ua en

Чернігівський національний технологічний університет вітає Яну Іванову, студентку групи МС-111 факультету електронних та інформаційних технологій з проходженням фінального відбору для участі у Стипендіальній програмі німецької економіки для України.

Бажаємо успішного стажування!

Кого ми шукаємо:

Студентів-економістів останніх курсів та випускників 2013-2015 років, які:

  • Мають базові знання бухгалтерського обліку та податкової системи України.
  • Вільно володіють англійською та українською/російською.
  • Цікавляться M&A між великими міжнародними корпораціями та хочуть долучитися до цих процесів.
  • Прагнуть активного розвитку та швидкого зростання кар’єрними сходами КПМГ.

Чим ми займаємося:
Допомагаємо міжнародним інвесторам здійснювати інвестиції в український бізнес шляхом його придбання.

3 листопада відбулася перша зустріч в рамках Відкритого лекторію ЧНТУ «Бюджет. Деміфізація» на тему «Популізм і соціальні очікування», ініційованого Радою молодих вчених ЧНТУ з метою започаткування публічної дискусії щодо існуючих проблем та стереотипів, пов’язаних з бюджетним процесом, оподаткуванням та фіскальною політикою із залученням студентів, викладачів, представників громадського сектору та просто активних громадян.

Причиною створення Відкритого лекторію є низький рівень обізнаності громадян (активної їх частини зокрема) в сфері публічних фінансів, що породжує стереотипи та необґрунтовані думки, активно поширювані суспільством, роблячи його вразливим та нереалістичних та популістських закликів. Розуміння сутності, процедурних аспектів та реальної ролі бюджету в житті громади має сприяти посиленню контролю за бюджетними потоками та підвищенню ефективності перерозподілу ресурсів через публічні фінанси.

3 листопада в ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ відбулася зустріч студентів з представником навчальної програми «Молодіжний працівник», що запроваджується Державним інститутом сімейної та молодіжної політики, старшим науковим співробітником відділу національно-патріотичного та громадського виховання Анною Остріковою.

Дана програма в Україні реалізовується за підтримки Міністерства молоді та спорту України та Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН в Україні).

У рамках зустрічі обговорювалися інноваційні напрямки соціальної роботи, можливості участі студентів факультету соціальної роботи в програмі «Молодіжний працівник», а також подальші перспективи студентів та професійні компетенції, які будуть сформовані у молоді після участі в базовому тренінгу. Кожен проект ООН для молоді містить інновації. У проекті молодіжний працівник цим інноваційним інструментом є неформальна освіта.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України «Про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних та гуманітарних наук у 2015/2016 навчальному році» від 13.10.2015 р. за №1079 та згідно з Положенням про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 21.02.2012 р. №202, проводиться Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук.

2 листопада 2015 р. до Чернігівського національного технологічного університету завітала делегація з Військової академії «Г.С. Раковскі» (м. Софія, Болгарія), яку очолював професор, доктор юридичних наук Ілія В. Ілієв.

У ході зустрічі були обговорені кроки щодо налагодження співпраці між двома вищими навчальними закладами та укладено договір про наукову та академічну співпрацю.

У Чернігові напередодні святкування дня працівника соціальної сфери 30 жовтня 2015 року за ініціативи кафедри соціально-психологічної допомоги населенню ННІ права та соціальних технологій Чернігівського національного технологічного університету відбулося відкриття Клубу соціально-психологічної підтримки літніх людей «Чернігівське надвечір`я».

Метою роботи Клубу є покращення емоційного, психологічного та духовного стану літніх людей, налагодження взаєморозуміння між поколіннями та зміна стереотипного мислення молоді про старість. Головними завданням «Чернігівського надвечір`я» стало створення спеціального простору для зустрічей людей похилого віку зі студентською молоддю, покращення якості їхнього життя та залучення до активного дозвілля.

Доцент кафедри соціальної роботи ННІ права і соціальних технологій Ревко Альона Миколаївна прийняла участь у конференції для викладачів «Освіта для сталого розвитку», яка відбулася 25-28 жовтня 2015 року в місті Рогув (Польща).

Представники 23 університетів з 8 країн Європи мали можливість удосконалити свої компетенції викладання сталого розвитку у сфері вищої освіти за допомогою лекцій, практикумів та дискусій за такими темами, як: розуміння стійкості викладачами; навчання як засіб досягнення Цілей сталого розвитку; змішане навчання - Університет та Інтернет та інші.

Відділ міжнародного співробітництва сповіщає про вихід чергового дайджесту грантів. У випуску: наукові стипендії, фонди підтримки громадських ініціатив та інновацій.

29 жовтня 2015 року о 14.30 в ауд. 224 Чернігівського національного технологічного університету відбулася прес-конференція за підсумками реалізації проекту «Паліативна допомога дітям: від розуміння проблеми до реальних дій».

Організатором проекту є: громадська організація «Чернігів Європейський» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Партнери: Чернігівська обласна дитяча лікарня; Чернігівський національний технологічний університет; Чернігівський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Учасники прес-конференції: Гайдай Ганна Андріївна – голова ГО «Чернігів Європейський». Остапенко Людмила Атотоліївна – директор ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ, партнер проекту. Сила Тетяна Іванівна – декан факультету соціальної роботи, експерт проекту, модератор. Децюк Тетяна Миколаївна – керівник проекту. Сила Людмила Василівна – лікар-онкогематолог Чернігівської обласної дитячої лікарні. 

