ua en

5 листопада 2013 р. в Офісі Програм імені Фулбрайта (м. Київ) відбувся семінар щодо спільного проекту з Міністерством освіти і науки України, а також Посольством США з направлення щороку студентів українських вузів на навчання за магістерськими програмами у провідні вищі навчальні заклади США.

У семінарі прийняли участь представники більше 30-ти провідних ВНЗ України, які вже більше двох років активно приймають участь у бюджетній програмі з направлення на навчання студентів і аспірантів та стажування науково-педагогічних працівників до провідних закордонних вищих навчальних закладів. Від Чернігівського національного технологічного університету в роботі семінару взяв участь проректор з науково-педагогічної та виховної роботи Новомлинець О.О. На семінарі були розглянуті питання організації конкурсного відбору серед студентів українських вузів.

Нагадаємо, що 1 листопада 2013 року у Міністерстві освіти і науки України Міністром освіти і науки Дмитром Табачником та Надзвичайним і Повноважним Послом США в Україні Джеффрі Р. Пайєттом був підписаний Меморандуму про взаєморозуміння про запровадження Освітньої програми імені Фулбрайта в галузі науки і техніки –«Фулбрайт-STEP», яка щороку повністю буде фінансувати навчання 10-ти українських студентів-старшокурсників в університетах США.

Галузі спеціалізації програми: точні науки, техніка та математика. Здобувачі стипендії програми «Фулбрайт-STEP» обиратимуться на конкурсній основі за відкритою і прозорою процедурою, що складатиметься з подання письмової заявки та проведення співбесіди двонаціональною комісією експертів. Відбір університетів для учасників здійснюватиметься системою програми ім. Фулбрайта за погодженням Міністерства освіти і науки України. Ця програма академічного обміну є першою, яка спільно фінансується американським та українським урядами.

Початок конкурсного відбору буде оголошено Міністерством освіти та науки України у січні 2014 року.

Ознайомитися з іншими програмами академічних обмiнiв iменi Фулбрайта можна на сайті: http://www.fulbright.org.ua/.

ОГОЛОШЕННЯ