ua en

10 грудня в усьому світі відзначається День прав людини. Напередодні цієї дати — 4 грудня 2012 року в приміщенні юридичного факультету Чернігівського державного технологічного університету (вул. 50 років ВЛКСМ, 1б) відбулося засідання круглого столу на тему «Соціально-правовий механізм захисту прав людини в Україні». Організаторами заходу виступили Федерація профспілкових організацій Чернігівської області та кафедра трудового права та права соціального забезпечення юридичного факультету ЧДТУ.

Окрім організаторів, в засіданні круглого столу взяли участь представники Головного управління юстиції у Чернігівській області, Прокуратури Чернігівської області, Української Ґельсінської спілки з прав людини, Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, Молодіжної спілки юристів, науковців, студентів з різних навчальних закладів області та інші.

Відкрив дискусію за круглим столом Петро Чорнорот — заступник голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, структури, яка є представником і захисником прав та інтересів майже 200 тисяч працюючих громадян Чернігівщини. З вітальним словом виступив — Олег Новомлинець, проректор з наукової-педагогічної та виховної роботи Чернігівського державного технологічного університету, Лариса Шумна — завідувач кафедри трудового права та права соціального забезпечення Чернігівського державного технологічного університету та Ірина Дорожкіна — директор підприємства “Навчально-методичний центр” профспілок, голова обласної організації Спілки жінок України.

Далі розпочалася цікава, часом гостра та по-науковому виважена дискусія. Тематики виступів охоплювали найрізноманітніші аспекти захисту прав людини. Зокрема, було розглянуто питання використання інструментаріїв Європейського суду з прав людини,  Європейської соціальної хартії та Європейської Конвенції з прав людини і основних свобод для захисту прав громадян України. Не залишилось поза увагою питання ролі та місця Уповноваженого Верховної Ради України.

 Представники Прокуратури Чернігівської області в свою чергу розповіли про роль своєї структури в системі захисту прав людини. Під час виступів та обговорення порушувалися питання адвокатури в юридичному механізмі захисту прав людини, колективного захисту трудових прав працівників, судового захисту прав і свобод людини, проблемних аспектів забезпечення прав людини в новому Кримінально-процесуальному кодексі та ін. Учасникам круглого столу була представлена експозиція плакатів “Кожен має право знати свої права”, підготовлена  Українською Ґельсінською спілкою з прав людини у м.Чернігові.

З цих та інших питань виступили: Володимир Бобруйко — заступник начальника Головного управління юстиції в Чернігівській області, Сергій Буров — голова ГО “М'АРТ,” член правління Української Гельсінської спілки з прав людини, Світлана Литвиненко — начальник відділу з захисту конституційних прав і свобод громадян та інтересів держави Прокуратури Чернігівської області, Тамара Назіна — завідувач відділом соціально-економічного та правового захисту Федерації профспілкових організацій Чернігівської області, Олександр Огородник — старший викладач кафедри трудового права та права соціального забезпечення юридичного факультету ЧДТУ та інші.

ОГОЛОШЕННЯ