ua en

Проект «Україна – Норвегія». «Перепідготовка і соціальна адаптація військовослужбовців та членів їх сімей в Україні»

Проект «Україна – Норвегія» реалізується в нашій державі з 2003 року і за 13 років свого існування став одним із наймасштабніших міжнародних проектів на території України. За 2015 рік перепідготовку пройшли 984 військовослужбовці та члени їх сімей. Чернігівський національний технологічний університет став 16-им вищим навчальним закладом України, який доєднався до реалізації проекту.

Метою проекту є зменшення впливу негативних соціальних наслідків економічних реформ та реформ оборонного сектору України для звільнених у запас військовослужбовців, учасників АТО і членів їх сімей та сприяння розвитку співпраці між двома країнами.

Завдання проекту:

  • професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності, що мають попит на ринку праці України з метою підвищення їх професійної конкурентоспроможності;
  • психологічна реабілітація учасників проекту з метою підвищення їх мотивації до активної соціальної адаптації в громадянське суспільство з ринковою системою відносин;
  • правова адаптація військовослужбовців та членів їх сімей з метою підвищення соціальної захищеності в умовах життя в громадянському суспільстві;
  • сприяння у працевлаштуванні учасників проекту з метою поліпшення умов життя сімей військовослужбовців;
  • сприяння у створенні власного (сімейного) бізнесу в умовах високого рівня безробіття в Україні, реалізації організаторських здібностей військовослужбовців та формуванні класу законослухняних платників податків;
  • розвиток співпраці між навчальними закладами України та Норвегії, початок нових спільних проектів у галузі освіти та досліджень; розвиток ділового співробітництва між підприємствами України та Норвегії за участю норвезько-української торгової палати.

Основу проекту складає професійна перепідготовка військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності, що користуються попитом на ринку праці України, сприяння учасникам проекту у правовій та соціальній адаптації до умов громадянського суспільства.

Виконавцями основної частини проекту є Чернігівський національний технологічний університет і норвезький університет NORD, які організують і здійснюють професійну перепідготовку учасників проекту за обраною спеціальністю в обсязі 500 академічних годин (з яких 10 годин викладають викладачі норвезького університету).

Проект фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії за участю українських партнерів проекту. Проект є соціальним. Для військовослужбовців та дорослих членів їх сімей участь у Проекті безкоштовна.

Професійна перепідготовка для військовослужбовців та членів їх сімей в рамках проекту «Україна-Норвегія» за програмою «Організація підприємницької діяльності» відбуватиметься у період з 15 лютого 2016 року по 29 травня 2016 року в Чернігівському національному технологічному університеті.

Координатор проекту від ЧНТУ – Коленіченко Тетяна Іванівна, к.пед.н., доцент завідувач кафедри соціальної роботи (тел.: 0962133816)

Координатор проекту від ГО «Чернігів Європейський» – Олена Петрик (тел.: 0933551674).

Команда проекту: к. психол.н., доцент Сила Т.І., к.е.н., доцент Петраков Я.В., к.т.н., доцент Велігорський О.А., к.т.н., доцент Іванець С.А., к.е.н., доцент Жидок В.В., к.е.н., доцент Ревко А.М., к.психол.н., доцент Акименко Ю.Ф., к.пед.н., ст. викл. Децюк Т.М., к.ю.н., доцент Апанасенко К.І., к.ю.н., доцент Хименко О.А., к.ю.н., доцент Шпомер А.І., ст. викл. Базилевич В.М., ст. викл Ніпорко Н.І., викл. Левицька Н.С., Петрик О.Л., Богдан О.Л., Максьом К.В.

Сайт МФСА: www.ifsa.kiev.ua

ОГОЛОШЕННЯ