ua en

Завершальним акордом у відзначенні тижня ЕКОНОМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ сталаМіжвузівська студентська науково-практична конференція „Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку”, присвячена Дню української писемності та мови.

Однією із найважливіших подій у плеяді заходів із нагоди святкування Дня української писемності та мови в Чернігівському національному технологічному університеті стала міжвузівська студентська науково-практична конференція „Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку”.

Цього року активну участь у роботі конференції взяли студенти Чернігівського національного технологічного університету, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, курсанти юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби України та студенти Чернігівського державного інституту економіки і управління, яких об'єднувало спільне розуміння, що рідна мова – це не просто засіб комунікації і не тільки знаряддя формування думок, а значно більше – духовний скарб нації. Тому теми доповідей, які виголошувалися на секційному засіданні, були змістовними, цікавими і сприяли жвавому обговоренню.

Відкрив науково-практичну конференцію проректор з науково-педагогічної та виховної роботи ЧНТУ доц. Новомлинець О.О. У своєму зверненні до присутніх він відзначив, що володіти словом – це велике мистецтво, азбереження рідної мови залежить від кожного з нас.

Вітаючи присутніх зі святом, завідувач кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін ЧНТУ доц. Крук О.І. відзначив вдалий формат заходу, завдяки якому студенти виступають не в ролі слухачів, а є активними доповідачами та учасниками обговорень, та наголосив, що ми не тільки в рамках святкування Дня української писемності та мови, а постійно маємо підтримувати нашу мову.

Цього року учасниками конференції обговорювалися питання сучасної мовної ситуації в Україні, нові тенденції в українській мові та перспективи її розвитку.

З нагоди святкування Дня української писемності та мови в університеті також відбулися інші заходи, зокрема конкурс стінгазет та акція під назвою «Слухаймо українське», у рамках якої на студентському радіо лунали українські пісні та звучали «живі голоси» українських поетів. Крім цього, студенти працювали над створенням «Словника студента ЧНТУ».

Як зазначили організатори, заходи, які відбувалися упродовж тижня, були спрямовані на підтримку статусу рідної мови, покращення культури мовлення та підвищення грамотності загалом. В університеті пропагується толерантність до всіх мов, адже студентська спільнота ЧНТУ полікультурна. Крім цього, інші робочі мови університету – англійська та російська. Утім до української мови у виші ставляться по-особливому і закликають до цього мешканців нашого міста та регіону.

ОГОЛОШЕННЯ