ua en

Час проведення: 20 листопада 2015 року об 11:00.

Місце проведення: Чернігівський національний технологічний університет
за адресою: вул. Шевченка 95, корпусу № 1, аудиторія 224.

Мета – створити майданчик для діалогу молоді, представників освіти і наукових кіл, влади, громадських організацій навколо проблем розвитку політичної свідомості та соціалізації сучасної молоді, її політичної участі та громадської активності; постановка проблемних питань в ході дискусії і пошуки продуктивних шляхів їх вирішення.

Протягом жовтня в рамках реалізації проекту «Чернігів віртуальний» ми збирали ідеї від творчої молоді для участі у конкурсі на кращий сценарій відеороликів за напрямами: «Чернігів-історичний», «Чернігів-туристичний», «Чернігів-молодіжний». Організаторами проекту є ГО «Чернігів європейський», партнерами виступають Чернігівській національний технологічний університет, Управління культури Чернігівської міської ради. Фінансова підтримка проекту – Британська Рада.

Хочемо повідомити, що прийом сценаріїв на конкурс закінчено. Дуже дякуємо всім, хто прийняв участь!!! Ваші ідеї - дуже оригінальні, іноді - несподівані, та однозначно цікаві та вражаючі.

Відбулося фінальне засідання конкурсної комісії. Обговорювали конкурсні сценарії, обирали найкращі. Виявилося, що думки всіх членів конкурсної комісії збігаються, і тепер ми можемо впевнено заявити: МАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ. І це - ОЛЕКСАНДР КОВАЛЬ!!!

З метою поліпшення інформаційного забезпечення роботи органів студентського самоврядування ЧНТУ в листопаді 2015 року був проведений конкурс на кращий стенд студентської ради факультету.

Найбільш високу оцінку журі отримали стенди студентських рад фінансово-економічного, інженерно-будівельного факультету та факультету проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення.

Однією із найважливіших подій у плеяді заходів із нагоди святкування Дня української писемності та мови в Чернігівському національному технологічному університеті стала IV Міжвузівська науково-практична конференція студентів, аспірантів та молодих науковців „Українська мова: історія, сучасний стан, перспективи розвитку”.

Активну участь у роботі конференції взяли студенти та аспіранти Чернігівського національного технологічного університету, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, курсанти юридичного коледжу Державної пенітенціарної служби України, яких об'єднувало спільне розуміння, що рідна мова – це не просто засіб комунікації і не тільки знаряддя формування думок, а значно більше – духовний скарб нації. Тому теми доповідей, які виголошувалися на секційному засіданні, були змістовними, цікавими і сприяли жвавому обговоренню.

10 листопада кафедра філософії та соціально-гуманітарних дисциплін разом зі студентами провела цікавий захід, присвячений Дню української писемності й мови "До рідного слова торкаюсь душею".

Щиро, невимушено звучали слова : «і як боляче усвідомлювати, що ми, живучи на своїй, Богом нам даній землі, у час, коли постала, як благословення Боже, вимріяна Шевченком незалежна Україна, у час, коли ми маємо здійснювати мрію Кобзаря — об’єднатися в одну велику сім’ю, ім’я якій — українська нація, усе ще зрікаємося мови наших пращурів, а значить, і свого національного коріння» .

Кафедра вищої та прикладної математики обліково – економічного факультету відзначають, що в олімпіаді для першокурсників з нагоди 55-річчя ЧНТУ взяло участь понад 90 студентів, які навчаються на 7-ми факультетах навчально-наукових інститутів технологій, економіки, управління та адміністрування.

Високий рівень знань показали студенти Вертійко А. (обліково- економічний ф-т), Козловська С. (фінансово-економічний ф-т), Кулинич Д. (ф-т проектного менеджменту, управління якістю та життєзабезпечення), Храмушин Ф. (ф-т життєдіяльності, природокористування і туризму).

Цілком прогнозовано, що дві третини учасників представляли інститут технологій, а переможець визначився серед потужного загалу ФЕІТ-у. Ним став Марцевий Ю. (гр. КІ-151). На другому місці – Фокін К. (гр. ПІ-151), а третє і четверте місця поділили Прибитько М. та Нехорошков Д. (гр. КІ-151).

