ua en

У Чернігівському національному технологічному університеті до Дня української писемності та мови відбувся масштабний загальноуніверситетський диктант. Студенти усіх факультетів, викладачі і навіть проректор перевіряли свої знання та пригадували український правопис.

8 листопада у просторій аудиторії зібралося більше сотні студентів, викладачів, представників ректорату, аби перевірити свої знання з української мови та долучитися до святкування Дня української писемності та мови.

Розпочалося дійство із вітального слова організаторів акції: «Сьогодні у стінах університету відбувається ще одна подія, яка заслуговує на увагу. Не словом, а ділом ми демонструємо любов та повагу до нашої мови. Як писав Максим Рильський, ми пильно й ненастанно полотимемо бур’ян, щоб мова кожного з нас була вишуканою і чистою».

Для проведення заходу викладачами кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін, яка і виступила організатором акції, був обраний диктант із символічною назвою «Дивосвіт української мови».

Разом зі студентами правила правопису пригадав і декан економічного факультету доц. Цибуля С.Д. За його словами, така акція не лише об’єднує, а й повертає у безтурботні часи: «Диктант – це спроба не лише декларативно підтримати українську мову, а й дбати про високу грамотність студентів та викладачів».

На думку завідувача кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін доц. Крука О.І., цей захід мав подвійний виховний зміст для студентів. Текст диктанту не лише розкрив історію походження слова «мрія» в українській мові, а й змусив ще раз замилуватися красою та милозвучністю нашої мови.

Задоволення від проведеного заходу висловив і проректор з науково-педагогічної та виховної роботи ЧНТУ доц. Новомлинець О.О.: «Будь-яку чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя. Важливо, що цей захід зібрав представників різних факультетів. Це чудово, що їх об’єднала мова».

Враженнями від цієї загальноуніверситетської акції поділилися студенти, які запевнили, що текст диктанту виявився для них не складним. Сподобалася студентству і форма проведення заходу, адже кожен мав можливість сам перевірити свої знання. На їхню думку, цікаво було писати поруч із викладачами, адже не щодня трапляється така нагода.

Отже, не важливо хто ви – економіст, юрист чи інженер. Ви у першу чергу – українець, який зобов’язаний знати державну мову.

Відео телерадіоагентства Новий Чернігів
ОГОЛОШЕННЯ