ua en

15 травня 2013 року на Красній площі м. Чернігова проводитимуться заходи з нагоди Дня Європи:
15.00-17.00 – виставка основних напрямів та результатів співпраці вузів м. Чернігова з навчальними закладами та науковими установами країн Європи;
17.00-17.20 – мітинг та покладання квітів у сквері ім. Попудренка;
Запрошуємо студентів та співробітників університету взяти участь у заходах.

Про День Європи
День Європи – свято держав-членів Європейського Союзу та Європейського Співтовариства. Відмічається щороку 9 травня. Офіційно встановлено рішенням Міланської зустрічі глав держав та урядів, країн-членів Європейського Співтовариства в червні 1985 року.

День Європи – свято з понад піввіковою історією. 9 травня 1950 року в п’яту річницю визволення Європи від фашизму міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман звернувся до народів європейських країн із закликом примиритись, об’єднатися на згарищі Другої світової війни і створити нову модель мирної співпраці держав – Європейський Союз, який би ґрунтувався на спільних інтересах і цінностях. Найголовнішими з них було проголошено мир, солідарність, демократію, верховенство права.

Декларація Роберта Шумана стала першим кроком на довгому шляху до об’єднання Європи, заклала ідеологічні підвалини ЄС, який сьогодні нараховує 27 держав і три  країни-кандидати.

Євросоюз є найбільш ефективним проектом реформ для сучасної України. Найяскравішим свідченням цього є той факт, що за 50 років існування європейських спільнот, на фундаменті яких у 1990-х роках постав новітній ЄС, жодна держава не вийшла з об’єднання, тоді як кількість його дійсних членів зросла більш ніж учетверо. Наразі нинішня черга претендентів на приєднання до Союзу демонструє, що й сьогодні, попри всі проблеми та кризи, ЄС має сталу репутацію найрозвиненішої частини Європи, а також одного з найважли­віших світових гравців.

Оскільки День Європи – 9 травня – збігається з Днем Перемоги, в Україні урочисті заходи проводять згідно з Указом Президента № 339 від 19.04.2003 р. щорічно у третю суботу травня.

Наразі ми лише святкуємо День Європи. Але проводячи активну політику, проявляючи самоповагу і рішучість, Україна зможе посісти гідне місце в Європі, доконечно стати європейською країною.

ОГОЛОШЕННЯ