Вітаємо переможців та всіх учасників олімпіади!

Кафедра ВПМ

11 листопада 2015 року Університет зустрічав пані Інну Ахтирську, що представляє відділ міжнародного співробітництва Лодзького технічного університету в Польщі.

Візит був насиченим та результативним. Пані Інну зустрічав міжнародний відділ ЧНТУ. Колеги обговорили можливості співпраці за напрямком мобільності студентів та науково-педагогічних працівників, а також сучасні пріоритети проектної діяльності.

11 листопада 2015 року в Чернігівському національному технологічному університеті було проведено конференцію за підсумками конкурсу «20 років аграрній реформі в Україні: досягнення та проблеми», організаторами якої були Інститут стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми «Україна» та ЧНТУ.

Серед учасників конференції були присутніми: Гайдуцький Павло Іванович,  директор Інституту стратегічних оцінок та Мельничук Валентин Васильович, заст. голови Чернігівської обласної ради. З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор університету Шкарлет Сергій Миколайович, який відмітив значимість аграрної реформи Л.Д. Кучми для розвитку сільського господарства країни.

Компанія Chemical Abstracts Service (CAS), що займається збором інформації з галузі хімії та суміжних дисциплін (біохімія, органічна, неорганічна, фізична хімія і тд.), пропонує випробувати пошукову систему SciFinder .

Опція також включає в себе доступ до PatentPakTM – нової запатентованої технології, яка доступна в якості доповнення до SciFinder. PatentPak дає користувачам миттєвий доступ до важкодоступних матеріалів з хімії в повнотекстовому варіанті безпосередньо в SciFinder.

Шановні вчені і практики у сфері статистики, викладачі вищих навчальних закладів, наукові працівники науково-дослідних установ, докторанти, аспіранти, слухачі магістратури, студенти, представники органів державної влади і місцевого самоврядування, громадських організацій, підприємств, фінансових та інших установ та усі зацікавлені особи запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науково-практичній конференції „Статистичне забезпечення управління сталим розвитком економіки та соціальної сфери”, що відбудеться 5 грудня 2015 року. Конференція присвячена до Дня працівників статистики та 55-річчя Чернігівського національного технологічного університету.

Нагадуємо, що 12 листопада 2015 року в Чернігівському національному технологічному університеті відбудеться ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ «Осінь-2015».

Основне місце проведення заходу - вул. Шевченка, 95, корпус №1, хол 2-го поверху.

Відповідно до плану заходу:
10.30 - Відкриття заходу за участі директорів інститутів, деканів факультетів, голови студради, голови профспілки студентів, співробітників ВППП та ЗГ і представників компаній, які подали заявки на участь у Ярмарку. (корпус №1, 2-й поверх, ауд. 224)
10.50 - 12.00 Зустріч студентів старших курсів/випускників університету з роботодавцями. Самопрезентація учасників заходу. Проведення попередніх співбесід (корпус №1, хол 2-го поверху).
11 год. 15 хв. - зустріч з директором та співробітниками Молодіжного центру праці, семінар-тренінг з ефективного пошуку роботи та написанню резюме (корпус №1, читальний зал бібліотеки).
Час за домовленістю - Проведення круглих столів на випускових кафедрах за участю представників бізнесових кіл, професорсько-викладацького складу кафедр та студентів старшихкурсів (час проведення зустрічей та аудиторії визначаються відповідальними деканами факультетів та будуть повідомлені у додатковому оголошенні).

11 листопада 2015 р. об 10:00 в актовому залі Чернігівського національного технологічного університету відбудеться КОНФЕРЕНЦІЯ та УРОЧИСТЕ НАГОРОДЖЕННЯ за підсумками конкурсу на тему: "20 років аграрній реформі в Україні: досягнення і проблеми"

Оргкомітет

Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку – це міжнародне свято, яке відзначається щорічно 10 листопада. У 2001-му році на загальній конференції міжнародної організації ЮНЕСКО було прийнято рішення - офіційно заснувати «Всесвітній день науки в ім'я миру та розвитку». Вперше в глобальному масштабі Всесвітній день науки було відзначено 2002 року.

