ua en
Підсумки діяльності студентської соціальної служби
факультету соціальної роботи ЧДТУ
за І семестр 2012/2013 навчального року

Життя… Щодня незмінно воно дарує нам події,  які допомагають розуміти його сенс і значимість. Співчуття, взаємодопомога та добро – це ті прекрасні духовні якості, які притаманні волонтерам студентської соціальної служби факультету соціальної роботи ЧДТУ.

Студентська соціальна служба ЧДТУ упродовж свого існування (7 років поспіль) проводить активну волонтерську і благодійну діяльність, адже ніколи її волонтери та лідери не були байдужими до чужих проблем та до людей, що опинились у складній життєвій ситуації.

Підводячи підсумки І семестру 2012/2013 навчального року, можна з впевненістю сказати, що студентська соціальна служба успішно виконала план роботи, який був погоджений з деканатом факультету соціальної роботи та дирекцією Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді.

Так, у вересні розпочала роботу «Школа волонтерів» при Чернігівському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (набрано 2 групи по 15 студентів І курсу), участь у діяльності якої допомогла студентам пізнати ази волонтерської справи.

Крім того, активісти служби долучились до організації й проведення 20.09.2012 року студентського «Дня здоров’я», «Посвяти І курсу» - 15.09.2012 року, що залишився у пам’яті студентів як незабутній, радісний день, наповнений сміхом, спілкуванням, новими знайомствами…

З 02.10.2012 по 30.10.2012 року за підтримки студентської соціальної служби проводилась активна робота по адаптації студентів перших курсів до умов навчання у вищому навчальному закладі.

Студентська соціальна служба факультету соціальної роботи неодноразово брала участь у виставках студентських об’єднань у головному корпусі ЧДТУ.

З 29.10.2012 по 02.11.2012 року студентська соціальна служба брала участь в організації та проведенні різних соціальних та благодійних акцій, які відбулися у рамках «Тижня факультету соціальної роботи». Крім того, у листопаді провели щорічний сезонний збір одягу для людей похилого віку, дітей-сиріт, безпритульних та інших.

Діяльність волонтерів важко переоцінити. Адже завдяки їхнім зусиллям і наполегливості постійно проводиться складна робота, спрямована на  надання допомоги і підтримки тим, хто цього потребує. Волонтерство – це покликання, справа для тих, у чиєму серці процвітає світло і надія, здатність до самопожертви, уміння зарадити чиємусь нещастю. Воно надихає і окриляє, дарує незабутні враження і емоції, допомагає усвідомити, що доброта, щирість, емпатійність, толерантність і людяність цінуються понад усе.

У листопаді - грудні 2012 року волонтери студентської соціальної служби були залучені громадською організацією «Конкордія» до реалізації Програми інклюзивного виховання у рамках впровадження інклюзивної освіти у м. Чернігові.

Також за ініціативи волонтерів успішно пройшла акція «Різдвяний подарунок»по збору м’яких іграшок для дітей-сиріт.

Не залишились поза увагою студентів і люди похилого віку, зокрема, 26.11.2012 року відбувся «Вечір спогадів та обмін досвідом» у геріатричному пансіонаті м. Чернігова, під час якого його мешканці отримали можливість поспілкуватися, поділитися своїми незабутніми спогадами, отримати позитивні емоції від спілкування з молоддю.

У грудні 2012 року студентська соціальна служба долучилась до таких благодійних акцій, як: «Гривня на щастя» (06.12.12р) - на зібрані кошти були придбані подарунки для дітей-сиріт, дітей-інвалідів прикутих до ліжка; акція «Мій дарунок тобі, малеча»( 29.11.12р.) - волонтери збирали кошти для придбання подарунків дітям-сиротам та дітям, які тимчасово перебувають у дитячому притулку (100 дітей). Зібрані  кошти були передані Міському центру для сім’ї, дітей та молоді.

До Дня Святого Миколая волонтери спільно з працівниками Чернігівського притулку для дітей організували та провели святковий концерт з конкурсною програмою та подарунками.

Безперечно, що студентська соціальна служба факультету соціальної роботи ЧДТУ є важливою частиною студентського самоврядування, оскільки допомагає студентам вузу не тільки адаптуватись до студентського життя, але й здійснювати активну громадську та волонтерську діяльність, виявляти турботу і тепло, займатися саморозвитком і самовихованням.

Підготували Буднік Ганна та Троцька Ілона

Підбиття підсумків проведення благодійної акції «Гривня на щастя»

Участь у виставці студентських об’єднань присвячених «Дню відкритих дверей»

Акція «Мій дарунок тобі, малеча»

Робота «Школи волонтерів» для волонтерів-початківців за підтримки Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

ОГОЛОШЕННЯ