ua en

З 4 по 6 квітня 2012 року в Чернігівському державному технологічному університеті відбулися Дні сталого розвитку «РІО+20: УКРАЇНСЬКИЙ ПОГЛЯД». Ініціативу проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» щодо підготовки до Конференції ООН зі сталого розвитку «Ріо+20» підтримали ще 7 навчальних закладів України – партнерів проекту (докладніше – див. http://www.cba.org.ua/ua/news, http://www.facebook.com/development.edu).

Конференція ООН зі сталого розвитку «Ріо+20» відбудеться на найвищому рівні у Ріо-де-Жанейро в Бразилії в червні 2012 року, через 20 років після історичного Саміту Землі. В рамках конференції світові лідери, представники міждержавних та неурядових організацій, науковці, представники бізнесу та інших груп підбиватимуть підсумки міжнародних зусиль у напрямку сталого розвитку людства, а також спільно вироблятимуть концепцію подальших дій, які дозволили б скоротити бідність у світі, сприяти утвердженню соціальної справедливості і належному захисту навколишнього середовища з урахуванням стрімкого зростання чисельності населення планети, а також системних криз, з якими зіштовхується людство (екологічної, економічної, продовольчої тощо).

Дні сталого розвитку в Чернігівському державному технологічному університеті проходили під гаслом «ЗНАЄМО! – ВИРІШУЄМО! – ДІЄМО!!!» у відповідності до заходів, передбачених програмою цього освітнього проекту: http://www.stu.cn.ua/media/files/img/news/ip/dsr1.pdf

Перший день мав на меті поглибити знання та розширити уявлення студентської молоді щодо ідей сталого розвитку суспільства. Серед всього: радіопередача «Сталий розвиток: історія та сучасні підходи», конкурс постерів «Проблеми сталого розвитку: погляд молоді», лекторій для студентів. Своїми враженнями поділилася студентка 1 курсу факультету соціальної роботи Стронська Марія: «Ми лише розпочинаємо свій шлях у професійне майбутнє, тому подібні заходи є особливо корисними. Окрім нових знань, ми також розширили власне світосприйняття, змінили власне ставлення до оточуючої нас дійсності».

Другий день акції передбачав залучення студентської молоді до обговорення та вирішення глобальних проблем розвитку. Були проведені студентські інтерактиви: «Сталий розвиток у глобальній перспективі» та «Ми на шляху до позитивних змін». Як зазначила студентка 4 курсу факультету соціальної роботи Герасименко Яна, відповідальна за проведення інтерактивів: «Ми намагалися залучити якомога більше студентів, щоб активізувати студентські ініціативи для дій в інтересах сталого розвитку суспільства на місцевому рівні».

Цікавою подією другого дня стали студентські дебати за тематикою сталого розвитку, центральною ідеєю яких стала теза - «Глобальні соціальні проблеми мають свої рішення на місцевому рівні» (ведуча – Волковницька Т.М.). Студентами були висловлені переконливі аргументи «за» і «проти», продемонстровано розуміння проблематики сталого розвитку, запропоновано ряд можливих стратегій поліпшення ситуації. Учасниками дебатів цього року стали студенти 4 курсу факультету соціальної роботи, слухачі факультативного курсу «Сталий розвиток суспільства» (керівник – Левицька Н.С.). Переможцями стали Троцька Ілона та Постол Інна.

Третій день Днів сталого розвитку в ЧДТУ став найактивнішим. За ініціативи студентів та підтримки адміністрації і кураторів відбулася загальноуніверситетська толока «Подбаймо про планету біля Університету». Силами студентів було здійснено прибирання та озеленення території. Тож за декілька годин з’явився цілий сад з саджанців фруктових дерев.

Підводячи підсумки акції «РІО+20: УКРАЇНСЬКИЙ ПОГЛЯД», студенти та викладачі університету дійшли висновку, що подібні заходи не лише сприяють становленню високоосвіченої гармонійної особистості, формуванню у неї загальнолюдських та екологічних цінностей, а й єднають людей для досягнення спільної мети.

Маємо сподівання, що Дні сталого розвитку стануть ще однією доброю традицією Чернігівського державного технологічного університету і нашого міста. Дякуємо всім студентам, кураторам, викладачам, представникам адміністрації, працівникам господарської служби, батькам, хто долучився до реалізації проекту!

Н.С. Левицька,
асистент кафедри соціальної роботи

ОГОЛОШЕННЯ