період карантину.

Уряд запровадив режим надзвичайної ситуації на всій території України на 30 днів, до 24 квітня 2020 року. Таке рішення прийняте сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів.

«Уряд діє за визначеним планом боротьби з поширенням коронавірусної інфекції. І сьогоднішнє рішення обумовлене тим, що випадки захворювання на COVID-19 вже виявлені в 13 областях та місті Києві», - зазначив Прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

На початку березня була підписана угода між громадською організацією «Чернігів Європейський» і «Фундацією прав людини» про реалізацію проєкту «Програма з відновлення миру і діалогу для внутрішньо переміщених жінок “Голос жінки має силу 2020”(Women Voices Count)».

Чернігівщина стала одним із десяти регіонів України, який отримав нагоду долучитися до цьогорічного етапу цієї масштабної діяльності. Проєкт здійснюється за фінансової підтримки Інституту міжнародних культурних зв’язків (Institut für Auslandsbeziehungen) та Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина.

Кафедра теоретичної та прикладної економіки вітає Нагорного Павла Володимировича та його наукового консультанта завідувачку кафедри д.е.н., професора Дерій Жанну Володимирівну з зайнятим другим місцем у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації «Економіка природокористування та охорони навколишнього середовища».

Робота з тематики циркулярної економіки є актуальною та була високо оцінена професійним журі конкурсу. Бажаємо подальших наукових успіхів!!!

На період карантину навчальний процес здобувачів вищої освіти Чернігівського національного технологічного університету відбувається повністю у дистанційному режимі.

На минулому тижні платформа Coursera оголосила про надання безкоштовного доступу університетам, які пішли на карантин у зв’язку з коронавірусом до своїх платних курсів. Ми одразу ж подали заявку. І сьогодні, нарешті, отримали підтвердження.

Від сьогодні всі студенти, співробітники та випускники ЧНТУ мають можливість отримати доступ до 3600+ курсів різноманітних галузей з повним доступом.

Веб-портал UniRank, який представляє неакадемічний рейтинг університетів світу, виходячи з популярності їхніх офіційних веб-сайтів, оприлюднив черговий рейтинг. За даними рейтингу UniRank 2020 року, ЧНТУ посідає 50 позицію (серед 171 ЗВО України), підтверджуючи свою приналежність до 50 кращих університетів України.

Детальна інформація про рейтинг на сайті: https://www.4icu.org/ua/

На підставі рішення Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. про введення карантину в навчальних закладах строком на три тижні в Чернігівському національному технологічному університеті згідно наказу №38 від 11.03.2020 з 12 березня 2020 р. по 03 квітня 2020 р. запроваджено карантин.

Постанова Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 "Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19"

Лист Міністерства освіти і науки України №1/9-154 від 11 березня 2020 року.

Більш детально на mon.gov.ua

5 березня в ЧНТУ у межах святкування «Шевченківської весни» відбувся перегляд та обговорення біографічного фільму  «Мій Шевченко», присвяченого постаті великого генія українського народу — Тараса Шевченка. Учасники заходу мали змогу переглянути фільм, у якому творці намагалися нешаблонно показати справжнього Кобзаря, ведучи глядача від невеличкої хати в Моринцях до Чернечої гори біля Канева, де похований Тарас Шевченко.

Спадщина Шевченка описана, порахована, опублікована, але не досліджена повністю. Тому на нас чекає чимало відкриттів у правильному прочитанні Шевченкових текстів.

4 березня у межах святкування «Шевченківської весни» у ЧНТУ відбувся круглий стіл «Тарас Шевченко: мислитель, пророк і символ України» з нагоди 206-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. Організатором заходу виступила кафедра філософії і суспільних наук.

Під час обговорення учасники з цікавістю розглянули різні аспекти багатоманітного життєвого та творчого шляху Тараса Шевченка, зокрема його визначну роль у світовій спадщині та культурі. У виступах було продемонстровано яскраві сторінки мистецтва Кобзаря, привернуто увагу до його політико-правових поглядів, які й сьогодні є дороговказом українському народу.

