ua en

28 березня 2012 року під головуванням Першого заступника Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Євгена Суліми та заступника Міністра освіти Китайської Народної Республіки Хао Піна в м. Санья (КНР) розпочала роботу Підкомісія з питань співробітництва в галузі освіти Комісії зі співробітництва між Урядом України та Урядом Китайської Народної Республіки.

На засіданні Підкомісії розглядатимуться питання подальшого розвитку освітнього, наукового та культурного співробітництва, зокрема співпраці у сфері середньої освіти, організації проведення спільних наукових досліджень провідними китайськими та українськими університетами, міжнародного академічного обміну та навчання іноземних громадян в Україні та Китаї, гармонізації магістерських програм, виконання аспірантських дисертаційних робіт під подвійним керівництвом професорів з китайських та українських вищих навчальних закладів тощо.

У рамках першого засідання Українсько-Китайської Підкомісії підписано Угоду між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України і Міністерством освіти Китайської Народної Республіки про співробітництво в галузі освіти.

Згідно з підписаною Угодою Сторони підтримують розвиток співробітництва у сферах середньої та вищої освіти. Сторони заохочуватимуть вищі навчальні заклади обох держав у встановлені та розвитку прямих контактів. Також передбачено підтримку академічної мобільності студентів, аспірантів та викладачів, зокрема щорічне навчання в провідних університетах кожної зі Сторін за рахунок державних бюджетів 100 студентів; обмін викладачами з мовної підготовки, а також створення спільної групи з розроблення навчальних матеріалів для середньої школи, обмін учнями та вчителями загальноосвітніх навчальних закладів України та Китайської Народної Республіки; започаткування нових Центрів української мови в КНР та Інститутів Конфуція в Україні тощо.

У роботі Підкомісії приймає участь ректор Чернігівського державного технологічного університету професор Шкарлет С.М.

ОГОЛОШЕННЯ