ua en

3-5 грудня 2012 року студентам факультету соціальної роботи Чернігівського державного технологічного університету: Буднік Г.Г.(МСР-081), Герасименко Я.О.(МСР-081), випала можливість взяти участь в Інформаційнно-освітньому проекті «Потяг Дружби», місцем проведенням якого  була Республіка Білорусь, м. Мінськ та м. Брест.

Метою проекту насамперед є популяризація волонтерського руху як спосіб утвердження загальнолюдських цінностей, формування ідеалів благодійності, підвищення суспільної свідомості про значення  волонтерського руху, обмін досвідом між волонтерськими організаціями.

Подорож волонтерів розпочалась зі столиці, міста Мінськ, а саме з відвідання прес-центру, де звітувались організатори  проекту: Якжик В.В. – заст. міністра освіти РБ; Шмегельська О.О.- керівник «Ліги добровільної праці молоді»; Бузовський І.І. – представник «Республіканського союзу молоді».

Столиця зачаровувала величчю споруд, неповторною архітектурою та своєю цікавою історією, а люди, з якими ми зустрілись, були добрі та гостинні.

Ввечері третього грудня розпочалась подорож «Потягу Дружби» в напрямку до Бреста - героїчного міста. Його мешканцями на короткий час стали організатори, працівники різних соціальних установ, керівники і співробітники волонтерських та інших організацій, а також волонтери з країн СНД, Італії, Венесуели, Польщі.

Четвертого грудня Брест нас зустрів зимовою погодою, дружніми привітаннями волонтерів міста та оркестровою музикою  військових – це дарувало святковий настрій і зміцнювало впевненість у тому, що ця подія важлива не тільки для країн-учасників, а й для кожної людини в цілому.

Після сніданку всі учасники взяли участь у майстер-класах. Одна група навчалась невеличким фокусам (з папером, скріпками), а інша – вивчала основні аспекти ігротерапії (ігротеки). Після чого волонтери відвідали декілька соціальних установ: територіальний центр, дитячу лікарню, санаторій для діток, що мають захворювання хребта. Для учасників – це була справжня школа досвіду, вир позитивних емоцій і щастя дітей, які так чекали на маленьке свято, більш схоже на казку.

Пополудні цього ж дня ми вирушили на екскурсію до Брестської фортеці. Розповідь екскурсовода вражала подробицями героїчної історії оборони фортеці під час Другої світової війни, мужністю її захисників. Де кожна історія радянського солдата особлива: сповнена  доблесті, відданості, героїзму, сміливості та любові до ближнього. В кожному виставкому залі (а їх 10) відтворюються найважливіші, переломні події тяжкої боротьби.

У завершальний день (п’яте грудня) відбулося дві конференції: звіт про  результати та доцільність проведення Інформаційно-освітнього проекту «Потягу Дружби-2012» у майбутньому. Було ухвалено рішення проводити такий проект щорічно для поширення волонтерського руху і підвищення суспільної свідомості громадян щодо роботи добровольців та волонтерських організацій.

Поїздка для нас – це надзвичайна подія, оскільки під час цієї подорожі ми не тільки збагатили свій досвід волонтерської діяльності, але й розширили свій світогляд. Крім того, цей проект спонукав нас до започаткування нових соціальних проектів, які ми плануємо здійснити в стінах університету, звичайно ж за допомогою активістів факультету соціальної роботи  і волонтерів Студентської Соціальної Служби ЧДТУ.

P.S. «Потяг Дружби» по маршруту Мінськ – Брест - Мінськ подарував нам багато нових ідей, планів та щирих друзів. А ще, можливість долучитись до волонтерського руху Білорусі, стати членами їх волонтерських  організацій. З нетерпінням чекаємо наступного року, адже участь волонтерів у подібних заходах дає можливість, по-перше: стати кваліфікованими працівниками соціальної сфери з великим «багажем» волонтерської діяльності, а по-друге – це обмін досвідом здійснення волонтерського руху у країнах СНД та за рубежем.

Проект сприяє удосконаленню роботи волонтерських організацій, звертає увагу громадян країн-учасників на гостроту певних соціальних проблем, з якими повсякденно стикаються клієнти соціальної роботи, а ще спонукає до участі у волонтерській роботі якнайбільше осіб, не тільки молоді, а й школярів, працюючих громадян, людей пенсійного віку. Це надзвичайна можливість зробити волонтерський рух – важливим для кожної людини, що дасть змогу підвищити соціальну відповідальність, гуманність, емпатійність та милосердя у громадян.

З повагою, Буднік Ганна,
студентка факультету соціальної
роботи ЧДТУ, група МСР-081
ОГОЛОШЕННЯ