ua en

З 30-го березня по 6-те квітня студентка факультету “Соціальна робота”, Анна Палькова, брала участь у міжнародному обміні на тему: ”Інноваційна демократія”. В заході взяло участь по 5 представників з 11 країн (Німеччина, Італія, Грузія, Литва, Туреччина, Польща, Росія, Україна, Білорусь, Молдова, Естонія).

Обмін був реалізований недержавною організацією ESW (http://esw-berchum.de/). Проект здійснено в рамках програми “Молодь в дії” за підтримки ЄС.

Мета: розповсюдження ідеї толерантності та європейських цінностей, укріплення взаємодії та діалогу між країнами Європи, підтримка й виховання учасників, як активних громадян, розвиток громадянського суспільства.

Під часу заходу були розкриті наступні теми:
• взаємозв’язок демократичного устрою держави та економічної кризи (на прикладі США та Італії);
• типи демократій;
• етика й демократія;
• ненасильницькі громадські дії, як демократичний інструмент позитивних змін;
• результативне вирішення конфліктів;
• нові медія та демократія;
• технократія й демократія;
• безробіття молоді: ситуація та досвід вирішення проблем країнами-учасницями заходу;
• права людини: ситуація та досвід вирішення проблем країнами-учасницями заходу.

В рамках заходу відбулася зустріч з членами Європейського Парламенту Jurgen Klute, Birgit Sippel. Українська група задала наступні питання гостям: 1) «Що для вас значить представляти ідеологію своєї партії?»; 2) «Які складності мають політики в Німеччині?»; 3) «Який шлях подолання безробіття серед молоді ви вважаєте найефективнішим?». На перше питання Jurgen Klute дав розмиту відповідь – розповів про структуру його партії. На друге питання Birgit Sippel розповіла, що складно мати контакт з виборцями, оскільки вона має витрачати багато часу на роботу з документами. На третє питання Jurgen Klute відповів, що вбачає вирішення проблеми у переведенні всіх працюючих на 30-годинний робочий тиждень.

Ситуація з прав людини є дуже різною. Так, наприклад в Італії, головними порушеннями прав людини є великий строк розгляду судової справи - від 3 до 15 років, проблема з безпекою іммігрантів – іммігранти з північної Африки досягають кордону Італії, де їх ловлять прикордонні служби Італії і відсилають назад. В той час, коли, іммігранти не мають достатньо ресурсів для повернення до дому. Таким чином, більшість з них повертаються мертвими до своїх рідних берегів.

Усі країни презентували стан безробіття серед молоді. Для цього лідер української групи – Євгенія Резниченко запропонувла організувати інтерактивне опитування (за допомогою google.doc). Всього було опрацьовано 343 анкети. Результати опитування можна проглянути за посиланням - https://docs.google.com/spreadsheet/gform?key=0AruI4Q5UHvTQdHJwamJVckxiazMteTB2WTBaakdvX1E&gridId=0#chart

В рамках заходу відбувся яскравий і смачний компонент - вечір національної кухні. Також міжнародний обмін відчули й місцеві жителі. Учасники організували флеш-моб (посилання). Були організовані екскурсії: DASA - музей розвитку безпеки праці, Bochum - етнічний аспект працевлаштування в Німеччині, Dortmund U - праця в мистецтві.

Додаток:

Продукт одного з напрямків роботи - буклет зі взаємозв’язку демократичного устрою держави та економічної кризи

Технократія – це форма устрою держави, коли влада належить науково-технічним спеціалістам, які НЕ обираються народом, а призначаються, існуючими представниками влади. В сучасному світі технократію застосовує уряд Італії вже протягом 4-х місяців.
ОГОЛОШЕННЯ