З 3 по 5 березня 2020 р. професор кафедри теоретичної та прикладної економіки Хоменко І.О. та студенти Навчально-наукового інституту економіки Каштальян О., Корицька А. та Лисенко О.В. в рамках розвитку клубу підприємницької активності УЕР ЧНТУ прийняли участь у ряді заходів підготовки до нового стартап-семестру у м. Києві.

Зокрема, 3 березня відбулась планова стратегічна зустріч з представниками Міністерства освіти і науки і координаторами та координаторками YEP! клубів. Обговорили цілі та плани на новий сезон. Комадою ЧНТУ прийнято участь у bootcamp yep, де мали змогу навчатися стартап майстерності. Все навчання було поділене на 3 дні, де на початку була зустріч координаторів yep! клубів з усієї України, зустріч з  “yep! father”, а також meetup та networking з операційними клубами yep! Також прийнято участь в командоутворенні для покращення комунікації в команді. 

Учасники наукового клубу «Інтелект» ННІ бізнесу, природокористування і туризму ЧНТУ завітали на XVIII щорічний обласний ярмарок «Що може жінка» у Чернігівському обласному молодіжному центрі, що проводиться у рамках Обласної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017-2020 рр. та Комплексної програми підтримки сім’ї, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року.

На ярмарку цього року представили свої роботи більше 100 учасниць. Серед них підприємниці, художниці, письменниці, вчені та представниці інших сфер.

Свято жіночості та краси чи День, коли жінки нагадують суспільству, що треба бути пильними, аби не втратити здобуті основи ґендерної рівності?

Про це говорили учасники інтерактивної бесіди, що була організована Центром ґендерної освіти та кафедрою організації соціально-психологічної допомоги населенню 4 березня 2020 р. в ННІ права і соціальних технологій. Учасниками заходу стали студенти і викладачі юридичного факультету та факультету соціальних технологій, оздоровлення та реабілітації.

У рамках підготовки та відзначення 206-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка Чернігівський національний технологічний університет проводить Сьомий відкритий мовно-літературний конкурс, присвячений Кобзарю, «Мій Шевченко».

Конкурс проводиться з 2 березня до 4 квітня 2020 року.

Творчі роботи подаються на кафедру філософії і суспільних наук (електронна адреса: konkurs_shevchenko2020@ukr.net)

Сьомий відкритий конкурс літераторів Чернігівського національного технологічного університету

Мета конкурсу: всебічне сприяння розвитку обдарованої молоді, надання можливості розкриття творчих здібностей учнів та студентів, сприяння їхній самореалізації.

Завдання конкурсу: визначення кращих літераторів-початківців (поетів, прозаїків) серед студентської молоді.

Учасники: студенти ЧНТУ, які мають власні твори із оригінальним наповненням, яскраво вираженим авторським почерком.

Представники кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування презентували свої розробки на міжнародній виставці BikeExpo, яка проходила з 28 лютого по 1 березня 2020 року у м. Києві.

На виставці було представлено технічні розробки кафедри: BoxTruk - вантажний велосипед на електро тязі, Drift trike - електро велосипед для дрифту, Electro One - електро картинг.

Науково-дослідна робота виконана у 2019 році на кафедрі геодезії, картографії та землеустрою ННІ будівництва Національного університету "Чернігівська політехніка" на замовлення Управління ЖКГ Чернігівської міської ради.

Мета науково-дослідної роботи – розробка геоінформаційної системи мережі зовнішнього освітлення м. Чернігова.

Запрошуємо всіх викладачів, працівників та студентів на урочистості з нагоди  Міжнародного жіночого дня, які відбудуться  06.03.2020 об 11:30 в актовій залі ЧНТУ.

ОГОЛОШЕННЯ