ua en

Підтримуючи співпрацю в напрямку сприяння освіті в інтересах сталого розвитку суспільства з Програмою Балтійських Університетів, студентка магістратури факультету соціальної роботи Количева Ольга взяла участь у 4 щорічному форумі Стратегії Європейського Союзу для регіону Балтійського Моря. Дана конференція відбувалася у м. Вільнюсі, Литва, 11-12 листопада 2013 року, яка мала назву «Baltic Sea, Baltic Growth, Baltic Environment».

Програмою Балтійських Університетів було запрошено для участі 40 студентів з 11 країн, які представляли 24 університети. Форум був організований Європейською комісією та Міністерством закордонних справ Литви, який став головною подією в житті країни. Загальна кількість учасників була більше ніж 700 чоловік, більшість з них політики, науковці, працівники держаних установ та бізнесу. Почесна місія відкривати конференцію належала президенту Литовської республіки Далі Грибаускайте.

На Форумі представники з різних країн обговорили основні проблеми сталого розвитку та можливості їх вирішення в регіоні Балтійського моря, а саме: проблеми дотримання екологічних вимог, стимулювання економічного зростання, створення робочих місць, вирішення важливих соціальних питань, поліпшення транспортних систем, підвищення безпеки енергопостачання за рахунок оновлення інфраструктури.

Студенти особисто зустрілися з Європейським комісаром регіональної політики і мали можливість задати усі, хвилюючі їх питання, а також підготували і  передали студентську декларацію, яка напередодні була підписана всіма присутніми студентами Програми Балтійських Університетів.

Кожен із учасників мав можливість попередньо обрати цікаві для себе семінари. Для прикладу, на семінарі «Ріст з обмеженими ресурсами – сценарій» було представлено можливі наслідки наявних проблем і досліджувані рекомендації забезпечення доходів, роботи та навколишнього середовища такого, якого ми хочемо для Балтійського регіону  в майбутньому. Також на розгляд був представлений наступний план дій, основна мета якого - підвищити ефективність співпраці державного і приватного секторів та визначити їхню користь для сталого розвитку регіону. Семінар був організований WWF (Всесвітній фонд дикої природи).

На семінарі «Фінансування майбутнього»  наголошувалося на тому, що фінансування має вирішальне значення для реалізації стратегії, визначалися пріоритети та ініціативи початкового фінансування важливих об’єктів. Учасники семінару були забезпечені новими інформаційними матеріалами та мали можливість зустрітися з представниками відповідних організацій, що відповідають за фінансування проектів. Даний семінар був проведений представниками Шведського університету.

Під час конференції діяло проектне містечко, де можна було ознайомитися з діяльністю різних організацій, приватних підприємств та університетів у сфері охорони природи, розвитку економіки та регулювання соціальних процесів. Також для учасників була організована урочиста вечеря, яка мала на меті ознайомлення з культурними традиціями Литви та слугувала продовженням дискусій на різні теми.

Дана конференція дала можливість покращити знання, розширити погляди та поглибити розуміння політики Європейського Союзу та Регіонального Розвитку.

Количева Ольга,
студентка магістратури
факультету соціальної роботи
ОГОЛОШЕННЯ