ua en

Навчально-науковий інститут економіки Чернігівського національного технологічного університету запрошує Вас взяти участь у IV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції студентів і молодих учених «Інноваційний розвиток і транскордонна безпека: економічні, екологічні, правові та соціокультурні аспекти», яка відбудеться 21 грудня 2015 року.

До участі у конференції запрошуються студенти, аспіранти та молоді вчені.

У рамках проекту «Людина – не товар» ГО «Чернігів Європейський» за підтримки Національної тренерської мережі Ла Страда-Україна у партнерстві з Чернігівським національним технологічним університетом оголошує конкурс есе «Торгівля людьми: хто винен і що робити?»

Конкурс триває з 16 по 30 листопада 2015 року.До участі запрошуються студенти.

Доценти кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін ННІ права і соціальних технологій Ємець Наталія Анатоліївна та Шакун Наталія Валеріївна взяли участь у Всеукраїнській конференції за результатами проекту «Гендерний мейнстрімінг у вищих навчальних закладах України», що відбулася 29 жовтня 2015 року в м. Суми.

Учасниці заходу мали можливість ознайомитись з досвідом Сумського державного університету по реалізації проекту з проведення гендерного аудиту у вищих навчальних закладах, що фінансується Посольством Фінляндії в Україні. Результати гендерного моніторингу представили 20 ВНЗ з 10 регіонів України, окресливши основні напрямки утвердження гендерної рівності в українських вищих навчальних закладах.

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу - скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.

Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб.

Якщо Ви – студент останніх курсів чи випускник економічних або фінансових спеціальностей, знаєте основи бухгалтерського обліку та аудиту, вільно володієте англійською мовою та мрієте про кар’єру в успішній міжнародній компанії,– поспішайте подати заявку в КПМГ на вакансію асистента аудитора

6 листопада відбудеться перша лекція в рамках курсу «Економіка державного сектору» на тему «Роль держави в економіці країни». Спікер події – експертка з досліджень міського розвитку аналітичного центру CEDOS Тетяна Коломієць – розповість про те чим саме займається економіка державного сектору, які проблеми вона має на меті вирішити, яка роль держави в цьому та чому прийняті державою рішення здається не завжди змінюють ситуацію на краще.

В наступних лекціях, окрім ролі держави в нашому житті, лекторкою будуть підняті такі теми як участь громадян в управлінні містом та бюджет участі, добробут суспільства, причини провалів ринку, характеристики та особливості надання публічних благ, типи екстерналій та їх наслідки для суспільства, а також роль асиметрії інформації у формуванні державної політики.

Студенти ННІ Управління та адміністрування, факультету життєдіяльності природокористування і туризму, напряму підготовки «Агрономія» 28 жовтня відвідали Міжнародну виставку рентабельного високоефективного сільського господарства «ІнтерАГРО».

На виставці були представлені останні досягнення та інновації світового та вітчизняного машинобудування для аграрного сектору, сільськогосподарське обладнання для ремонту та сервісу, запчастини, технології точного землеробства та агроклімату, обладнання та технології для рослинництва, агрохімія.

Чернігівський національний технологічний університет вітає Яну Іванову, студентку групи МС-111 факультету електронних та інформаційних технологій з проходженням фінального відбору для участі у Стипендіальній програмі німецької економіки для України.

Бажаємо успішного стажування!

Кого ми шукаємо:

Студентів-економістів останніх курсів та випускників 2013-2015 років, які:

  • Мають базові знання бухгалтерського обліку та податкової системи України.
  • Вільно володіють англійською та українською/російською.
  • Цікавляться M&A між великими міжнародними корпораціями та хочуть долучитися до цих процесів.
  • Прагнуть активного розвитку та швидкого зростання кар’єрними сходами КПМГ.

Чим ми займаємося:
Допомагаємо міжнародним інвесторам здійснювати інвестиції в український бізнес шляхом його придбання.

3 листопада відбулася перша зустріч в рамках Відкритого лекторію ЧНТУ «Бюджет. Деміфізація» на тему «Популізм і соціальні очікування», ініційованого Радою молодих вчених ЧНТУ з метою започаткування публічної дискусії щодо існуючих проблем та стереотипів, пов’язаних з бюджетним процесом, оподаткуванням та фіскальною політикою із залученням студентів, викладачів, представників громадського сектору та просто активних громадян.

Причиною створення Відкритого лекторію є низький рівень обізнаності громадян (активної їх частини зокрема) в сфері публічних фінансів, що породжує стереотипи та необґрунтовані думки, активно поширювані суспільством, роблячи його вразливим та нереалістичних та популістських закликів. Розуміння сутності, процедурних аспектів та реальної ролі бюджету в житті громади має сприяти посиленню контролю за бюджетними потоками та підвищенню ефективності перерозподілу ресурсів через публічні фінанси.

3 листопада в ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ відбулася зустріч студентів з представником навчальної програми «Молодіжний працівник», що запроваджується Державним інститутом сімейної та молодіжної політики, старшим науковим співробітником відділу національно-патріотичного та громадського виховання Анною Остріковою.