Для набуття студентами ННІ Управління та адміністрування, факультету життєдіяльності, природокористування і туризму, напряму підготовки «Агрономія» практичних знань і умінь щодо вирощування і виробництва плодоовочевої продукції активно використовується навчально-виробнича дільниця ЧНТУ «Деснянка».

Під час проходження виробничої практики студенти закріпили набуті знання про біологічні особливості плодових рослин - складових частин агроекосистеми, вивчили закономірності росту і розвитку залежно від екологічних факторів, у тому числі антропогенних. Майбутні фахівці ознайомилися з прогресивними агротехнологіями вирощування високих і сталих врожаїв екологічно чистих плодів.

Семен Фішелевич Глузман – дисидент, громадський діяч, президент Асоціації психіатрів України завітав 28 жовтня до технологічного університету та поспілкувався зі студентською молоддю. Діалог навколо теми «Жертви тоталітаризму: тоді й сьогодні» відбувся в рамках реалізації проекту «Соціальна інтеграція жертв націонал-соціалізму, тоталітарних режимів та інших людей літнього віку до громади міста Чернігова», що реалізовується факультетом соціальної роботи ННІ права і соціальних технологій ЧНТУ за підтримки німецького фонду «Пам'ять, відповідальність, майбутнє».

Згідно Договору про співпрацю Таллінський технологічний університет очікує список номінантів на навчання у ІІ семестрі до 10 листопада.

Дедлайн подачі пакету документів на навчання на весняний семестр - 15 листопада. Термін весняного семестру - 01.02.16-18.06.16.

Увага!!! Обліково - економічний факутьтет до свята Святого Миколая проводить традиційну благодійну акцію для вихованців загальноосвітньої середньої школи – інтернату І-ІІІ ступенів ім. Ю.М.Коцюбинського, м.Чернігів. Просимо долучатися до акції всім небайдужим.

Асистент кафедри БРАС Косенко Роман Анатолійович, який навчається за програмою подвійної аспірантури в ЧНТУ та Талліннському технічному університеті отримав відзнаку "Most Creative Participant" на міжнародній конференції RTUCON2015, яка проводилась в Ризі.

Увага!!!! В університеті розпочато збір макулатури, зібрані кошти від здачі якої підуть на закупівлю саджанців дерев. Ми кидаємо виклик Львіській політехніці, куди передамо ці саджанці. Львівська політехніка іншому вузу і т.д.Таким чином ми зробимо свій внесок у збереження довкілля. Зробимо з мертвих дерев живі!!! Акція підтримується програмою Завтра.ua та ініційована стипендіатами програми Куслій І. та Мітько А.

Місяця збору визначені в кожному корпусі університету.

28 жовтня 2015 року об 11 год. 15 хв. в лекційному залі № 2 (корпус №8 Чернігівського національного технологічного університету за адресою 50 років ВЛКСМ, 1а) відбудеться зустріч з Глузманом Семеном Фішелевичем, громадським діячем, дисидентом, бувшим політв'язнем, правозахисником, головою Асоціації психіатрів України на тему: «Жертви тоталітаризму: вчора і сьогодні» та Лесею Харченко, PR-менеджером ГО «Турбота про літніх людей в Україні» в рамках проекту «Соціальна інтеграція жертв націонал-соціалізму, тоталітарних режимів та інших людей літнього віку до громади міста Чернігова».

Ласкаво запрошуємо всіх небайдужих до участі в цікавому діалозі.

Команда проекту

Консорціум проекту HUMERIA запрошує до участі у третьому конкурсі мобільності. Проект HUMERIA пропонує короткострокові (6-місяців) програми мобільності для докторантів та аспірантів.

Загалом передбачено 15 стипендій для аспірантів (PhD) та 7 стипендій для докторантів, науковців, дослідників (Post-Doctoral researchers ) пост-докторські дослідників.

Проект Prometheus відкриває реєстрацію на безкоштовні онлайн-курси з підприємництва та громадянської освіти.

Детальніше – в листі.

22-24 жовтня 2015 році на базі Чернігівського національного технологічного університету відбулись курси підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників за надзвичайно актуальною темою «Освітні інновації в сучасних вищих навчальних закладах». У програмі курсів взяли участь близько 50 професорів, доцентів провідних ВНЗ Києва, Харкова, Львова, Черкас та, звичайно, Чернігова. З вітальним словом до слухачів курсів звернувся ректор ЧНТУ, доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Шкарлет С.М.

17 жовтня профспілками ЧНТУ для студентів та викладачів було організовано подорож до центральної Україні. А саме – до дендрологічного парку «Софіївка» в м. Умань та до м.Вінниця.

Це був дійсно насичений вихідний день за який ми встигли багато чого побачити, дізнатись нового, отримали багато вражень. Дякуємо всім учасникам подорожі за чудову компанію та теплі спогади.

Профспілки працівників та студентів ЧНТУ й надалі планує організовувати мандрівки. Просимо допомогти нам з напрямками, які були б цікавими для нашого університету! Саме для цього ми проводимо опитування!!!!!

ОГОЛОШЕННЯ