Сердечно вітаємо зі святом усіх науковців, викладачів, майбутніх вчених – студентів та аспірантів! Нових творчих успіхів, нехай найвищі висоти Науки завжди підкоряються вам!

Навчально-науковий інститут економіки Чернігівського національного технологічного університету запрошує Вас взяти участь у IV Міжнародній науково-практичній інтернет-конференції студентів і молодих учених «Інноваційний розвиток і транскордонна безпека: економічні, екологічні, правові та соціокультурні аспекти», яка відбудеться 21 грудня 2015 року.

До участі у конференції запрошуються студенти, аспіранти та молоді вчені.

У рамках проекту «Людина – не товар» ГО «Чернігів Європейський» за підтримки Національної тренерської мережі Ла Страда-Україна у партнерстві з Чернігівським національним технологічним університетом оголошує конкурс есе «Торгівля людьми: хто винен і що робити?»

Конкурс триває з 16 по 30 листопада 2015 року.До участі запрошуються студенти.

Доценти кафедри філософії та соціально-гуманітарних дисциплін ННІ права і соціальних технологій Ємець Наталія Анатоліївна та Шакун Наталія Валеріївна взяли участь у Всеукраїнській конференції за результатами проекту «Гендерний мейнстрімінг у вищих навчальних закладах України», що відбулася 29 жовтня 2015 року в м. Суми.

Учасниці заходу мали можливість ознайомитись з досвідом Сумського державного університету по реалізації проекту з проведення гендерного аудиту у вищих навчальних закладах, що фінансується Посольством Фінляндії в Україні. Результати гендерного моніторингу представили 20 ВНЗ з 10 регіонів України, окресливши основні напрямки утвердження гендерної рівності в українських вищих навчальних закладах.

Нетлінним скарбом століть називають національну мову і літературу - скарбом, що передається від покоління до покоління, що об’єднує минуле й прийдешнє. Вольтер писав, що всі основні європейські мови можна вивчити за шість років, а свою рідну мову треба вивчати все життя.

Мова — живий організм, вона розвивається за своїми законами, а тому треба у чистоті берегти цей нетлінний скарб.

Якщо Ви – студент останніх курсів чи випускник економічних або фінансових спеціальностей, знаєте основи бухгалтерського обліку та аудиту, вільно володієте англійською мовою та мрієте про кар’єру в успішній міжнародній компанії,– поспішайте подати заявку в КПМГ на вакансію асистента аудитора

6 листопада відбудеться перша лекція в рамках курсу «Економіка державного сектору» на тему «Роль держави в економіці країни». Спікер події – експертка з досліджень міського розвитку аналітичного центру CEDOS Тетяна Коломієць – розповість про те чим саме займається економіка державного сектору, які проблеми вона має на меті вирішити, яка роль держави в цьому та чому прийняті державою рішення здається не завжди змінюють ситуацію на краще.

В наступних лекціях, окрім ролі держави в нашому житті, лекторкою будуть підняті такі теми як участь громадян в управлінні містом та бюджет участі, добробут суспільства, причини провалів ринку, характеристики та особливості надання публічних благ, типи екстерналій та їх наслідки для суспільства, а також роль асиметрії інформації у формуванні державної політики.

Студенти ННІ Управління та адміністрування, факультету життєдіяльності природокористування і туризму, напряму підготовки «Агрономія» 28 жовтня відвідали Міжнародну виставку рентабельного високоефективного сільського господарства «ІнтерАГРО».

На виставці були представлені останні досягнення та інновації світового та вітчизняного машинобудування для аграрного сектору, сільськогосподарське обладнання для ремонту та сервісу, запчастини, технології точного землеробства та агроклімату, обладнання та технології для рослинництва, агрохімія.

Чернігівський національний технологічний університет вітає Яну Іванову, студентку групи МС-111 факультету електронних та інформаційних технологій з проходженням фінального відбору для участі у Стипендіальній програмі німецької економіки для України.

Бажаємо успішного стажування!

ОГОЛОШЕННЯ