Дана програма в Україні реалізовується за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН в Україні).

У рамках зустрічі обговорювалися інноваційні напрямки соціальної роботи, можливості участі студентів факультету соціальної роботи в програмі «Молодіжний працівник», а також подальші перспективи студентів та професійні компетенції, які будуть сформовані у молоді після участі в базовому тренінгу. Кожен проект ООН для молоді містить інновації. У проекті молодіжний працівник цим інноваційним інструментом є неформальна освіта.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2015/2016 навчальному році» від 13.10.2015 р. за №1079 та згідно з Положенням про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.02.2012 р. №202, проводиться Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук.

2 листопада 2015 р. до Чернігівського національного технологічного університету завітала делегація з Військової академії «Г.С. Раковскі» (м. Софія, Болгарія), яку очолював професор, доктор юридичних наук Ілія В. Ілієв.

У ході зустрічі були обговорені кроки щодо налагодження співпраці між двома вищими навчальними закладами та укладено договір про наукову та академічну співпрацю.

У Чернігові напередодні святкування дня працівника соціальної сфери 30 жовтня 2015 року за ініціативи кафедри соціально-психологічної допомоги населенню ННІ права та соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету відбулося відкриття Клубу соціально-психологічної підтримки літніх людей «Чернігівське надвечір`я».

Метою роботи Клубу є покращення емоційного, психологічного та духовного стану літніх людей, налагодження взаєморозуміння між поколіннями та зміна стереотипного мислення молоді про старість. Головними завданням «Чернігівського надвечір`я» стало створення спеціального простору для зустрічей людей похилого віку зі студентською молоддю, покращення якості їхнього життя та залучення до активного дозвілля.

Доцент кафедри соціальної роботи ННІ права і соціальних технологій Ревко Альона Миколаївна прийняла участь у конференції для викладачів «Освіта для сталого розвитку», яка відбулася 25-28 жовтня 2015 року в місті Рогув (Польща).

Представники 23 університетів з 8 країн Європи мали можливість удосконалити свої компетенції викладання сталого розвитку у сфері вищої освіти за допомогою лекцій, практикумів та дискусій за такими темами, як: розуміння стійкості викладачами; навчання як засіб досягнення Цілей сталого розвитку; змішане навчання - Університет та Інтернет та інші.

Відділ міжнародного співробітництва сповіщає про вихід чергового дайджесту грантів. У випуску: наукові стипендії, фонди підтримки громадських ініціатив та інновацій.

29 жовтня 2015 року о 14.30 в ауд. 224 Чернігівського національного технологічного університету відбулася прес-конференція за підсумками реалізації проекту «Паліативна допомога дітям: від розуміння проблеми до реальних дій».

Організатором проекту є: громадська організація «Чернігів Європейський» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Партнери: Чернігівська обласна дитяча лікарня; Чернігівський національний технологічний університет; Чернігівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Учасники прес-конференції: Гайдай Ганна Андріївна – голова ГО «Чернігів Європейський». Остапенко Людмила Атотоліївна – директор ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ, партнер проекту. Сила Тетяна Іванівна – декан факультету соціальної роботи, експерт проекту, модератор. Децюк Тетяна Миколаївна – керівник проекту. Сила Людмила Василівна – лікар-онкогематолог Чернігівської обласної дитячої лікарні. 

Для набуття студентами ННІ Управління та адміністрування, факультету життєдіяльності, природокористування і туризму, напряму підготовки «Агрономія» практичних знань і умінь щодо вирощування і виробництва плодоовочевої продукції активно використовується навчально-виробнича дільниця ЧНТУ «Деснянка».

Під час проходження виробничої практики студенти закріпили набуті знання про біологічні особливості плодових рослин - складових частин агроекосистеми, вивчили закономірності росту і розвитку залежно від екологічних факторів, у тому числі антропогенних. Майбутні фахівці ознайомилися з прогресивними агротехнологіями вирощування високих і сталих врожаїв екологічно чистих плодів.

Семен Фішелевич Глузман – дисидент, громадський діяч, президент Асоціації психіатрів України завітав 28 жовтня до технологічного університету та поспілкувався зі студентською молоддю. Діалог навколо теми «Жертви тоталітаризму: тоді й сьогодні» відбувся в рамках реалізації проекту «Соціальна інтеграція жертв націонал-соціалізму, тоталітарних режимів та інших людей літнього віку до громади міста Чернігова», що реалізовується факультетом соціальної роботи ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ за підтримки німецького фонду «Пам'ять, відповідальність, майбутнє».

Згідно Договору про співпрацю Таллінський технологічний університет очікує список номінантів на навчання у ІІ семестрі до 10 листопада.

Дедлайн подачі пакету документів на навчання на весняний семестр - 15 листопада. Термін весняного семестру - 01.02.16-18.06.16.

Увага!!! Обліково - економічний факутьтет до свята Святого Миколая проводить традиційну благодійну акцію для вихованців загальноосвітньої середньої школи – інтернату І-ІІІ ступенів ім. Ю.М.Коцюбинського, м.Чернігів. Просимо долучатися до акції всім небайдужим.

ОГОЛОШЕННЯ