ua en

Чи знаєте ви що……

  • Під час підготовки до традиційного концерту 8 березня 1968 року хлопці групи ТМ-662 Чернігівського філіалу Київського політехнічного інституту вирішили  включити в програму  декілька гумористичних сценок з життя студентів у власному виконанні. Їх виступ, як і весь концерт, глядачі сприйняли «на ура». Так був створений перший у м. Чернігові студентський театр естрадних мініатюр (СТЕМ), акторами у якому були довгий час переважно чоловіки: Котевич Олег, Чирченко Анатолій, Ткаленко Валерій, Скоков Анатолій, Бучельников Віктор та ін.

  • За наказом директора Чернігівського юридичного технікуму № 90 від 4 грудня 1969 року учні щоденно, крім неділі, у 7.00 проводили фізкультурну зарядку на доріжці перед технікумом, а в 11.50 в аудиторіях виконували гімнастичні вправи.
  • Студентський туристичний клуб «ТИП-ТОП» при ЧФ КПІ під керівництвом викладача Едемського В.А. провів у червні 1969 р. похід на ялах під час повені  р. Десна за маршрутом Чернігів-Підгорне-Брусилів-Чернігів,  а в липні 1969 р. – похід до Білого моря і Соловецьких островів.


А ви знали, що в ЧНТУ безкоштовно годують кавунами ?

День кавуна традиційно святкується 1 вересня в  ННІ права та соціальних технологій ЧНТУ. Коли точно з’явилася ця традиція, вже ніхто не пам’ятає, але точно більше 30 років тому!

В цей день студенти другого курсу – «Шефи», запрошують на знайомство першокурсників - групу «підшефних». Старшокурсники годують «первачків» кавунами, знайомляться та розповідають історії студентського життя, діляться своїми «перемогами» та «поразками». Також розповідають про можливості в ЧНТУ: стажування закордоном, участь у волонтерських програмах та проектах, про студентські об’єднання та багато іншого. З цього починається міцна дружба та взаємопідтримка.

Таким чином, представники другого курсу допомагають адаптуватися та звикнути до нових умов тим, хто тільки розпочинає свою подорож у яскраве студентське життя.


А ви знали, що в ЧНТУ можна вдало вийти заміж або одружитися?

В ННІ технологій, у відсотковому співвідношенні, хлопців вчиться набагато більше ніж дівчат. Вони працьовиті, мужні, активні, завжди допоможуть та захистять. А в ННІ менеджменту, харчових технологій та торгівлі навпаки більше дівчат! І наші представниці прекрасної половини креативні, творчі, комунікабельні та винахідливі. І не дивлячись на значну відмінність у кількісному співвідношенні хлопців та дівчат різних інститутів, факультетів та спеціальностей, у студентській родині ЧНТУ панує гармонія та взаєморозуміння!


А ви знали,що в ЧНТУ можна власноруч зібрати собі автомобіль?

Так і це не просто мрія, а реальність! Викладачі кафедри автомобільного транспорту та галузевого машинобудування разом зі студентами всласноруч зібрали карт! На відміну від звичайного карту (карти – невеличкі гоночні автомобілі з відкритими колесами), працює на електриці, без використання нафтопродуктів. Тобто він є екологічним видом спортивних картів. Це чудо техніки бере участь в різних змаганнях з електрокартингу та мандрує разом із студентами по містам Чернігівської області!


А ви знали, що інститути ЧНТУ люблять подорожувати ?

Як ви знаєте ННІ бізнесу природокористування і туризму має мрійливу спеціальність - туризм! А туристи як відомо що роблять? Правильно - подорожують, ось і наші спеціальності та інститут любить подорожувати, тобто переїздити , з корпусу в корпус. 3 рази за 6 років!

До речі, в ЧНТУ ще є корпуси, де ми не навчались!


А ви знаєте де вчаться переможниці конкурсів краси ЧНТУ?

В ННІ бізнесу природокористування і туризму! Адже найбільше перемог у конкурсі краси «Міс ЧНТУ» мають представниці цього інституту!
А от зіркова пара ЧНТУ (переможці 2018 року) навчається в ННІ права і соціальних технологій. Саме представниця зіркової пари Євжик Владлена, студентка юридичного факультету, здобула перемогу у конкурсі «Кращий студент Чернігівщини 2019» і буде представляти наш регіон на Всеукраїнському конкурсі!


А Ви знали , що лише дев’ять українських станцій включено до єдиної Європейської перманентної GNSS-мережі (EPN)?І одна із них є в ЧНТУ!

 Вона має назву  станція «Чернігів» (CNIV). Спільно з Головною астрономічною обсерваторією Національної Академії наук України у 2005 році на базі інженерно-будівельного факультету встановлена та введена в дію перманентна GNSS-станція «Чернігів» (CNIV), яка включена до Української та Європейської супутникових мереж. Антена встановлена на даху навчального корпусу ННІ будівництва ЧНТУ (в минулому корпус №6/1 ЧДІЕУ) по вул. Бєлова, 4. GNSS станції використовують для спостережень за геодинамічними процесами,  а також виробництва мережі правок для GPS спостережень. Вже більше 10 років станція «Чернігів» є гордістю не лише студентів навчально-наукового інституту будівництва але і усього міста!


А Ви знали, що в ЧНТУ навчаються майбутні спортивні чемпіони ?

Олена Дмитрівна Костевич - українська спортсменка, яка виступає в стрільбі з пістолета, олімпійська чемпіонка 2004 року, чемпіонка світу та Європи, заслужений майстер спорту України.
Чемпіонка закінчила Навчально-Науковий Інститут Менеджменту Харчових Технологій і Торгівлі.

ОГОЛОШЕННЯ